Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #646
 
Myszkuniu!
Zgadzam się z tym, że katolicy w dużej mierze nie czytają Pisma, podnoszą je z półki tylko na kolędę, albo wcale. Nie sypią przy tym jednak wersetami jak z rękawa i nie wkuwają na pamięć sposobów jak podejść protestanta. Jeśli już któryś z nich toczy tego typu rozmowy, to nie dlatego, że ksiądz proboszcz go wyszkolił w tym, jak się do człowieka zwracać, jak usiąść, jak zagadać, nie dlatego, że w książeczce przeczytał jak zagaić rozmowę na dany temat i jak wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji, ale dlatego, że jest przekonany o tym, że znalazł prawdę i nie może jej nie głosić. I sposoby na rozpoczęcie rozmowy, na wybrnięcie z trudnych sytuacji, argumenty znajduje sam z pomocą Ducha Świętego. To jest uczciwe podejście do rozmówcy.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-04-2009 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #647
 
Dużo racji,ale nei do końca. Wex pod uwagę SNE i jej kursy...one właśnie przygotowują do tego, jak głosić, jak prowadzić słuchajacego...

[Obrazek: mysz4.gif]
14-04-2009 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #648
 
Ok. Racja.

Myślę jednak, że czym innym jest postawa:
"Chcę głosić Boże Królestwo, więc dowiem się, jak to czynić skuteczniej", a czym innym: "Muszę wygłosić tekst ze strony 124 żeby wpisać godzinkę do owocu".

Ja tak to odbieram. Subiektywnie - bo odbiór zawsze taki jest.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-04-2009 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #649
 
omyk napisał(a):Chcę głosić Boże Królestwo, więc dowiem się, jak to czynić skuteczniej",
Zgadzam się z tobą; uważam,ze to powinna być motywacja dla prawdziwego ewangelizatora.

[Obrazek: mysz4.gif]
14-04-2009 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sacred Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #650
 
Cytat:wygłosić tekst ze strony 124 żeby wpisać godzinkę do owocu

Wiesz co. Chyba nie jest tak do końca. Nie głosimy, aby mieć co wpisać do "owocu". Idziemy do ludzi z miłości, a przekazujemy informacje ile czasu poświęciliśmy na głoszenie, aby dać "Towarzystwu" realistyczny obraz ogólnoświatowego dzieła. Sprawozdania pokazują nam gdzie by się przydała pomoc oraz ile i jakiej literatury potrzeba do nadania rozmachu działalności ewangelizacyjnej. To są bardzo pomocne informacje.
Ma to nawet pewne uzasadnienie historyczne. Wiele relacji biblijnych zawierało konkretne liczby, dzięki którym mamy pełniejszy obraz opisanych wydarzeń. Na przykład Gedeon pokonał obóz Midianitów, stojąc na czele zaledwie 300-osobowego oddziału (Sędz. 7:7). Anioł Jehowy zabił 185 000 żołnierzy asyryjskich (2 Król. 19:35). W dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku n.e. ochrzciło się około 3000 osób, a wkrótce potem liczba chrześcijan wzrosła do jakichś 5000 (Dzieje 2:41; 4:4). Wyraźnie stąd wynika, że starożytni słudzy Boży usilnie starali się sporządzać kompletne i dokładne sprawozdania.
Więc nie widzę w tym nic niewłaściwego.

"I bedzie g?oszona ta dobra nowina o Krolestwie Bo?ym, na ?wiadectwo wszystkim narodom, a wtedy nadejdzie koniec".(Mat.24:14)
14-04-2009 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #651
 
A nie sądzisz Scared, że chodziło raczej o pokazanie wielkiej mocy Boga, Który potrafi po jednej mowie papieża zgromadzić w Kościele 3 000 wiernych? Oczko

Zresztą - napisałam, że mówię o moich odczuciach. Trudno przeciwstawiać odczucia innym odczuciom - któż by to rozsądził?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-04-2009 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sacred Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #652
 
Kod:
kolejne błędy egzegetyczne i teologiczne jako podstawy ich interpretacji.


Jeżeli uznamy,że jedyna interpretacja jest tą uznaną i narzuconą przez kościół to faktycznie, nie pozostaje nic innego jak przyznać Ci rację. Jeżeli natomiast Bóg ma inny plan...Osobiście uważam Biblię za natchnioną przez Boga i wierzę, że wszystkie jej księgi doskonale ze sobą harmonizują. Moim zdaniem wszelka interpretacja wersetów biblijnych powinna być zgodna z kontekstem i wolna od przeinaczeń. Jeżeli jest inaczej... No cóż, niech Bóg osądzi. Trafiłem na to forum nie po to by prowadzić dysputy doktrynalne. Chciałem spotkać ludzi o innym spojrzeniu na te sprawy. Chciałem zrozumieć... Jednak jak widzę, Wasza ocena osób które wielbią Boga w nieco inny sposób jest jednoznaczna. Niech Wasz Bóg ma Was w opiece-kimkolwiek jest. Zyczę wam wielu sukcesów.

"I bedzie g?oszona ta dobra nowina o Krolestwie Bo?ym, na ?wiadectwo wszystkim narodom, a wtedy nadejdzie koniec".(Mat.24:14)
14-04-2009 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #653
 
czytając - ciekawym... kto więcej faktycznie ludzi doprowadzi do Boga-Stwórcy, a kto więcej ich od Boga-Stwórcy odciągnie :-k świadkowie czy katolicy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-04-2009 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #654
 
M. Ink. *, durna walka, o zdobywanie dla siebie punktów. A chodzi tylko o wierność Bogu, który się Objawił nam przez Syna,który tchnął w nas Ducha Świętego.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-04-2009 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #655
 
Sacred napisał(a):Wiesz co. Chyba nie jest tak do końca. Nie głosimy, aby mieć co wpisać do "owocu". Idziemy do ludzi z miłości, a przekazujemy informacje ile czasu poświęciliśmy na głoszenie, aby dać "Towarzystwu" realistyczny obraz ogólnoświatowego dzieła. Sprawozdania pokazują nam gdzie by się przydała pomoc oraz ile i jakiej literatury potrzeba do nadania rozmachu działalności ewangelizacyjnej. To są bardzo pomocne informacje.

Piękne ideologiczne komunały, które są świetnym praniem mózgu osób, które nie są wtajemniczone w prawdziwą działalność werbowania ludzi do struktury 'strażnicowej'. Okazuje się, że to wcale nie miłość, a świetny interes, ponieważ ściąga się z pensji takiego Ś.J. haracz, który też pięknie nazwany - ofiara. Nie zapłać w miesiącu rozliczeniowym ofiary, to stajesz się podejrzany, a nawet wyklęty. Mamona rządzi bez serca i ducha, szkieletem jeno, który podtrzymuje i podtrzymywał korporacyjny fundament prezesów. Pozostaje też już faktem historycznym, że przewidziane daty nie sprawdziły się. Baranek Ś.J., który był przewidziany przez kanał poznawczy, jedyny i prawdziwy, jak utrzymują, nie przyszedł. Mówi się później, że człowiek źle zinterpretował słowo płynące z kanału. Wg mnie kanał staje się niewiarygodny, nieprawdziwy, manipulacyjny. Zachowuje się, jakby złamał wszystkie pieczęci z księgi, a potem twierdził: sorry, zdawało się nam, że zrywamy pieczęcie, czyli KLASYCZNY PRZYKŁAD MANIPULACJI.
Moja kuzynka cieszy się, że wyrwała się z tej struktury, gdyż poznała, co to prawdziwa wolność wiary. Żałuje tylko, że nie ma normalnego kontaktu z rodziną. Z matką trzyma kontakt w tajemnicy przed ojczymem, który wyraził się jasno, że pasierbica nie ma wstępu do jego mieszkania, co jest nieprawdą, gdyż prawnie mieszkanie pozostaje własnością matki. Bezduszność, brak miłości dla wyklętych, którzy rozpustą nie zgrzeszyli, mówi sama przez się. Oczywiście znajdą się tacy, którzy powiedzą, że to nie prawda. Jaki człowiek, który mówi, że wierzy w Boga, przyzna się, że bliższa mu mamona?

PS. Jest tak książka Ś.J., której okładka jest cała czerwona, a tytuł jej Objawienie lub Apokalipsa - nie pamiętam tytułu dokładnie. W pamięci został mi perfidny znak ikoniczny, czyli tekst manipulacyjny, w którym duchowny katolicki był w rzędzie z wojskowym i tyranami tego świata, a nad nimi Baranek z sierpem, który brał zamach na ten cały rząd ludzi. Taka jest ta miłość Ś.J., która decyduje za Pana Boga, jaki człowiek to zizanion w oczach Boga.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
14-04-2009 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #656
 
Chodzi o publikację pt. "Wspaniały finał objawienia bliski!".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-04-2009 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #657
 
omyk napisał(a):Chodzi o publikację pt. "Wspaniały finał objawienia bliski!".

Być może omyku, ale nie powiem: tak, to ona. Ten obrazek utkwił mi w pamięci bardziej, niż sam tytuł publikacji. Jeśli mi jaki Ś.J. mówi o miłości, tak zaraz przypomina mi się obrazek.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
14-04-2009 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #658
 
omyk napisał(a):, Który potrafi po jednej mowie papieża zgromadzić w Kościele 3 000 wiernych? Oczko
Jakiego papieża przecież to Piotr Apostoł a nie jakiś papież :shock:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
14-04-2009 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #659
 
jonasz 33, pierwszy papież Oczko zobacz w takiej książece pt. Poczet papieży Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-04-2009 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #660
 
raczej nie Rachelko , z całym szacunkiem do Ciebie , ale ja wierzę w tylko w to co jest napisane w Biblii a tam nie pisze nic o pierwszym papieżu , wogóle nie pisze o papieżach

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
14-04-2009 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów