Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co przeciwko prezerwatywie ???
Autor Wiadomość
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #196
 
Ależ droga łowieczko zbłąkana Duży uśmiech Nie zrozumiałaś mnie Duży uśmiech Mowie o tym, ze oni sa tacy swieci jak siedza na mszy, ale szkoda ze poza odbębnieniem godziny tygodniowo nie probuja sie jakos dostosowywac do zasad kosciola. Kosciol zabrania prezerwatyw, wiec po co je kupuja\kupujecie :hm: Bo ja nie uwierze ze kazde z was stosuje sie do tego w 100% Godz w tyg, niedziela zaliczona,a po mszy hulaj dusza, piekne myslenie Uśmiech hue hue hue :diabelek:
26-11-2005 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #197
 
Enson napisał(a):ekstra, a więc duża część społeczeństwa to głupcy?
Ja nazwałbym to raczej "niedoinformowaniem" lub też "poddaniem propagandzie por antykoncepcyjnej i wizji łatwego życia" - a nie faktom
Enson napisał(a):A tak w ogóle to temat rozwalili jacyś leszcze nie mający żadnych sensownych argumentów,. poslugujący się stereotypami, nie mający pojęcia o sprawie.
Jak najbardziej zgoda.
Enson napisał(a):Czas się stąd zbierać.
Nikt cię stąd raczej nie wygania ...
"Nalot antyklerykałów" najwidoczniej się dość szybko skończy - ich posty są najlepszym dowodem na to, do czego tak naprawdę prowadzi "antyklerykalizm" ...
No cóz - czy bardzo paskudny będę jak spytam się czy Ty to tylko ich "przednia straż" - czy też nie masz z nimi nic wspólnego, Ensonie :coo:

[ Dodano: Sob 26 Lis, 2005 ]
Ależ tu offtop się zrobił :x

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2005 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #198
 
Samael napisał(a):Bo ja nie uwierze ze kazde z was stosuje sie do tego w 100% Godz w tyg, niedziela zaliczona,a po mszy hulaj dusza, piekne myslenie Wesoły hue hue hue Diabełek

Możesz nie wierzyć. Ale nie znasz nas i nie wydawaj o nas zbyt pochopnych osądów.

Samael napisał(a):Kosciol zabrania prezerwatyw, wiec po co je kupuja\kupujecie

Kto kupuje ten kupuje, na własną odpowiedzialność. Niemniej niezbyt trafnie nas do tej kategorii przypisałeś.


Samael napisał(a):Godz w tyg, niedziela zaliczona
My nie zaliczamy niedziel w przeciwieństwie do wielu "katolików" :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-11-2005 15:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #199
 
Samael napisał(a):Gdzie widzisz off top Mowimy o antykoncepcji, prawda a prezerwatywa to tylko jedna z wielu odmian. Wiec zastanow sie co piszesz.
temat jest tylko o prezerwatywie.

DDV napisał(a):Ja nazwałbym to raczej "niedoinformowaniem" lub też "poddaniem propagandzie por antykoncepcyjnej i wizji łatwego życia" - a nie faktom
jasne, a ty jesteś poddany propagandzie antyantykoncepcyjnej, proNPRowskiej i wizji życia wg nakazów KK. Nie jesteś w stanie zrozumieć że ludzi moga być dobrze poinformowani i wybrać co innego niż ty byś wybrał? I to nie czyni ichw żadn sposób gorszymi?
Cytat:No cóz - czy bardzo paskudny będę jak spytam się czy Ty to tylko ich "przednia straż" - czy też nie masz z nimi nic wspólnego, Ensonie
:?
26-11-2005 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #200
 
Cytat:Samael napisał/a:
Gdzie widzisz off top Mowimy o antykoncepcji, prawda a prezerwatywa to tylko jedna z wielu odmian. Wiec zastanow sie co piszesz.
temat jest tylko o prezerwatywie.

prezerwatywa -- > antykoncepcja
antykoncepcja -- > prezerwatywa

to sie rozumie samo przez sie
26-11-2005 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #201
 
Ale tu rozmawiamy na temat TYLKO TEJ JEDNEJ odmiany antykoncepcji, co też się rozumie samo przez się.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-11-2005 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #202
 
A niech Ci bedzie, odlozmy wszystkie inne, tabletki, spirale, plasterki, zastrzyki, podwiazywanie czegokolwiek itp i zostanmy przy prezerwatywie. Wszystko to co mowione bylo z mojej strony tyczy sie tak samo wlasnie prezerwatywy, wiec wyobraz sobie ze tylko o niej mowa byla.
26-11-2005 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #203
 
Enson napisał(a):jasne, a ty jesteś poddany propagandzie antyantykoncepcyjnej, proNPRowskiej i wizji życia wg nakazów KK. Nie jesteś w stanie zrozumieć że ludzi moga być dobrze poinformowani i wybrać co innego niż ty byś wybrał?
Dej se spokój z tymi tekstami.
Argumentacji przytoczyłem co niemiara, a że do ciebie nie dociera to już nie moja wina.
Zrozumże wreszcze człowieku, że ja aż zanadto dobrze wiem z czym wiąże się stosowanie antykoncepcji (w tym "gumy" - też ją kiedyś stosowałem Smutny ) i że zgodnie ze zdrowym rozsądkiem nie widzę żadnego uzasadnienia do stosowania tego świństwa.
Ja podjąłem wybór metod naturalnych znając antykoncepcję - ty tymczasem wyraqżasz się o metodach naturalnych nie mając o nich zielonego pojęcia (a raczej - należałoby powiedzieć masz "pojęcie książkowe" rodem z ulotek propagujących antykocepcję").
Zrozum, Ensonie, ze świat w realu często wcale nie jest taki, jak w reklamach ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-11-2005 18:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #204
 
Panie, ddv:

Cytat:Zrozumże wreszcze człowieku, że ja aż zanadto dobrze wiem z czym wiąże się stosowanie antykoncepcji (w tym "gumy" - też ją kiedyś stosowałem ) i że zgodnie ze zdrowym rozsądkiem nie widzę żadnego uzasadnienia do stosowania tego świństwa.

No to teraz to ja już nic nie rozumiem.

Jeżeli:

Cytat:zgodnie ze zdrowym rozsądkiem nie widzę żadnego uzasadnienia do stosowania tego świństwa

(świństwo = prezerwatywa; to dla ludzi, którzy nie rozumieją takiego słownictwa)

to po co w takim razie:

Cytat:w tym "gumy" - też ją kiedyś stosowałem

(guma = prezerwatywa; to dla ludzi, którzy nie rozumieją takiego słownictwa).

To jedno. Tylko dla Pana wiadomości, Panie ddv, ja NIGDY prezerwatywy nie stosowałem. Dlatego, że jestem katolikiem i Kościół zabrania nam tak czynić.

Natomiast wątpliwości mam i owszem, a pytanie moje zawarte w topic-u dotyczyło tego, JAK WYTŁUMACZYĆ fakt "niegodziwości" prezerwatywy abstrahując od moralnego zakazu związanego z KK, teoriami wczesnoporonnymi, rozwiązłościowymi, itp.

Natomiast po drugie i TO MOŻE W KOŃCU BY PRZYBLIŻYŁO NAS DO SEDNA, ALE NIESTETY NIE ZOSTAŁO WYARTYKUOWANE:

Cytat:że ja aż zanadto dobrze wiem z czym wiąże się stosowanie antykoncepcji (w tym "gumy" - też ją kiedyś stosowałem )

NO WIĘC TRZEBA BYŁO POWIEDZIEĆ: Z CZYM SIĘ WIĄŻE ??????

Ale tego nie dopowiedziałeś !!! A jako osoba stosująca prezerwatywę a jednocześnie nazywająca ją "świństwem", sądzę, że mógłbyś dać interesujące i przekonywujące świadectwo.

Przemyśl to.

Niech ?yje gen Wojtek J.
28-11-2005 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #205
 
NO napisał(a):ja NIGDY prezerwatywy nie stosowałem.

I da się żyć, no nie? Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-11-2005 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #206
 
Oczywiście, że się DA, tylko w dyskusji zupełnie nie o to chodziło.

Niech ?yje gen Wojtek J.
28-11-2005 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #207
 
DDV napisał(a):Dej se spokój z tymi tekstami.
Argumentacji przytoczyłem co niemiara, a że do ciebie nie dociera to już nie moja wina.
twoja argumentacja została odrzucona, wiem o co ci chodzi ale dla mniwe to za słabe argumenty, do tego częśc uznaję za wyolbrzymioną i to znacznie - dociera to do ciebie?

Cytat:Zrozumże wreszcze człowieku, że ja aż zanadto dobrze wiem z czym wiąże się stosowanie antykoncepcji (w tym "gumy" - też ją kiedyś stosowałem )

no to w jakiż to sposób guma ci zaszkodziła?

Cytat:Ja podjąłem wybór metod naturalnych znając antykoncepcję - ty tymczasem wyraqżasz się o metodach naturalnych nie mając o nich zielonego pojęcia (a raczej - należałoby powiedzieć masz "pojęcie książkowe" rodem z ulotek propagujących antykocepcję").
nie masz podstaw by tak twierdzić. całą twoją argumentację za NPR rozumiem i w zasadzie nie neguję żadnych zalet NPR. mimo to jednak nie przekonują mnie te metody jako odpowiednie dla mnie. czy wydaje ci się że jeśli ktoklwiek może ośmielić się mieć inne zdanie to tylko ze względu na brak wiedzy w tym zakresie?
Czy popadłeś w takie samouwielbienie dla siebie i swoich zdolności oceny że negujesz wszelką możliwośc tego że rację (choćby po częsci) moze mieć ktoś inny? zastnaów się nad sobą fanatyku.


Cytat:Zrozum, Ensonie, ze świat w realu często wcale nie jest taki, jak w reklamach ...
a ty weź pod uwagę że reklamom nie wierzę.

Cytat:tego świństwa
czy papierosy też nazywasz świństwem?
bo jeśli nie to chyba coś tu nie gra...
28-11-2005 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #208
 
No to wyobraź sobie Ensonie, że wszedłeś na katolickie forum ( i to niejedno) na którym próbujesz przekonywać do stosowania antykoncepcji... RELKAMUJESZ coś co jest równie warte wydawania pieniędzy jak np. papierosy ... Innymi słowy świństwo za które lepiej zupełnie się nie brać ...
Wyzywasz mnie przy tym od "fanatyków" - a sam NIE ZNASZ lub NIE CHCESZ przyjąć do swojej wiadomości podstawowych faktów.
No cóz - to twoje sprawa.
Jezeli ŻADNE argumenty do ciebie nie docieraja - nawet te najbardziej logiczne tylko ciągle mówisz o jakichś rzekomych 'zaletach" antykoncepcji i negujesz zasadność zastosowania przez Kościól metod naturalnych z drugiej zaś - to przecież ty sam wystawiasz o sobie świadectwo że jesteś fanatykiem antykoncepcji.
Ja mówię wyraźnie - logicznego uzasadnienia stosowania antykoncepcji NIE MA po wejściu w życie metod NPR. Sprawdziłem - i jedno i drugie...
Jeżeli ktoś chce się truć bądź osłabiać własne doznania - jego sprawa.
Lecz nie reklamuj więcej antykoncepcji wśród Katolików.
EOT

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
28-11-2005 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Legwan Zielony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #209
 
hmmmm....a czy naprzyklad tabletka antykoncepcyjna w jakis sposob szkodzi ?? bo ktos tu wspominal o truciu...ja znam same zalety, nie dosc ze daje 99% gwarancje nie zajscia w niechciana ciaze, to podobno poprawia cere kobiety Uśmiech
28-11-2005 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #210
 
Tak - i to w wielu sprawach.
Polecam analizę tematu :
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/....php?t=622
Jest tam m.in. taki ciekawy materiał zaczerpnięty nota bene ze strony promujacej antykoncepcję (Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego) oraz porównanie z tym, co mówią "źródła kościelne"

[ Dodano: Pon 28 Lis, 2005 ]
Dla każdgo coś dobrego Oczko

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
28-11-2005 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów