Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co przeciwko prezerwatywie ???
Autor Wiadomość
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #136
 
Może i nie brałem udziału w tej dyskusji a trwa ona trochę długo, ale głos w niej zabiorę, ponieważ temat jest interesujący. Na pytanie co przeciwko prezerwatywie odpowiadam:
Nie w mocy człowieka jest hamować życie. Wiemy to wszyscy. Człowiekowi Bóg dał władzę nad wszystkim na tej Ziemi(odsyłam do Genesis), ale nie dał mu władzy nad życiem drugiego człowieka. Inaczej przecież nie skarciłby Kaina za zbrodnię na Ablu. Tyle narazie. Do usłyszenia. Pozdrawiam Uśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
24-11-2005 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #137
 
Cytat:Zatem - wykaż NIEPRAWDĘ w tych materiałach - jeżeli je kwestionujesz.
wykaż producentom viziru czy jakiegokolwiek innego proszku że mówią nieprawdę.
Nie mam w zwyczaju słuchać tego co trąbią w reklamach i przyjmowac to za pewnik. Jeśli źródło kościelne zachwala coś co KK nakazuje to żaden to dowód.
Cytat:A tak na marginesie - wniosek z tego materiału jest taki, ze należy zaczynać już u podstaw - począwszy od młodzieży.
A do tematu ma się to nijak Język
Cytat:Nie w mocy człowieka jest hamować życie
powstrzymywanie się od seksu jest własnie hamowaniem zycia - NPR jest bardzo często używany własni jako hamulec dla zycia.

Gdyby KK potępiał każdą antykoncepcję oraz wszelkie praktyki typu NPR przynajmniej byłoby jasne o co mu chodzi. Wtedy nie móglbym zarzucac żadnej niekonsekwencji i o trudniej byłoby mi atakować KK w tej kwestii. Ale jeśli jest tak jak jest nie mogę nazwać tych zasad inaczej niż bzdurnymi.
25-11-2005 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #138
 
Enson napisał:
Cytat:Gdyby KK potępiał każdą antykoncepcję oraz wszelkie praktyki typu NPR przynajmniej byłoby jasne o co mu chodzi. Wtedy nie móglbym zarzucac żadnej niekonsekwencji i o trudniej byłoby mi atakować KK w tej kwestii. Ale jeśli jest tak jak jest nie mogę nazwać tych zasad inaczej niż bzdurnymi.

Jakich zasad nie mozesz tak nazwać Ensonie?
Kościół nie popiera żadnej antykoncepcji, nauka Kościoła jest przeciwna takim środkom. Kościół naucza otwartości na życie, czyli wyklucza środki antykoncepcyjne. Natomiast NPR nie jest t środkiem antykoncepcyjnym. Może postarasz się to wyjasnić, bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-11-2005 02:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scarlet Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #139
 
Jasne, rozmnażajcie sie jak króliki, róbcie setki dzieci, a potem sami sie martwcie jak to wszystko ubrac i wyżywić, bo ksiadz akurat i wasz bóg bedzie mał to głęboko w... Potem tacy lażą po zasiłki na "dzieci" na co idą i moje podatki. A po co tyle bachorów...bo ksiądz zabrania gumy,tak. Fantastyczne wytłumaczenie.Gratulacje,ale zanim znowu bezmyslnie zaczniecie sie po katolicku zabawiac,zastanowcie się jakie fantastyczne zycie sprawiacie swoim boskim dzieciom,w nedzy i na wiecznym zasilku....
25-11-2005 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #140
 
Scarlet napisał(a):się jakie fantastyczne zycie sprawiacie swoim boskim dzieciom,w nedzy i na wiecznym zasilku....
Dlaczego zakładasz, że jak ktoś ma dużo dzieci (nie wiem nawet ile dla ciebie to duzo), to że od razu:
1. jest bezrobotny
2. żyje w nędzy
3. żyje z zasiłku???

Bo akurat rodziny wielodzietne katolickie (w sensie prawdziwego życia z Bogiem, a nie jedynie z przekonania) które znam, to:
1. rodzice (przynajmniej jedno) pracują,
2. nie żyją w nędzy
3. nie latają po zasiłki
4. nie są głodzone ani głodne.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-11-2005 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scarlet Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #141
 
Mówię tu przede wszystkim o tych którzy się potem tłumaczą,że żyją po katolicku,bo tak trzeba,a dzieci nie są niczemu winne i trzeba im zapewnić wyżywienie,wyprawkę do szkoły etc. Wyje taka potem Matka Polka w telewizji,czy gdziekolwiek indziej,jaka to jest biedna i wszyscy powinni jej współczuć,bo jej dzieci nie amją co jeść...a trza było się mnożyć !!
Tych co na to stać,niech się mnożą ile chcą. Mało mnie to obchodzi.
Co jednak księża czy ktokolwiek inny ma do nawoływania,żeby mieć dzieci - on je będzie żywił :x

[ Dodano: Pią 25 Lis, 2005 12:11 ]
Oooo,czyżby moje p*** zostało przypadkiem przemianowane na "rozmnażajcie" :twisted: Szczęśliwy :twisted:
25-11-2005 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #142
 
Scarlet napisał(a):o tych którzy się potem tłumaczą,że żyją po katolicku,bo tak trzeba,
To poszukaj gdzieś chyba w tej dyskusji o tym, że Bóg dał nam rozsądek, z którego należy korzystać. A takie tłumaczenie to jest ogromnym uproszczeniem, o czym pewnie wiesz.

Cytat:Oooo,czyżby moje p*** zostało przypadkiem przemianowane na "rozmnażajcie"
Uzyłaś obydwu wyrazów, ale skoro można uzyć wersji cenzuralnej, więc uznałem że ta niecenzuralna nie jest tutaj potrzebna, no chyba że zależy tobie na jak najszybszym pożegnaniu się z tym forum :-s

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-11-2005 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #143
 
Scarlet, tak się składa, że te najbardziej dzieciate rodziny to rodziny patologiczne, gdzie jedno albo dwoje rodziców chleje na potęgę. I to co robią nie ma nic wspólnego z życiem po chrześcijańsku. Bóg nie nakazuje rozmnażać się jak króliki i nikt nigdzie tego nie napisał. Masz bardzo stereotypowe wyobrażenie na ten temat. Za dużo wiejskich i patologicznych obrazków się chyba naoglądałaś.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-11-2005 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scarlet Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #144
 
o stereotypach to lepiej wykladaj tej bandzie z ksciola i tym co tak wychwalaja calymi dniami,a jak wychodza na ulice to swoim krzywym i uwielbiajacym boga wzrokiem sie krzywo lampia i robia wiele innych znacznie odbiegajacych od waszych dogmatow rzeczy. Nie wlazlam tu pisac eseju filozoficznego,dlatego pisze zwieźle i w skrócie. Jak sie zachowuje i jaki ma tok myslenia pewna gorliwa chrzescijanka tez mam okazje doswiadczac....takze ofca doslownie nigdzie nie pisze,ale albo bachorek sie wykluje albo nie...jak ci sie uda to luz,jak nie to do porodu ale juz...o to mniej wiecej chodzi w tym twoim piśmie :twisted:
25-11-2005 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #145
 
Scarlet napisał(a):i jaki ma tok myslenia pewna gorliwa chrzescijanka tez mam okazje doswiadczac
I widzisz, czyli jednak ktoś Ci nieźle naciska na odcisk, może napiszesz coś więcej, będize łatwiej rozmawiac

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-11-2005 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scarlet Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #146
 
na szczescie obserwuje ja z daleka
Cos wiecej...prosze bardzo,jest niezle zakrecona :twisted:
25-11-2005 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #147
 
Tak się składa, że w typowo chrześcijańskich rodzinach panuje MIŁOŚĆ - niezaleznie od tego ile jest dzieci.
W rodzinach patologicznych jest brak Miłości - niezależnie od tego ile jest dzieci ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-11-2005 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scarlet Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #148
 
jaka zakrecona !!!! ja tak nie napisalam wieski :twisted: :twisted: :twisted:

[ Dodano: Pią 25 Lis, 2005 16:31 ]
zakrecony to jest sloik po ogorkach a nie ta baba :twisted:
25-11-2005 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #149
 
A ciebie chyba nikt nie nauczył dyskusji na poziomie wykraczającym poza podstawówkę, Scarlet.
offco - prosze - nie przejmuj sie osobą która nawet nie potrafi uzasadnić postawionej przez siebie tezy tylko atakuje po chamsku inna osobę.
Jej posty mówią same za siebie ...
To chyba typowy "objaw współczesnych czasów" - wstrętne ataki na osobę zamast mertytorycznej dyskusji.
Zero zasad - zero kutury - a nawet pozorów kultury ... :x :oops:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-11-2005 17:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #150
 
Scarlet napisał(a):o stereotypach to lepiej wykladaj tej bandzie z ksciola i tym co tak wychwalaja calymi dniami,a jak wychodza na ulice to swoim krzywym i uwielbiajacym boga wzrokiem sie krzywo lampia i robia wiele innych znacznie odbiegajacych od waszych dogmatow rzeczy. Nie wlazlam tu pisac eseju filozoficznego,dlatego pisze zwieźle i w skrócie. Jak sie zachowuje i jaki ma tok myslenia pewna gorliwa chrzescijanka tez mam okazje doswiadczac....takze ofca doslownie nigdzie nie pisze,ale albo bachorek sie wykluje albo nie...jak ci sie uda to luz,jak nie to do porodu ale juz...o to mniej wiecej chodzi w tym twoim piśmi

To jest własnie stereoptypowe patrzenie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-11-2005 18:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów