Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja nt - W CO WIERZYMY ?
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
godunow napisał(a):Cytat
Cytat: Więc po cholerę te podziały?
Dzieje Apostolskie mówią o siedmiu ...
Uśmiech

Lecz są to partykularnie te same Kościoły jeśli chodzi o Wyznanie wiary jak wiesz. Nikt obcy nie mógł znać tej skrzętnie ukrywanego Credo. Bo po tym się bracia z różnych Kościołów rozpoznawali.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-10-2005 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Offca napisał(a):Ja wychodzę z założenia, że lepiej garść dobrych i praktykujących katolików, niż masa fałszywych :krzywy:
Oj, popieram Offco, popieram Duży uśmiech
Również uważam, że nawet lepiej by nas było mniej -za to doskonale zdających sobie sprawę z tego w Kogo i Co wierzą - regularnie praktykują - i stosują sie do naucznia Kościoła - najściślej jak tylko to możliwe.
Pozdrawiam ! Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
17-10-2005 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Offca napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Kościół jest tylko jeden ... Kościół Chrystusowy.
Więc po cholerę te podziały? :hm:
Jakie podziały ? Masz na mysli Reformację ? Imho, była konieczna.

Offca napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Skoro mowa o procentach, to "wierzących-praktykujących katolików" jest ok. 25% w KRK.
Ja wychodzę z założenia, że lepiej garść dobrych i praktykujących katolików, niż masa fałszywych :krzywy:
Zgadzam się z tym w zupełności. Tylko dlaczego ciągle słyszę, że katolicy stanowią ok.93 % naszego społeczeństwa ?

Always Look on the Bright Side of Life
18-10-2005 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
inkwizytor napisał(a):100% katolik tradycjonalista. Kontrreformator i kontrrewolucjonista. Niektórzy nazywają mnie klerofaszystą
Drobne sprostowanie ...
Tzw. "Lefebryści" - sami siebie nazywający obłudnie "tradycjonalistami katolickimi" znajdują się poza kościołem katolickim na skutek ekskomuniki za najcięższe przewinienia wobec Kościoła katolickiego i według zdania Konferencji Episkopatu Polski nie mają prawa używać wobec siebie określenia "katolicki".

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
18-10-2005 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
ziobro Adama napisał(a):Jakie podziały ? Masz na mysli Reformację ? Imho, była konieczna.

Czyli, że najlepszym rozwiązaniem na problemy w małżeństwie jest rozwód. Zamiast pojednania wrogość. Nie sądzę, że to pochodzi od Boga, w tym wypadku chodzi mi o rozłam, który jest grzechem ciężkim sądząć po stwierdzeniach św. Pawła z listu do Galatów /Ga 5, 19-21/.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
18-10-2005 19:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:Drobne sprostowanie ...
Tzw. "Lefebryści" - sami siebie nazywający obłudnie "tradycjonalistami katolickimi" znajdują się poza kościołem katolickim na skutek ekskomuniki za najcięższe przewinienia wobec Kościoła katolickiego i według zdania Konferencji Episkopatu Polski nie mają prawa używać wobec siebie określenia "katolicki".
drobne sprostowanie. Lefebryści to księża bractwa św. Piusa X a Inkwizytor do nich nie należy. Chyba że sprostowanie tyczy się Ciebie? Bo z tego co mi wiadomo nie jest to miejsce na ocenianie stopnia katolickości bądź nie innych forumowiczów

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
18-10-2005 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
ziobro Adama napisał(a):Jakie podziały ? Masz na mysli Reformację ? Imho, była konieczna.

Te podzały, które codzinnie dzieją się w Kościele protestanckim. Uważasz, że to tez konieczne, że codziennie powstaje jakiś nowy odłam protestancki???

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-10-2005 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Przypomnę, że ekskomunikowany został Abp. Lefebvre wraz z jeszcze jednym biskupem i całym Bractwem.
FSSPX (w skład którego wchodzą kapłani oraz osoby świeckie, jak twierdzą sami lefebryści ) oraz "Ultramontyści" i wszelkie inne organizacje tzw. "tradycjonalistów" potocznie określa się mianem "lefebrystów".

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
18-10-2005 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Gregoriano napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Jakie podziały ? Masz na mysli Reformację ? Imho, była konieczna.
Czyli, że najlepszym rozwiązaniem na problemy w małżeństwie jest rozwód. Zamiast pojednania wrogość. Nie sądzę, że to pochodzi od Boga, w tym wypadku chodzi mi o rozłam, który jest grzechem ciężkim sądząć po stwierdzeniach św. Pawła z listu do Galatów /Ga 5, 19-21/.
Uważasz, ze papież chciał rozmawiać z Lutrem ? Że chciał "pojednania" ? Czasem stan pacjenta nie pozwala na długotrwałe leczenie, a jedynym rozwiązaniem jest operacja i usunięcie chorej tkanki.

[ Dodano: Sro 19 Paź 2005 9:42 ]
Offca napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Jakie podziały ? Masz na mysli Reformację ? Imho, była konieczna.
Te podzały, które codzinnie dzieją się w Kościele protestanckim. Uważasz, że to tez konieczne, że codziennie powstaje jakiś nowy odłam protestancki???
O jakich podziałach mówisz ? Na czym one polegają ? O ile wiem nie ma sporów między tymi wszystkimi kościołami protestanckimi, gdyż wyznają wspólną nadrzędną zasadę, która właśnie zakłada te "podziały", a w zasadzie niezależność. Inną sprawą jest mój osobisty stosunek do tej zasady, ale nie możesz więc winić Chińczyka, że jego dzieci mają skośne oczy. 8)
Realnie rzecz biorąc, więcej podziałów jest w KRK, niż w Kościele protestanckim, ponieważ formalnie taki nie istnieje. :diabelek:

Always Look on the Bright Side of Life
19-10-2005 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Cytat:Kościele protestanckim, ponieważ formalnie taki nie istnieje. :diabełek:
:diabelek:

ps
ale kochani chyba odbiegacie od tematu :mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
19-10-2005 09:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Andrzej napisał:

Cytat:Kategorie, które podałrm na wstępie są tylko elementem wprowadzającym do rozwinięcia własnego świadectwa. Nie komentujemy tu świadectwa innych ale przedstawiamy własne, według własnych kryteriów.

Moze by się dostosować do tego załozenia Andrzeja, bo widzę że znacznie odbiegamy od pierwotnego załozenia Andrzeja. Miało nie być komentarzy, tylko wypowiedzi każdego forumowicza.

Pozdrawiam

Edycja postu:
Ten post juz nie pasuje do tego topicu, ale by już nie mieszać i by miał on jakiś sens,dodaję tą informację, że można dyskutować.

Tomasz32

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
ziobro Adama napisał(a):O ile wiem nie ma sporów między tymi wszystkimi kościołami protestanckimi, gdyż wyznają wspólną nadrzędną zasadę, która właśnie zakłada te "podziały", a w zasadzie niezależność.

Napisz proszę jaśniej o co Ci chodzi.
Bardzo ciekawe jest to, że w wielu zborach pastorzy mają bardzo odmienne zdanie na temat zdawałoby się fundamentalnych spraw takich jak chrzest. To jest według Ciebie jedność? Jeśli to nazywasz niezależnością, to równa się to z zasadą "róbta co chceta". Każdy może założyć sobie swój własny Kościół czy zbór, obrać w nim pasujace mu "zasady" i to jest oczywiście w porządku.

[ Dodano: Sro 19 Paź, 2005 ]
Acha, sorry jeśli od tematu. Już nic nie piszę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-10-2005 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Offca napisał(a):Bardzo ciekawe jest to, że w wielu zborach pastorzy mają bardzo odmienne zdanie na temat zdawałoby się fundamentalnych spraw takich jak chrzest. To jest według Ciebie jedność?
Weź zatemm Biblie do ręki, otówrz ją na stronie gdzie jest podany dokładny opis sposobu chrzczenia i podaj odpowiedni cytat. Chętnie się dowiem jak powinien wyglądać "prawidłowy" chrzest 8)
Jesli nie mozesz podać takiego przepisu, może to oznaczać, że:
1/ nie ma to istotnego znaczenia jak chrzcimy
2/ jest lub bedzie podany w przyszłości przez Boga przepis na prawidłowy chrzest

A teraz wyjaśnij mi na czym polega spór o Komunię w KRK. Do ręki czy doustnie ? Pod jedną postacią czy pod dwoma postaciami ? Dlaczego wywołuje to tyle emocji i gdzie tu "jedność" ? :diabelek:

Offca napisał(a):Jeśli to nazywasz niezależnością, to równa się to z zasadą "róbta co chceta". Każdy może założyć sobie swój własny Kościół czy zbór, obrać w nim pasujace mu "zasady" i to jest oczywiście w porządku.
Koscioły protestanckie, o ile mi wiadomo, uznają za swojego zwierzchnika Jezusa Chrystusa i w tym upatrują ową jedność.

Always Look on the Bright Side of Life
20-10-2005 09:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
a moze by się jakiś moderator tym zajął i wydzielił temat bo się robi ciekawy i burzliwy...

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
20-10-2005 11:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
Dyskusja nt - W CO WIERZYMY ?
Ponieważ temat -
" W CO WIERZYMY ? (światopogląd forumowiczów)" wzbudził wiele emocji proponuję dyskusje na ten temat prowadzić tutaj. Tamten temat ma służyć wyłącznie jako świadectwo taki spis i encyklopedia forumowiczów. Tutaj do woli można ścierać swoje poglądy --> [Obrazek: icon_klotnia.gif]
-----------------------------------------------
Proszę moderatorów by wydzielić z tamtego tematu dyskusję i przenieść ją tutaj. Uśmiech
-----------------------------------------------

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
21-10-2005 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów