Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #556
 
seven-day's napisał(a):Tu jest właśnie typowy błąd prawie każdego chrześcijanina. Pismo Święte odczytuje według klucza, jaki narzuca dany Kościół lub np. Strażnica...
I kto to mówi Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Natomiast nie można oczywiście porównywać tu Adwentystów, Strażnicy itd z Kościołem Katolickim, którego Nowy Testament jest wewnętrzną księgą...

pozdrawiam
Marek
26-05-2008 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adrian Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #557
 
Daidoss napisał(a):Ksiadz mi opowiadal jak jego znajoma byla w kosciele Jehowych. I chcial odejsc to najpierw powiedzieli jej delikatnie, ze tego zrobic nie moze. Myslala, ze to takie poprostu "nie odchodz od nas". Zaraz po tym zaczal do niej do domu dzwoinc telefon do domu, kiedy podnosila byla w sluchawce cisza. nastepnie zaczeto jej grozic przez telefon. Poznala, ze to byly osoby Jehowy. Mowila, ze sie nie bala az kiedy wracala wieczorem do domu i na chodnik po ktorym szla wjechal samochod i zaczal ja gonic.

Boże :!: :!: Dobrze że jak mnie zaczepią na ulicy podejrzane typy ( wyglądają na Jehowych ) to zawsze odpowiadam: Nie mam czasu na interesującą rozmowę - spieszę się na pociąg... :roll: :roll: :wink:

"Powiedz ludziom, ?e kocham ich,
?e si? o nich wci?? troszcz?,
Je?li zeszli ju? z Moich dróg
Powiedz, ?e szukam ich..."
14-06-2008 02:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #558
 
Marek MRB napisał(a):... z Kościołem Katolickim, którego Nowy Testament jest wewnętrzną księgą...
To się nazywa "myślenie życzeniowe" Duży uśmiech
07-07-2008 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #559
 
Dlaczego tak uważasz ?

pozdrawiam
Marek
07-07-2008 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
seven-day's Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #560
 
Wiesz, krzysiek, zdaniem Marka Kościół katolicki odziedziczył prawa autorskie do NT po jego autorach.

Dodam, że jak nic ichniejszy Kościół przypomina dzisiejszy katolicyzm Uśmiech.

G?ówna ró?nica mi?dzy Bogiem a historykami polega na tym, ?e Bóg nie mo?e zmienia? przesz?o?ci.
07-07-2008 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #561
 
seven-day's napisał(a):Wiesz, krzysiek, zdaniem Marka Kościół katolicki odziedziczył prawa autorskie do NT po jego autorach.
Nie. To sugerowałoby że pisali z siebie, od siebie i dla siebie. A oni pisali dla Kościoła.
seven-day's napisał(a):Dodam, że jak nic ichniejszy Kościół przypomina dzisiejszy katolicyzm Uśmiech.
Bardzo mocno. ZMieniły się tylko bardzo zewnętrzne rzeczy.

pozdrawiam
Marek
07-07-2008 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
seven-day's Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #562
 
Marek MRB napisał(a):seven-day's napisał/a:
Wiesz, krzysiek, zdaniem Marka Kościół katolicki odziedziczył prawa autorskie do NT po jego autorach.

Nie. To sugerowałoby że pisali z siebie, od siebie i dla siebie. A oni pisali dla Kościoła.

Przepraszam za nieścisłość. W takim razie od początku, na wieki wieków jest tych praw autorskich właścicielem. Może być?

Marek MRB napisał(a):seven-day's napisał/a:
Dodam, że jak nic ichniejszy Kościół przypomina dzisiejszy katolicyzm .

Bardzo mocno. ZMieniły się tylko bardzo zewnętrzne rzeczy.

Śmiem twierdzić inaczej.

G?ówna ró?nica mi?dzy Bogiem a historykami polega na tym, ?e Bóg nie mo?e zmienia? przesz?o?ci.
08-07-2008 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #563
 
seven-day's napisał(a):Przepraszam za nieścisłość. W takim razie od początku, na wieki wieków jest tych praw autorskich właścicielem. Może być?
Coś w tym jest, jednak ja bym tego "prawami autorskimi" nie nazwał Uśmiech
seven-day's napisał(a):Śmiem twierdzić inaczej.
Wiem Uśmiech
A ja śmiem twierdzić tak :jupi:

pozdrawiam
Marek
08-07-2008 10:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #564
 
Marek MRB napisał(a):
seven-day's napisał(a):Przepraszam za nieścisłość. W takim razie od początku, na wieki wieków jest tych praw autorskich właścicielem. Może być?
Coś w tym jest, jednak ja bym tego "prawami autorskimi" nie nazwał Uśmiech
No Panowie - spokojnie, spokojnie. Jeśli ktokolwiek może mówic o prawach autorskich Biblii, to jest to na pewno Wszechmocny Bóg.
Prawdą jest jednak to, że wiele organizacji chciałoby posiadac wyłącznośc na Słowo Boże - no i zachowuje się jakby tą wyłącznośc faktycznie posiadało.
08-07-2008 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #565
 
Kościół to Ciało Jezusa Krzysztofie - a my jesteśmy Współdziedzicami.
ROzumiem Twoje oburzenie bo protestanci myślą o Kościele w kryteriach organizacji. "fun-clubu Jezusa" a nie Ciała.

pozdrawiam
Marek
08-07-2008 13:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #566
 
krzysiek_enoch napisał(a):Jeśli ktokolwiek może mówic o prawach autorskich Biblii, to jest to na pewno Wszechmocny Bóg.
I ten, komu Wszechmocny Bóg zechciał objawić ...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-07-2008 19:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #567
 
Ks.Marek napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Jeśli ktokolwiek może mówic o prawach autorskich Biblii, to jest to na pewno Wszechmocny Bóg.
I ten, komu Wszechmocny Bóg zechciał objawić ...
Fajnie, czyli Nam wszystkim, jednym objawił bezpośrednio przez wizje a innym pośrednio przez wizjonera. Uśmiech
08-07-2008 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #568
 
Zapytałam ostatnio pewnego "głosiciela" stojącego w progu moich drzwi "co za różnica jak Bóg ma na imię? dla mnie może się nazywać nawet filemon". Ot to ziomal się zdenerwował i uznał, że Bóg w takim razie nie jest dla mnie ważny, nie mam szacunku do niego i takie tam w koło macieju gadanie. Zawracają głowę i zostawiają wiecej rozpałek jak Lidl
08-07-2008 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #569
 
Komzar napisał(a):Fajnie, czyli Nam wszystkim, jednym objawił bezpośrednio przez wizje a innym pośrednio przez wizjonera.
Tak? A kiedy komu? Bo jakoś nie bardzo rozumiem, co poeta chciał powiedzieć...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-07-2008 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #570
 
Ks.Marek napisał(a):I ten, komu Wszechmocny Bóg zechciał objawić ...
I tym, którzy prawdę potrafili lub zechcieli przyjąć ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-07-2008 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów