Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doskonaly czlowiek (Ef 4,13)
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Oliwka napisał(a):Mysle,że zauwazyłeś i ty i inni ,ze nikogo nie namawiam do tego JAK wierze i nie lansuje ,żadnej denominacji - poprostu TAK wyszło Mroczny i ja dyskutujemy ,przynajmniej ja tak uważam
ja też tak uważam :mrgreen:

Oliwka napisał(a):czy komus ublizam znieważam ,chyba nie?
zdecydowanie: NIE

Oliwka napisał(a):czy chcecie mnie wyrzucic #-o
chcemy jedynie poznać nazwę denominacji

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-10-2006 14:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #62
 
Tylko i aż Oczko

Dlaczego zakładasz negatywne motywacje :?: A może znając Twoję denominację chcemy uniknąć jakiś zwrotów tudzież stanowisk/żartów które moglyby być dla ciebie raniące, przykre :?: Może po prostu chcemy móc cię lepiej zrozumieć :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-10-2006 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Cytat:Pytasz mnie o etykietke ,musisz w głowe zachodzic bo nigdzie nie pasuje ?

Nie pytam o etykietke, tylko o prawdę. Siejesz zamęt pośród innych użytkowników, a jak dbam o czystość wiary katolickiej i apostolskiej. Nie tylko zarejestrowani userzy udzielją sie na forum. Jest szereg gości, którzy je czytają. Zatem proszę określ się, powiedz co cię uprawnia do głoszenia takich pogladów, jakie nam przedtswaisz na forum. Bo jeśłi to tylko twoja swawola, to informuję cię, iz tkwisz w błedzie biblicyzmu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-10-2006 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Ks.Marek napisał(a):dbam o czystość wiary katolickiej i apostolskiej
brrrrrr.... skąd ja to znam? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-10-2006 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Ks.Marek napisał(a):
Cytat:Pytasz mnie o etykietke ,musisz w głowe zachodzic bo nigdzie nie pasuje ?

Nie pytam o etykietke, tylko o prawdę. Siejesz zamęt pośród innych użytkowników, a jak dbam o czystość wiary katolickiej i apostolskiej. Nie tylko zarejestrowani userzy udzielją sie na forum. Jest szereg gości, którzy je czytają. Zatem proszę określ się, powiedz co cię uprawnia do głoszenia takich pogladów, jakie nam przedtswaisz na forum. Bo jeśłi to tylko twoja swawola, to informuję cię, iz tkwisz w błedzie biblicyzmu.
bracie Marku a co ciebie uprawnia do bycia np katolikiem i skad wiesz CO SIEJESZ :wink:
Czy ja zniewazyłam któregokolwiek z APOSTOŁÓW?
Czy powiedziałm ,ze sie mylił ?
O kim mówie żle?
a przecież Paweł był bity za Wiarę jaką Duch Prawdy mu udzielił ,przedstawiał SWOJE poglady Szczepan za które to został ukamieniowany , bo były niezgodne z pogladami Uczonych w Pismie.
Jesli chcesz mnie ŚADZIC to zrób to według nauki JAHszua i Apostłów, a nie katechizmu czy strażnicy czy jakiejs innej wykładni człowieka.
Dlaczego uwazasz ,ze to co Sieje to zamet a nie Słowo Prawdy?
Moja swawola? a cóz to takiego ? #-o
dlaczego nie chcesz przyjąć ,że DUCH Wieje jako chce i udziela KOMU CHCE ,masz mi za
złe ,ze Łaske mi OKAZAŁ i dał Ziarno Siewcy i Chleb na Pokarm?

Chociaz moze masz racje Prawda wprowadza zamet posród kłamstwa - czy to miałeś na mysli?
Kiedys pewien ksiądz na rekolekcji powiedział ;
choćby wszyscy Stali ty Ukleknij
chocby wszyscy Kradli ty nie kradnij
choćby wszyscy byli Pochyleni ty sie Wyprostuj.
wiedziałam ,że to Powiedział Duch Prawdy do mnie ,ale nie rozumiałam tego ,lecz zachowałam w sercu - jak Miriam.
po latach Duch Prawdy przypomniał mi TE Słowa ,a ja poprosiłam ,zeby Pokazał mi w Biblii gdzie jest o takim --" pod prąd" przeciwstawianiu sie wszystkim a Sluchaniu TYLKO Jego.
czy Marek WIE gdzie w Biblii jest o tym powiedziane - oczywiście nie dosłownie ,ale o byciu
"ODRĘBNYM"

ja tylko jestem Posłuszna Najwyzszemu.
a prowadzi ON i Ziarno -Słowo daje On.
Mat10/20
Nie wy jesteście tymi ,którzy mówia ,leczDuch Ojca waszego ,który mówi w was.

bracie Marku dbaj o czystość Słowa JHVH a bedziesz miał zapłate .
jak napisano ;szli i Głosili Słowo JHVH- dzieje ap.
Pomysł

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
29-10-2006 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Annnika napisał(a):Tylko i aż Oczko

Dlaczego zakładasz negatywne motywacje :?: A może znając Twoję denominację chcemy uniknąć jakiś zwrotów tudzież stanowisk/żartów które moglyby być dla ciebie raniące, przykre :?: Może po prostu chcemy móc cię lepiej zrozumieć :?:

Z tego wniosek ,ze z żartami ostrożnie a dlaczego miałabys mnie ranic i sprawiać przykrosć
przeciez tylko rozważamy z Mrocznym ,oj #-o

pozdrawiam

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
29-10-2006 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Oliwka napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Siejesz zamęt pośród innych użytkowników, a jak dbam o czystość wiary katolickiej i apostolskiej
Dlaczego uwazasz ,ze to co Sieje to zamet a nie Słowo Prawdy?
prawdę rzekłwszy: też się zastanawiam o co chodzi z tym zamętem...

Oliwka napisał(a):Moja swawola? a cóz to takiego ?
hmm.. xMarku czuję, że muszę wziąć Oliwkę w obronę; nazywasz swawolą poszukiwanie Boga - taka jest moja opinia; wszak Oliwka ma rację, mówiąc:

Oliwka napisał(a):DUCH Wieje jako chce i udziela KOMU CHCE
jeśli uważasz, że to nie Duch Pana działa na Oliwkę - wykaż to, a nie potępiaj
[przypomnij sobie: "w razie potrzeby wykaż błąd"]

Oliwko moje gratulacje: piękna obrona własnych poglądów

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-10-2006 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Oliwka napisał(a):JAHszua
Już dawno miałem zapytać - kim jest ten ktoś? Bo jakoś nie przypominam sobie.
A propos sprzeciwu:
Ew. Łukasz w 2,34 napisał(a):Symeon zaś błogosławił im, a potem rzekł do Maryi, matki Jego: Oto Ten położony jest na zgubę i na podźwignięcie się wielu w [narodzie] izraelskim, i na znak, któremu będą się sprzeciwiać.
A propos wyjaśnaniu Pisma:
1Piotra 1,20 napisał(a):To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.
Sorry Oliwko, ale bez zasad przyjętych przez heurystyke Biblijna, bez kompetentnej władzy Magisterium Kościoła, twoje 'przepowiadanie' ma charakter tylko osobisty, którym możesz się dzielić, i owszem, ale tylko na zasadzie sugestii, własnych przemyśleń, etc - co warto by wyartykułować w twych postach

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-10-2006 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Marek

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:Oliwka napisał/a:
JAHszua

Już dawno miałem zapytać - kim jest ten ktoś? Bo jakoś nie przypominam sobie.
>>>>>>>>
Nie dziwie sie ,że pytasz KIM jest TEN ktos?
ale komu to zawdzieczamy ,że Tak pytamy?

>>>>>>

Cytat:Sorry Oliwko, ale bez zasad przyjętych przez heurystyke Biblijna, bez kompetentnej władzy Magisterium Kościoła, twoje 'przepowiadanie' ma charakter tylko osobisty, którym możesz się dzielić, i owszem, ale tylko na zasadzie sugestii, własnych przemyśleń, etc - co warto by wyartykułować w twych postach
>>>>>>>
władza ,kompetencja ,Magisterium Kościoła, heurystyka .
jak uwazasz osobiste czy nie ,ale nie mozesz zabronic Panu by mnie prowadził .

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
30-10-2006 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Wymiękam. :shock:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-10-2006 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Ks.Marek napisał(a):Wymiękam. :shock:
stanoffczo za wcześnie...
wstawaj, bierz krzyż i idź dalej

[ Komentarz dodany przez: Offca: Pon 30 Paź, 2006 20:41 ]
Wszędzie te offce... 8)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
30-10-2006 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Wymiękam. :shock:
stanoffczo za wcześnie...
wstawaj, bierz krzyż i idź dalej
W sumie fakt. Jest tylko 5 stron w tym wątku, więc może i to jakoś ogarnę. Póki co, mam myśli jeno eschatologiczne. We czwartek mam przepowiadać sobie i ludowi Ewangelię o Królestwie Język

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-10-2006 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Ks.Marek napisał(a):W sumie fakt. Jest tylko 5 stron w tym wątku, więc może i to jakoś ogarnę. Póki co, mam myśli jeno eschatologiczne. We czwartek mam przepowiadać sobie i ludowi Ewangelię o Królestwie Język
'doskonały człowiek' to przecież ... eschatologia :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
30-10-2006 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
http://www.greeknewtestament.com/B49C004.htm
Tu jest tekst oryginalny. Prosze, skupmy się na tym tekście, by nie mieszać pojęć i dążeń w tym topicu

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-10-2006 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Ks.Marek napisał(a):skupmy się na tym tekście
skupię się na nim, gdy tylko poduczę się greki... jeśli zacznę od jutra, to tak powiedzmy za trzy do pięciu lat możemy pogadać :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
30-10-2006 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów