Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
piractwo, kserowanie itp.
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Bioman napisał(a):Podsumowanie według Biomana Duży uśmiech
Jeśli posiadasz pirackie np. gry, programy, to jest to grzech tak light'owy, że nie trzeba się z tego spowiadać.
Natomiast jeśli sprzedajesz i zarabiasz na tym, to jest to już grzech cięższy.
OKI Duży uśmiech A teraz piszcie co napisałem źle :mrgreen:
Kradzież to kradzież, Biomanie. Nie oszukujmy się. Dzięki takiemu podejściu do sprawy, sami powodujemy, że gry, muzyka, programy, etc, są tak paskudnie drogie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 01:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
cytat
Cytat: Podsumowanie według Biomana Duży uśmiech
Jeśli posiadasz pirackie np. gry, programy, to jest to grzech tak light'owy, że nie trzeba się z tego spowiadać.
Natomiast jeśli sprzedajesz i zarabiasz na tym, to jest to już grzech cięższy.
OKI Duży uśmiech A teraz piszcie co napisałem źle :mrgreen:

_________________


Kali kraść to nie grzech... etc A skoro Bóg dłał przykazanie nei kradnij.. to dał laitowe przykazanie..??

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
16-07-2007 07:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
godunow napisał(a):Kali kraść to nie grzech... etc A skoro Bóg dłał przykazanie nei kradnij.. to dał laitowe przykazanie..??
Jak pisał Bioman, to tylko podsumowanie, jakie tu wrzucił. Nie napisal, że on się z tym zgadza, jak też nie napisał, że zaprzecza.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
:mrgreen: No dobra, nie będę owijał w bawełnę. Pytałem się kiedyś dwóch spowiedników i mówili mniej więcej tak jak pisałem:
Cytat:Jeśli posiadasz pirackie np. gry, programy, to jest to grzech tak light'owy, że nie trzeba się z tego spowiadać.
Natomiast jeśli sprzedajesz i zarabiasz na tym, to jest to już grzech cięższy.
Tylko, że nie użyli słowa light'owy grzech, powiedzieli lżejszy :mrgreen: i nie dodali: "że nie trzeba się z tego spowiadać." :mrgreen:
Odniosłem takie wrażenie, że nie trzeba spowiadać się z tego pierwszego przypadku - ligtowego grzechu (skąd ja wytrzasłem to pojęcie Duży uśmiech ).
Ks.Marek napisał(a):Kradzież to kradzież, Biomanie. Nie oszukujmy się. Dzięki takiemu podejściu do sprawy, sami powodujemy, że gry, muzyka, programy, etc, są tak paskudnie drogie...
No tak, ksiądz ma rację. Ale co zrobić, jak już ktoś ma pełniuchno piratów w domu, z których się korzysta, nie zarabia na tym (hej nie myślcie, że je mam Duży uśmiech ) - trzeba spowiadać się z tego co spowiedź :coo:
Przecież nie trzeba zawsze spowiadać się z grzechów lekkich. Chyba, że się mylę :mrgreen:
Czuję, że za chwilę dostanę po uszach :mrgreen:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
16-07-2007 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
Cytat:Przecież nie trzeba zawsze spowiadać się z grzechów lekkich. Chyba, że się mylę
Owszem, mylisz się.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-07-2007 17:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
Offca napisał(a):
Bioman napisał(a):Przecież nie trzeba zawsze spowiadać się z grzechów lekkich. Chyba, że się mylę
Owszem, mylisz się.
Ks. Michał Kaszowski napisał(a):Niewyznanie grzechów lekkich, nawet zupełnie świadomie, nie powoduje świętokradztwa spowiedzi ani jej nieważności. Kościół nie nakłada obowiązku spowiadania się z grzechów lekkich, ale zachęca do tego, gdyż więcej korzyści duchowej odnosi się wyznając odważnie wszystkie, nawet powszednie przewinienia. Niewyspowiadanie się z grzechów lekkich, choć nie powoduje nieważności spowiedzi, wywołuje u niektórych osób liczne wątpliwości i niepokoje. Zastanawiają się one nieraz bez końca nad tym, czy ich spowiedzi nie były świętokradzkie, czy nie zataiły przypadkiem grzechu ciężkiego. Aby uniknąć na przyszłość niepotrzebnych wątpliwości, lepiej wyznać wszystkie uświadomione sobie przed spowiedzią, nawet lekkie grzechy, choć nie jest to konieczne z punktu widzenia ważności samego sakramentu.
Żródło. Chyba dobre, co?
A jednak się nie pomyliłem.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
16-07-2007 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
Jak tak czytam o kserowaniu książek to trochę śmiać mi się chce, bo ja chyba bym musiała przestać studiować, gdybym, studiując polonistykę,miała kupować wszystkie książki, które de facto zazwyczaj są nie do kupienia. Nigdy w życiu z czegoś takiego się nie spowiadałam, bo przecież to jest bez sensu.
16-07-2007 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
aga napisał(a):Jak tak czytam o kserowaniu książek to trochę śmiać mi się chce, bo ja chyba bym musiała przestać studiować, gdybym, studiując polonistykę,miała kupować wszystkie książki, które de facto zazwyczaj są nie do kupienia. Nigdy w życiu z czegoś takiego się nie spowiadałam, bo przecież to jest bez sensu.

Za czas jakiś będziesz polonistą. Zaczniesz publikowac naukowe opracowania prozy Polskiej. Bedziesz je wydawać i z nich żyć. A ja, jak ten nikczemnik, będe je sobie kserował, na ich kanwie zacznę robić inne publikacje i zaczne przebijac cie pod względem majątkowym, bo jako ksiadz mam lepsze pole do "upłynniania" swoich tekstów. Czy to jest wg ciebie uczciwe?

Książki, które mają adnotację, iż Prawa Autorskie sa zastrzeżone, stanowią własnośc autora. Dodatkowo jest tam informacja, iz kolportacja bez wiedzy i zgody autora zą zastzrezone.

Nie oszukujmy sie: większośc z nas popełnia tu wykroczenie przeciw 7 przykazaniu dekalogu. Chocby tylko patrząc na system operacyjny. Wykluczeni są tylko Linuksowcy. No i oczywiście ci, co mają Winde autoryzowaną, legalną.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
Za czas jakiś będziesz polonistą. Zaczniesz publikowac naukowe opracowania prozy Polskiej. Bedziesz je wydawać i z nich żyć.

Hehe, wątpię...
16-07-2007 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
aga napisał(a):Za czas jakiś będziesz polonistą. Zaczniesz publikowac naukowe opracowania prozy Polskiej. Bedziesz je wydawać i z nich żyć.

Hehe, wątpię...

Aguś Duży uśmiech , nie uciekaj od odpowiedzi, proszę cię Duszyczko bardzo :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
Nie uciekam. Pewnie ma Ksiądz rację, ale trudno znaleźć rozwiązanie w kwestii kopiowania publikacji naukowych.
16-07-2007 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
aga napisał(a):ale trudno znaleźć rozwiązanie w kwestii kopiowania publikacji naukowych.
A co bys powiedziała na to, że w wydanej przez siebie pracy zamieszczasz notke, iz zezwalasz na korzystanie dla innych, ż enie zastrzegasz sobie wszystkich praw tobie naleznych?

Jeśli o mnie chodzi: kupuję dużo książek. Praktycznie każdego miesiąca, minimum jedna. Czynię to nie tylko pod kątem rozwijania się, ale równiez i jako swego rodzaju zadośćuczynienie za moje niedociągnięcia na tym polu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
Ks.Marek napisał(a):A co bys powiedziała na to, że w wydanej przez siebie pracy zamieszczasz notke, iz zezwalasz na korzystanie dla innych, ż enie zastrzegasz sobie wszystkich praw tobie naleznych

Trudno mi jest teraz ustosunkować się do Księdza wypowiedzi, gdyż nigdy nie znalazłam się w podobnej sytuacji, natomiast w trakcie trwania studiów oczywiście kupiłam kilka najważniejszych podręczników, czasem, aczkolwiek rzadko kupuję jakieś książki, bardziej słowniki, ponieważ to rzeczy, z których się często korzysta, więc jest też sens ich kupowania.
17-07-2007 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Jeśli ktos piratuje z rozmysłem, premedytacją, pałając żądzą nie naleznego zysku, ten grzeszy ciężko. Natomiast ten, kto chce się rozwijac intelektualnie, moralnie, duchowo, ten działa na szkode autorów wpisaną w "listę kalkulowanych" szkód danego autora.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-07-2007 15:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #75
 
To zmienia postać rzeczy.
17-07-2007 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów