Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kobieta, cud natury
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #61
 
semper_malus napisał(a):Co do medycznych aspektów to udowdniono im starsza matka tym większe ryzyko- dotyczy to zwłaszcza zespołu downa.

Z tym się akurat zgadzam i tej teorii nie podważam. Ale z tym bzikiem to naprawdę pierwsze słyszę :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-10-2005 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
semper_malus napisał(a):Co do medycznych aspektów to udowdniono im starsza matka tym większe ryzyko- dotyczy to zwłaszcza zespołu downa.


TOMASZ32 napisał(a):Dlatego wybacz,że spytam, ale czy ty jesteś lekarzem lub chcesz iść na medycynę? A może interesujesz sie tylko medycyną?

Można powiedzieć, że jestem na medycynie. Medycyna to poniekąd mój drugi fakultet.

Ja także zgadzam się z tym, im starasza kobieta tym większe ryzyko, najwieksze jednak występuje chyba blizej 40-tu lat.
Napewno jednak mogą wystąpić np. u dziecka problemy ze zdrowiem dziecka, rzadziej matki. Nie koniecznie jednak takie przypadki kończą się upośledzeniem jak zespół Downa, ale ryzyko istnieje.

Podziwiam jednak ciebie, bo medycyna to bardzo trudny kierunek, jesli chodzi o studia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-10-2005 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
TOMASZ32 napisał(a):Podziwiam jednak ciebie, bo medycyna to bardzo trudny kierunek, jesli chodzi o studia.

To pewnie chodzi o medycyne sądową, niekonicznie drugi kirunek studiów Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-10-2005 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Być może, semper nie określił dokładnie jaka to medycyna, ale mimo wszystko jet to trudny kierunek tak ogólnie.
Ale nie trzeba tez studiów by wiedzieć o takich sytuacjach, o jakich pisał semper.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-10-2005 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #65
 
TOMASZ32 napisał(a):Być może, semper nie określił dokładnie jaka to medycyna, ale mimo wszystko jet to trudny kierunek tak ogólnie.
Ale nie trzeba tez studiów by wiedzieć o takich sytuacjach, o jakich pisał semper.


Sytyacja z moją edukacją jest taka pokręcona jak na razie, że dostaję zawrotu głowy patrzać na te kwestie- zostawmy to :krzywy:


Offca napisał(a):To pewnie chodzi o medycyne sądową, niekonicznie drugi kirunek
studiów


Jak to często w życiu bywa Owieczko masz rację i zarazem głęboko się mylisz :krzywy:


TOMASZ32 napisał(a):Podziwiam jednak ciebie, bo medycyna to bardzo trudny kierunek, jesli chodzi o studia.

Jeśli chodzi o drugą część zdania to w sumie racja, jeśli chodzi o pierwszą jest to gruba przesada- na podziw nie zasługuje bo jak na razie leże na grzbiecie i nieporadnie przebieram nóżkami :krzywy:

Zeby nie pogłębiać offtopa wróćmy może do tematu , bo wierzcie mi może i semper jest dziwny, ale to prędzej wybryk natury niż cud. Naprwdę znam człowieka już jakiś czas i wiem co mówię :diabelek:
24-10-2005 20:27
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
Zapewne go znasz, nie wątpię w to semper,zastanawiam się tylko skąd u ciebie takie zainteresowanie takimi sprawami.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-10-2005 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #67
 
Myślę, że u faceta zaintersowanie kobietami to chyba żadna rewelacja...
24-10-2005 22:22
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
Masz rację, bardziej chore byłoby nie interesowanie sie kobietami. Kobiety to wspaniałe istoty, więc czesto nie rozumiem, jak mozna sie nie interesować kobietami, no chyba, ze ktoś chce służyć Bogu, ale to takze nie wyklucza tego podziwu dla kobiet. Znam wielu księży, którzy podziwiają kobiety, jako naprawde wyjatkowe istoty, pełne miłosci i poświęcenia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-10-2005 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
semper, a czy mogłbyś przytoczyć jakieś konkretne przypadki? No bo ja w sumie też znam kilka kobiet, co pierwsze dziecko urodziły w wieku ok 40 lat i wszystkie póki co sa ok. Kilka nawet jest już dobrze po 50-tce i cały czas wszystko z nimi jest ok. Z dziecmi w sumie tez, no moze poza tym, że są dużo inteligentniejsze niż równieśnicy...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #70
 
Nie wiem nic o 40 czy 50 latkach, ale znam osobiście (bliżej lub dalej) 5 takich matek, zetknąłem sie ponadto z około tuzinem, oraz o kilku słyszałem .

Symptomy są różne i nie uwszystkich takie same- nerwice, depresje, aspołeczne zachowania, alkoholizm, lekomania, problemy w życiu osobistym i zawodowym. W jakis psosób siada psychika.

Ze starszymi matkami nie utrzymuję kontaktów, jeśli chodzi o młodsze- też zdarzają sie przypaki jak opisane wyżej,ale jeśli chodzi o 30 latki jest normą, że psyche się sypie.

I wszystkie mają wspólną cechę: swe pierwsze dziecko urodziły po 30 roku życia, problem nie dotyczy 30 letnich ,matek, które wcześniej urodziły pierwszego dzieciaka.

Dlaczego tak jest? Zabij mnie- nie wiem mogę tylko zapewnić, że jest jak mówię.
26-10-2005 02:58
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
To ja nie wiem czemu tak jest. Może to dotyczy też tego, że dla niektórych posiadanie dziecka staje się celem samym w sobie, a jak już to dziecko się pojawia, to się okazuje, że to wcale nie jest proste wychować takiego małego człowieczka. To jest rewolucja w życiu osobistym i zawodowym. I wydaje mi się, że czym człowiek starszy, tym jest mu trudniej taką zmianę przejść.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 08:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #72
 
To niezależy od nastawienia i motywów posiadania dziecka, czy sytyacji życiowej, czy nawet określonego światopoglądu. Jak już wspomniałem jedynym wspólnym mianownikiem jest dziecko urodzone w określonym wieku.
26-10-2005 12:05
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Nie zaprzeczam, ze takie sytuacje występują semper, ale napewno nie dotyczy to wszystkich matek, które urodziły pierwsze dziecko po 30 roku życia. Znam nawet przypadki, gdzie kobieta urodziła pierwsze dziecko ok lat 40 i wszystko jest ok.
Napewno jest to większe ryzyko, ale to o czym piszesz zależy w dużej mierze od psychiki człowieka a nie od wieku w jakim dziecko zostanie poczęte. Napewno mógłbym zgodzić się z msg, ale dodając jeszcze właściwe przygotowanie do takiej sytuacji, czyli do posiadania dziecka. Co innego pragnąć dziecka a co innego je wychowywać, to naprawdę ogromna różnica i ogromna odpowiedzialność, którą często trudno jest przyjąć.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2005 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
TOMASZ32 napisał(a):...którą często trudno jest przyjąć.
i właśnie dlatego człowiekowi brakuje sił często psychicznych, a nie fizycznych, wiec może z takimi kobietami miałeś (masz) do czynienia. Ja tak samo nie widzę, żeby cokolwiek z tymi kobietami było nie tak. btw to jest topic o kobiecie jako cudzie natury, a nie zdziwaczalych matkach...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #75
 
Ja piszę tylko o paniach 30+, 11 i ryczące 40 mnie nie interesują.

W opisywanym przedziale wiekowym wszystkie matki z którymi się zetknąłem były "dziwne", powtórzę bo może piszę nie wyraźnie: wszystkie , literalnie wszystkie , doslownie wszystkie, wszystkie.


Tomasz32 napisał(a):Nie zaprzeczam, ze takie sytuacje występują semper, ale napewno nie dotyczy to wszystkich matek

Dotyczy to wszystkich, które znam (30+). Więc, czy "na pewno nie dotyczy wszystkich " to nie wiem.
26-10-2005 14:59
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów