Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #571
 
Ks.Marek napisał(a):Tak? A kiedy komu? Bo jakoś nie bardzo rozumiem, co poeta chciał powiedzieć...

Na to pytanie to Ks.Marek najlepiej powinien znać odpowiedź. Uśmiech Podobno objawił ją apostołom, również tym co pisali Stary i Nowy Testament a w konsekwencji wszytkim którzy byli w stanie te księgi przeczytać lub usłyszeć jak są czytane. Do tego dochodzą ludzie którym te prawby były objawione ale nie chwalą się zbytnio by ich wariatem nie okrzyknięto Uśmiech
09-07-2008 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #572
 
Komzar napisał(a):Podobno objawił ją apostołom, również tym co pisali Stary i Nowy Testament a w konsekwencji wszytkim którzy byli w stanie te księgi przeczytać lub usłyszeć jak są czytane.
Nie ma takiej konsekwencji, o czym świadczą choćby poniższe teksty:

"Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach. To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili /od Boga/ święci ludzie."
(2 List św. Piotra 1,19-21)

" a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę."/2 ptr 3,15-16/


Jak widać, nie wystarczy czytać a nawet czytanie i prywatne wyciąganie daleko idących wniosków może być "na własną swoją zgubę"

pozdrawiam
Marek
09-07-2008 10:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #573
 
a wiecie co ludziki?... Boga trzeba szanować, żyć wg dekalogu, bronić życia ludzkiego i szczęscia - w końcu istniejemy wszyscy od tego samego przodka, jezeli jehowy dla ratowania życia dziecka odmowi mu krwi, to jest nieźle kopnięty. Bóg jest w człowieku i wystawia nas na próbę, jeżeli dowiem się, że moja krew może ratowac zycie, mam jej nie oddać? a co mi ubedzie kilka ml? które narosną w bardzo szybkim czasie? do jasnej c.... wierzcie chociaz w święta krowę o ile to czynicie od urodzenia i wychowano w tej wierze, ale oby zachowała wszystkie normy społeczne. Czepianie sie słówek z pisma... paranoja.
Słyszałam o sekciarzach głoszących "nie myjcie zębów, Pan nasz jezus tez nie mył" to był cytat. Bądź bratem dla drugiego człowieka i bedzie ok. Ludzie zakompleksieni, samotni, szukają odskoczni, chcą coś udowodnić, dowartościowują się tym, ze znaja "prawdę". na zasadzie <przepraszam> ale skoro napiszę "pierdolę wszystko" 80% zrozumie, że mam wszystko "gdzieś" a 20 %, że odbywam stosunki seksualne z "wszystkim co napotkam" ot debilizm mądrali. Co jest w naturze człowieka? - udawadniać swoją opinie za słuszną : duma. Rozpocznie sie spór za 200 lat "co tez dANIELA PRZEKAZAŁA TYM SŁOWEM" - no taką gwiazdą prawdopodobnie nie zostanę, ale chyba przekazałam istotę.
09-07-2008 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #574
 
Cytat:Nie ma takiej konsekwencji, o czym świadczą choćby poniższe teksty:
Teksty o niczym nie świadczą i o tym właśnie dyskutujemy. Papier wszytko przyjmie, a to co zacytowałeś na jakiej podstawie zostało napisane? Przecież wykazaliśmy, że człowiek jest omylny, a to napisali ludzie, jak więc możesz z taką pewnością cytować to jak by to była niepodważalna prawda?

@Danielo, owszem to co piszesz jest rozsądne, ale to za mało. Nie wystarczy znać dekalogu, problem w tym, że trzeba przejść z teorii do praktyki. To nie jest bułka z masłem. Po to te nasze dyskusje by ułatwić sobie to przejście, by zrozumieć jak i dlaczego mamy postępować. By rozmyślać o tym i owym co daje w konsekwencji wprawę potem gdy staniemy przed trudnym wyborem i nie będziemy wiedzieli jaki wybór jest bliższy temu przewodnikowi jakim jest Dekalog.
13-07-2008 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #575
 
Pismo Święte nie kłamie bo jest natchniona przez Ducha Świętego.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
13-07-2008 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #576
 
Komzar napisał(a):Teksty o niczym nie świadczą i o tym właśnie dyskutujemy. Papier wszytko przyjmie, a to co zacytowałeś na jakiej podstawie zostało napisane? Przecież wykazaliśmy, że człowiek jest omylny, a to napisali ludzie, jak więc możesz z taką pewnością cytować to jak by to była niepodważalna prawda?
Niczego takiego nie wykazaliśmy - pokazałem że GDYBY przyjąć jedną omylność trzeba-by (konsekwentnie) przyjąć drugą.
Ale ja nie przyjmuję ani jednej ani drugiej.
Komzarze, aby dyskutować trzeba mieć jakąś wspólną platformę. Jeśli nie uznajesz SŁowa Bożego to nie mamy chyba podstaw do dyskusji o sprawach szczegółowych - możemy podyskutować o bardzo ogólnych typu istnienie Boga itd (choć ja się na to nie piszę).

pozdrawiam
Marek
13-07-2008 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #577
 
Marek MRB napisał(a):Niczego takiego nie wykazaliśmy - pokazałem że GDYBY przyjąć jedną omylność trzeba-by (konsekwentnie) przyjąć drugą.

brawo!
ch...ra nie wpadłabym na to - szacunek Uśmiech
14-07-2008 08:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #578
 
Cytat:Niczego takiego nie wykazaliśmy - pokazałem że GDYBY przyjąć jedną omylność trzeba-by (konsekwentnie) przyjąć drugą.
Ale ja nie przyjmuję ani jednej ani drugiej.
No to jest dopiero logika. Uśmiech w takim razie pomogę Ci.
Człowiek jest omylny, jak nie wierzysz sam możesz sobie to sprawdzić każdego dnia. Ponieważ każdy z podanych przez ciebie cytatów jest napisane przez człowieka, więc aby uznać jego bezwzględną prawdziwość bez sprawdzania tego w praktyce musisz udowodnić nieomylność tego jednego człowieka co to napisał a nie udowodnić że jest omylny aby mieć wątpliwości.
Problem w tym, że nikt nigdy nie wykazał nieomylności tych ludzi, dlaczego więc w to wierzycie? Tak zwyczajnie na słowo. Przecież ja też do was mówię słowami i czy uwierzysz mi jak powiem Ci, że przemawia przeze mnie Duch Święty? Udowodnij, że tak nie jest.

Z tym uznawaniem słowa Bożego to lekko przegiołeś Uśmiech, Cały czas dyskutojemy tak naprawde komu wierzyć, czy Bogu czy może KK? Ty prubujesz wykazać, że jak ktoś coś napisał to jest prawdziwe bo przynależał do KK, a ja Ci mówie, że Bóg mówi do każdego z nas codziennie i nie potrzebuje do tego pośrednictwa starych kopi jeszcze starszych takstów książeczek.
Z Bogiem możesz rozmawiać ale ludzi warto sprwdzać bo są omylni i nawet jak mają dobre chęci to nie ma gwarancji, że nie wprowadzają Cię w błąd.
14-07-2008 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #579
 
Komzar napisał(a):
Cytat:Niczego takiego nie wykazaliśmy - pokazałem że GDYBY przyjąć jedną omylność trzeba-by (konsekwentnie) przyjąć drugą.
Ale ja nie przyjmuję ani jednej ani drugiej.
No to jest dopiero logika. Uśmiech
Jeśli twierdzisz że w powyższym jest coś nielogicznego, to udowodnij.

Cytat:Człowiek jest omylny, jak nie wierzysz sam możesz sobie to sprawdzić każdego dnia. Ponieważ każdy z podanych przez ciebie cytatów jest napisane przez człowieka, więc aby uznać jego bezwzględną prawdziwość bez sprawdzania tego w praktyce musisz udowodnić nieomylność tego jednego człowieka co to napisał a nie udowodnić że jest omylny aby mieć wątpliwości.
Stary, prosty błąd.
"Człowiek jest omylny" to generalizacja, podobnie jak "Wszyscy kreteńczycy są kłamcami" (jeśli zdanie to wypowie kreteńczyk to powstaje paradoks - jeśli mówi prawdę to znaczy że kłamie, a jeżeli kłamie to mówi prawdę. Paradoks ten dziecko potrafi rozwiązać - to że kreteńczycy są kłamcami nie oznacza że ZAWSZE kłamią).
Nikt nie zakłada nieomylności permanentnej tych ludzi - a jedynie to że Bóg przekazał nam Objawienie poprzez nich i się tym Objawieniem opiekuje.
Komzar napisał(a):Problem w tym, że nikt nigdy nie wykazał nieomylności tych ludzi, dlaczego więc w to wierzycie? Tak zwyczajnie na słowo. Przecież ja też do was mówię słowami i czy uwierzysz mi jak powiem Ci, że przemawia przeze mnie Duch Święty? Udowodnij, że tak nie jest.
Duch Święty jest - w przeciwieństwie do Ciebie - logiczny Uśmiech
A Jego słowa się sprawdziły - i to wielokrotnie.
Jednak masz prawo w to nie wierzyć - jednak nie rozumiem po co się wypowiadasz na forum dla wierzących ? Żeby sobie pobić pianę ?

Komzar napisał(a):Cały czas dyskutojemy tak naprawde komu wierzyć, czy Bogu czy może KK?
Nic podobnego.
Byłaby to dyskusja nad tautologią.
Komzar napisał(a):Ty prubujesz wykazać, że jak ktoś coś napisał to jest prawdziwe bo przynależał do KK
To nieprawda, jakieś bzdury. Nic takiego nie twierdziłem.
Cytat:, a ja Ci mówie, że Bóg mówi do każdego z nas codziennie i nie potrzebuje do tego pośrednictwa starych kopi jeszcze starszych takstów książeczek.
To jest dopiero łatwa do obalenia bzdura. Jak wiadomo ludzie tak podchodzący do Boga hołdują poglądom skrajnie sprzecznym ze sobą. Co już wystarczy do wykazania że nie masz racji.
Komzar napisał(a):Z Bogiem możesz rozmawiać ale ludzi warto sprwdzać bo są omylni i nawet jak mają dobre chęci to nie ma gwarancji, że nie wprowadzają Cię w błąd.
To Prawda.

pozdrawiam
Marek
14-07-2008 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #580
 
fajnie, że w czyms się zgadzamy Uśmiech

To że człowiek jest omylny to nie generalizacja tylko fakt, jak wolisz można to nazwać aksjomatem Uśmiech
Faktycznie jak już mówiliśmy jest taka możlwiość że Bóg przekazał coś przez tych ludzi ale problem w tym, że nie wiemy jaka część z tych pism jest natchniona a jaka nie, nie wiemy kiedy Bóg się opiekawał a kiedy zwyczajnie ktoś się pomylił. Ty zakładasz, że to co zostało napisane było monitorowane bez przerwy, na jakiej podstawie to zakładasz? Przecież to nie musi być prawdą.
14-07-2008 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #581
 
Komzar napisał(a):Faktycznie jak już mówiliśmy jest taka możlwiość że Bóg przekazał coś przez tych ludzi ale problem w tym, że nie wiemy jaka część z tych pism jest natchniona a jaka nie, nie wiemy kiedy Bóg się opiekawał a kiedy zwyczajnie ktoś się pomylił. Ty zakładasz, że to co zostało napisane było monitorowane bez przerwy, na jakiej podstawie to zakładasz? Przecież to nie musi być prawdą.
Bo to logiczne że Bóg zadbał o swój Przekaz.
A pewność uzyskujemy przez swego rodzaju aklamację, gdyż Bóg działa w CAŁYM Kościele.

pozdrawiam
Marek
14-07-2008 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #582
 
Wybacz ale bredzisz. Od kiedy to znasz cechy Boga i skąd ta pewność, że skoro tobie wydaje się to logiczne to znaczy że i Bóg tak myśli.
Od kiedy w ogóle logika ma taki autorytet w KK, przecież nie raz mówi się, że niektórych decyzji Pana nie potrafimy zrozumieć (są nielogiczne) i pozostaje nam wierzyć w ich sens.
Skąd u Ciebie ta pewność, że spośród niezliczonej ilości tekstów natchnionych właśnie te Bóg Jedyny postanowił firmować swoim nazwiskiem?
Czytałeś jakieś teksty natchnione poza Biblią?
14-07-2008 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #583
 
Komzar napisał(a):Wybacz ale bredzisz.
Cóż za przenikliwa analiza Kogha... sorry Komzarze Uśmiech
Cytat:Od kiedy to znasz cechy Boga i skąd ta pewność, że skoro tobie wydaje się to logiczne to znaczy że i Bóg tak myśli.
Od kiedy w ogóle logika ma taki autorytet w KK, przecież nie raz mówi się, że niektórych decyzji Pana nie potrafimy zrozumieć (są nielogiczne) i pozostaje nam wierzyć w ich sens.
Jak nie rozumiesz różnicy pomiędzy tym czego człowiek nie potrafi zrozumieć a tym co jest nielogiczne to w ogóle trudno nam będzie nawiązać dyskusję.
Komzar napisał(a):Skąd u Ciebie ta pewność, że spośród niezliczonej ilości tekstów natchnionych właśnie te Bóg Jedyny postanowił firmować swoim nazwiskiem?
Czytałeś jakieś teksty natchnione poza Biblią?
Natchnione ? Przez kogo ? Uśmiech
Mówiłem CI już że Twoja obecność nie ma tu sensu - bo dyskusja na zasadzie "nic nie można powiedzieć bo nic nie wiemy na pewno" nie ma ŻADNEGO sensu - to zwykłe żonglowanie terminami.

pozdrawiam
Marek
14-07-2008 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #584
 
Cytat:Jak nie rozumiesz różnicy pomiędzy tym czego człowiek nie potrafi zrozumieć a tym co jest nielogiczne to w ogóle trudno nam będzie nawiązać dyskusję.
Ja rozumiem, pytam Ciebie skąd ta pewność, że Bóg postępuje logicznie z ludzkiego punktu widzenia? To że dla Ciebie opieka Boga nad Biblią jest logiczna nie oznacza, ze dla niego też i to robi. Liczę w tej chwili na asa z rękawa z twojej strony. Bo poczuł bym się lepiej jak bym wiedział, że Bóg Bóg postępuje wobec nas logicznie Uśmiech
14-07-2008 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #585
 
Komzarze, nie będę CI niczego udowadniał gdyż nie mamy wspólnych fundamentów.
Zacznij od próby udowodnienia sobie że istniejesz.

pozdrawiam
Marek
14-07-2008 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów