Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekty /Świadkowie Jehowy/
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #391
 
Annnika napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):
nieania napisał(a):Ja tam się o to nie proszę. Przychodzą do ludzi, wciskają im wręcz te strażnice, a potem mają wąty, bo ludzie to palą...

Zapewniam Cię, że Strażnice ciężko się palą, nawet dabeł nie chce przyjąć tego do siebie :diabelek: :wink:

A to ciekawe - dziadek brał często cały stosik i w drzwiach dodawał, że to na rozpałkę Duży uśmiech i paliło się dobrze Oczko

Stare dobrze się paliły, ale te na papierze kredowym, niestety nie . :diabelek:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
08-08-2007 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #392
 
Nie ma co sobie strzępić języka Terebint. Oni wiedzą lepiej. Mają w swoich umysłach obraz zmanipulowanego Świadka z "wypranym" mózgiem i nie mają zamiaru go zmieniać Oczko Więc wszelkie świadectwa o tym, że jest tam zupełnie normalnie są im nie na rękę. Już i tak dobrze, że nie pytają już o "mieszanie krwi" Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
08-08-2007 14:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #393
 
Mylisz się, Kylianie...
Ja widzę bowiem w członkach "ŚJ" grupę szalenie wartościowych wrażliwych "ideowych" osób wierzących które ktoś ewidentnie odwodzi od Wiary i zwodzi na manowce odciagając zarowno ich jak przez nich inne osoby od Chrystusa...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-08-2007 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #394
 
ŚJ to dobrzy ludzi i niczym nie różniący sie od katolików, tak samo niektórzy palący lub nie itd.
Jedną wadę można dostrzec, sprzeczność ich nauk względem Biblii nie mają wolności słowa. Przytoczyć mogę sytuację , zapytałam się raz jednego z nich jak swoim życiu czuje Boga- odpowiedział, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym... przerwałam mu i inaczej się zapytałam, jak Pan odczuwa Boga, jak bliski ma Pan z nim kontakt- zamyślił się chwilkę i odpowiedział, że się nad tym zastanowi jak następnym razem się spotkamy. Uśmiechnęłam się miło i sama odpowiedziałam na swoje własne pytanie, bardzo się zdziwił... Nie zrozumiał pytania stwierdził, ale ja bardzo proste pytanie zadałam. I tak sie pożegnaliśmy.
Więc śj zamiast myśleć swobodnie, są zmanipulowani przez strażnice, która wciąż ma nowe światło przy rozmowach ze mną zaglądali do swoich książeczek zamiast do źródła jakim jest Biblia.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
20-09-2007 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #395
 
Świadkowie Jehowy mają ograniczenia jeśli idzie o słuchanie tego co się do nich mówi. Kiedyś mi to - w przypływie szczerości - oświadczyli. A było to tak - rozmawiałem na ulicy i - jak to mam w zwyczaju - przejąłem inicjatywę pokazując Pismem podstawowe Prawdy Wiary.
Na to oni powiedzieli "Wie Pan,nas uczą że to my mamy mówić i nauczać, a nie słuchać co nauczają inni". :shock:
Z taką postawą dyskusja staje się bezsensowna, nieprawdaż ? Smutny

pozdrawiam
Marek
20-09-2007 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #396
 
Marek MRB napisał(a):Z taką postawą dyskusja staje się bezsensowna, nieprawdaż ?
Dlatego zamiast tracić energię, należy od razu częstować kaszanką - po staropolsku Język Szczęśliwy
Ostatnio pojawiło się w "Independencie" mini-kompendium dotyczące Świadków - http://wiadomosci.onet.pl/1457648,240,1,...l?drukuj=1
Zawsze wiedziałem że Barca nie jest ok. Duży uśmiech
13-12-2007 14:26
Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #397
 
prawie pół mojej rodziny to ŚJ i nic do tej religii nie mam to są normalni ludzie. W sumie nie wiem czemu ta religia jest uważana za sektę
09-01-2008 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #398
 
kasiunia7 napisał(a):prawie pół mojej rodziny to ŚJ i nic do tej religii nie mam to są normalni ludzie. W sumie nie wiem czemu ta religia jest uważana za sektę
Dokładnie tak!!!
Myślę, że Ci, którzy spędzają większość swojego czasu na "walce z herezją świadków" próbują tym zagłuszyć własne pytania, wątpliwości oraz własną duchową pustkę.
09-01-2008 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #399
 
kasiunia7 napisał(a):prawie pół mojej rodziny to ŚJ i nic do tej religii nie mam to są normalni ludzie. W sumie nie wiem czemu ta religia jest uważana za sektę
Jestem bardzo ostrożny w formułowaniu ocen typu "to sekta".
Natomiast można mówić o konkretnych sprawach jako przejawach myślenia sekciarskiego.
Występują one we wszystkich wyznaniach (choć oczywiście nie we wszystkich w jednakowym stopniu).
Są np.grupy w Kościele Katolickim które mają pewne cechy sekciarskie (obawiam się że np. niektóre grupy "radiomaryjne" tak mają, ale i wiele grup charyzmatycznych).

CO do Świadków Jehowy to niestety występuje u nich sporo takich elementów, choć trzeba uczciwie przyznać że ostatnio mocno się polepszyło (mam taką teorię że jak grupa istnieje dłużej niż 100 lat to normalnieje - i chyba to się sprawdziło w wypadku Świadków). Np. powoli odchodzi się od "ewangelizowania strachem przed końcem Świata".

pozdrawiam
Marek
09-01-2008 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #400
 
kasiunia7 napisał(a):prawie pół mojej rodziny to ŚJ i nic do tej religii nie mam to są normalni ludzie. W sumie nie wiem czemu ta religia jest uważana za sektę
Ponieważ spełniają kryteria, które określają sektę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-01-2008 01:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #401
 
Ks.Marek napisał(a):
kasiunia7 napisał(a):prawie pół mojej rodziny to ŚJ i nic do tej religii nie mam to są normalni ludzie. W sumie nie wiem czemu ta religia jest uważana za sektę
Ponieważ spełniają kryteria, które określają sektę.
Napisz Marek, jakie to kryteria. Pytam o to nie z czystej złośliwości, ale po prostu jestem ciekawy co sekta jest a co nie jest, spotykałem się z nazywaniem "sektą" Kościoła Katolickiego, czy islamu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-01-2008 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #402
 
Helmutt napisał(a):Napisz Marek, jakie to kryteria.
prześledź temat nie raz były wymieniane.
kasiunia7 napisał(a):to są normalni ludzie.
a czy ktoś tu mówi, że członkowie sekt nie są normalnymi ludźmi? Prześledź dobrze temat zanim coś napiszesz. krzysiek_enoch, nie za bardzo wiem o co ci chodzi. Ja nie zagłuszam żadnych pytań, ciągle staram się znaleźć na nie odpowiedzi i nie odczuwam żadnej duchowej pustki. A polemizuję z herezjami ŚJ.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
10-01-2008 13:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #403
 
Helmutt napisał(a):Napisz Marek, jakie to kryteria.
Mówisz i masz :wink:

Cechy określające sektę
1. Wolne zrzeszanie się (bez wzgledu na światopogląd)
2. Elitarność (tylko dla wybranych)
3. Struktura autorytetu (guru jest szefem wszystkich)
4. Opozycja do świata (świat jest złym, sekta zaś ma dawać wyróżnienie, wręcz mesjaństwo)
5. Dualistyczna koncepcja rzeczywistości (materia zła, duch dobry)
6. Subiektywno-arbitralna interpretacja Biblii (tylko jeden ma władzę nauczania "właściwego" inni mają iść za nim)
7. Preferencja Emocjonalności (na emocje najlepiej złapać kogoś za fraki, np dziewczyna ma konflikt z rodziną, która nie akceptuje jej chłopaka)
8. Pranie mózgu i kontrolowanie myśli (zakaz korzystania z mediów typu prasa, TV, net - albo kontrola, żeby się dany człek nie spostrzegł, że zamieszali mu w głowie)
9. Manipulowanie poczuciem winy (sekta staje sie często sumieniem zastępczym, poddając człowiekowi pod myśl jakieś usprawiedliwienie dla jego postępowania, czy konkretnego czynu, wciskając mu przy tym, że to tylko u nich działa, że bez wspólnoty sobie gość nie poradzi)
10. Poddanie Liderowi

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-01-2008 14:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #404
 
Dziękuję. To zawsze się przyda. Teraz wiadomo,że ŚJ są sektą a Neokatechumenat i RM nie są. Dodam,że punkty 1,2 i 10 można łatwo też odnieśc do armii np.

1.Wolne zrzeszanie się (bez wzgledu na światopogląd)
2. Elitarność (tylko dla wybranych)
10. Poddanie Liderowi

Oczywiście armia nie jest sektą, zaś ŚJ i masoneria sektą są.
10-01-2008 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #405
 
Masonerię raczej trudno zakwalifikować jako sektę.
10-01-2008 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów