Ankieta: Czy wierzysz w reinkarnację?
Tak
Nie
Nie wiem czym ona jest
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinkarnacja
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Bioman napisał(a):Możecie mieć swoje cytaty z Biblii ale nie ufam tak bardzo przeszłości Kościoła Katolickiego, która była baaaaardzo zamotana.
Errare humanum est.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #77
 
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Możecie mieć swoje cytaty z Biblii ale nie ufam tak bardzo przeszłości Kościoła Katolickiego, która była baaaaardzo zamotana.
Errare humanum est.

KK kiedyś baaardzo Errare Duży uśmiech
A ja tyżż Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-06-2007 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Bioman napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Możecie mieć swoje cytaty z Biblii ale nie ufam tak bardzo przeszłości Kościoła Katolickiego, która była baaaaardzo zamotana.
Errare humanum est.
KK kiedyś baaardzo Errare Duży uśmiech
A ja tyżż Duży uśmiech

Lectio latina continua: verba docent, exempla trahunt. Scribe nunc facta. :!:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
hmm :-k A czyli księdzu chodzi o to, że mam dać jakiś dowód tego błądzenia i go zapisać.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-06-2007 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
Bonus puer :mrgreen: Scit.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
Ksiądz :ks: wie, że ja wiem, że "bio-dziecko Duży uśmiech umie" Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-06-2007 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Audi! Scientia nihil sapientia omnes dat. Si intelligo, scribe responsorium in lingua Polonia: Quam Ecclessia erravit, in doctrina negata reincarnatio?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 23:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
:shock: Przetłumaczenie tego to kwestia czasu. Tylko, że o tej godzinie bio-puer musi iść nyny Duży uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 19 Cze, 2007 00:00 ]
Bio - Czajld wymiękło Duży uśmiech
A to ci checa :mrgreen:
Walcz :!: :twisted:

[ Dodano: Wto 19 Cze, 2007 00:07 ]
ale mnie tu ksiądz namawia do złego - złamię piąte przykazanie - niezregeneruje się dobrze na jutrzejszy dzień Duży uśmiech

[ Dodano: Wto 19 Cze, 2007 21:37 ]
Ok rozumiem: "Słuchaj! Nauka nie daje całej mądrości :roll: Jeśli rozumiesz odpowiedz w języku polskim: Jak Kościół bładzi, że w poglądach neguje reinkarnację?" (wersja wstępna-bo lecę na "Dedektywa Monka")

Z okazji księdza urodzin pozwole sobie nie odpowiadać dzisiaj na to pytanie:
Cytat:Quam Ecclessia erravit, in doctrina negata?

Będzie się działo jak odpowiem, więc narazie milczę :-#

[ Dodano: Sro 20 Cze, 2007 16:41 ]
Bioman napisał(a):przeszłości Kościoła Katolickiego, która była baaaaardzo zamotana.
Jeśli to nie jest zamotanie to nie wiem co jest.
(Tak wiem - może nie być to prawdą ale lepszego tekstu jeszczenie znalazłem. Księdza interesowałyby publikacje KK ale sam Kościół nie wypowaida się o sobie krytycznie).

Pamiętam, że jak była ta afera o "Ewangelię Judasza", to było wiele debat w TV.
Podczs jedenj z nich dowiedziałem się, że:
Na początku wybierano te fragmenty ewangelii apostołów, które były najbardziej zgodne ze sobą. A pozostałe, które były bardzo dziwne, niezrozumiane odrzucono. Jaką mogę mieć pewność, że Kościół czegoś nie dodał, odjął, zmodyfikował? Po tych wszystkich debatach w TV, które kiedyś oglądałem mam wielkie zwątpienie w KK. Jakby ktoś mógł to niech zamieści linka o powstaniu ewangeli (oczywiście z dobrego źródła - nie to co moje Duży uśmiech ).
I jak tu teraz ufać w świętość Ewangelii i to co odnosi się w niej do reinkarnacji. A jak nawet przyjmiemy to co poniżej ↓

alus napisał(a):"Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" Hbr 9,27.
Biblia nie pozostawia nam żadnych wątpliwości.
→ to można te słowa interpretować też tak:

Cytat:Pod zdaniem zaś z listu do Hebrajczykow, obojętnie kto go napisał, ze "Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Heb 9;27) podpisać mógłby się równie dobrze każdy hinduista, gdyż w jego rozumieniu kolejne wcielenie jest właśnie swego rodzaju "wyrokiem". A każde ciało umiera istotnie tylko jeden raz. Ów sąd odbywa się bez przerwy, w każdej chwili odpowiedzialni jesteśmy za swoje życie.
Źródło

Mam nadzieję, że księdzu nie popsuję dobrego humoru po wczorajszym Duży uśmiech
Wszak pewnie tyle herezji tu napisałem, że M. Ink. * i inni powinni mnie spalić na wirtualnym stosie Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-06-2007 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Bioman napisał(a):Jeśli to nie jest zamotanie to nie wiem co jest.
a co tutaj jest zamotane ??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-06-2007 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Zamotane w sensie, że dziwne i niechlubne dla KK.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
20-06-2007 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
Bioman napisał(a):"Słuchaj! Nauka nie daje całej mądrości :roll: Jeśli rozumiesz odpowiedz w języku polskim: Jak Kościół bładzi, że w poglądach neguje reinkarnację?"

ks. Marek napisał(a):Audi! Scientia nihil sapientia omnes dat. Si intelligo, scribe responsorium in lingua Polonia: Quam Ecclessia erravit, in doctrina negata reincarnatio?

Słuchaj! Nauka całej mądrości nie daje. Jeśli to rozumiesz, napisz odpowiedź po polsku: dlaczego Kościół błądzi, negując reinkarnację?

Video, satis intelliget, quid scripsi te in sancta lingua. Scribe me unam sapientiam responsorium. Enim hianc rei, qui tu scribsi estis male!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-06-2007 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
Czyli mniej wiecej dobrze przetłumaczyłem Duży uśmiech
A teraz drugie hasło - o ranyyyy #-o

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
20-06-2007 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Bioman napisał(a):A teraz drugie hasło - o ranyyyy
calamitas virtutis occasio est

[ Dodano: Sro 20 Cze, 2007 23:08 ]
Cytat:Jeśli to nie jest zamotanie to nie wiem co jest.
To jest po prostu propaganda szajsu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-06-2007 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):A teraz drugie hasło - o ranyyyy

calamitas virtutis occasio est

8-[ haha bardzo śmiszne! Nie powiem trzy bo będe zły :x

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2007 12:51 ]
Ks.Marek napisał(a):calamitas virtutis occasio est
Klęska jest siła okazji.

Ks.Marek napisał(a):Video, satis intelliget, quid scripsi te in sancta lingua. Scribe me unam sapientiam responsorium. Enim hianc rei, qui tu scribsi estis male!
:-k Patrz, dość inteligentnie , co napisane w samym świętym języku (Piśmie Świętym). Napisz mi jedną mądrą odpowiedź. Bowiem "hianc" (nima takiego słowa w całym necie, latałem po wszystkich słownikach :/ ) rzeczy, który ty piszesz są złe/źle! - czyli o to chodzi, że źle rozumiem tą sprawę :zmieszany: .

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2007 14:05 ]
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Jeśli to nie jest zamotanie to nie wiem co jest.

To jest po prostu propaganda szajsu.

:-k Bioman po wielogodzinnych rozważanich :-k ... Duży uśmiech
[-o< Dobra ojcze przebacz mi - errare enim Duży uśmiech
Poprostu za dużo się naczytałem, nasłuchałem w realu i internecie tych wszystkich propagandowych szajsów na temat KK. Dyniaczek mi tym przesiąkł :mrgreen:

I w zwiazku z tym nie odpowiem na poniższe pytanie ↓ errare enim - wszystko co bym napisał byłoby nieźle szajśnięte.
Cytat:dlaczego Kościół błądzi, negując reinkarnację?

Dlatego też oleum et operam perdidi

The End, Happy End :wink:

Nie będe już więcej Oleum addere flammae Duży uśmiech .

:roll2: A teraz jak na te wszystkie moje posty patrze to można tylko leżeć i kwiczeć :roll2:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
20-06-2007 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #90
 
W sumie oddałem głos na tak, bo nie ma tu zbyt wiele opcji do wybrania. Tak naprawdę zawsze stoję między wierszami, i jestem neutralny w końcu ktoś reinkarnacje przedstawił jako swój światopogląd. Na pewno jest dla mnie bardziej przekonywający niż Raj królestwa niebieskiego, czy pola elizejskie - choć to strasznie ładna nazwa Uśmiech
21-06-2007 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów