Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
piractwo, kserowanie itp.
Autor Wiadomość
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #76
 
Ściaganie plików muzycznych to nie przestępstwo. Wiem bo pisałem o tym pracę. Sam się zdziwiłem. Dopiero rozpowszechnianie jest przestępstwem.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
17-07-2007 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
narbukil napisał(a):Wiem bo pisałem o tym pracę.
Podzielisz się? Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-07-2007 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
Offca napisał(a):Podzielisz się?
Już dawno skasowana z twardziela, a oryginał jest w dziekanacie Smutny

Ogniu, krocz ze mn?!!!
17-07-2007 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #79
 
Cytat:Już dawno skasowana z twardziela, a oryginał jest w dziekanacie Smutny
A szkoda. A mogę chociaż wiedzieć, czy pamiętasz na jakich materiałach (przede wszystkim prawnych) się opierałeś?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-07-2007 17:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
wiem, że ten zapis był w konstytucji.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
17-07-2007 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
narbukil napisał(a):Ściaganie plików muzycznych to nie przestępstwo. Wiem bo pisałem o tym pracę. Sam się zdziwiłem. Dopiero rozpowszechnianie jest przestępstwem.
W świetle prawa, owszem. Jeśli zaś idzie o chrześcijańska moralność, jednak nie do końca jest to fair.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-07-2007 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #82
 
To powiedz mi Narbukli, skoro jesteś fachowcem. jak wygląda prawnie taka operacja. Ktoś popełnia przestępstwo rozpowszechniając w internecie zakupione przez siebie płyty, a ja je sobie ściągam na swój dysk. Popełniam przestępstwo, czy nie? :diabelek:

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
18-07-2007 07:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
Kyllyan napisał(a):Popełniam przestępstwo, czy nie?
Jeżeli ściagasz na swój dysk i tylko dla własnego użytku to nie. Ale jeżeli już rozpowszechniasz to co ściągnąłeś to jest to przestepstwo.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
18-07-2007 08:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
narbukil napisał(a):Ściaganie plików muzycznych to nie przestępstwo.
Ściąganie plików dla siebie nie wiąże się z odpowiedzialnością karną
Cytat:Każdy internauta ściągający pliki z witryn www czy przez P2P powinien znać podstawową regułę prawa autorskiego: za samo pobieranie utworów z sieci nie trafimy za kratki, ponieważ nie jest to przestępstwo. Pamiętajmy jednak, że przepisy inaczej traktują osoby, które nielegalnie ściągają pliki wyłącznie na własny użytek i tych, którzy pobierają utwory z sieci i udostępniają je z zasobów swojego komputera (rozpowszechniają je).
Odszkodowanie dla twórcy mogą zapłacić ci internauci, którzy tylko pobierali pliki z sieci. Twórca może żądać od osoby, która naruszyła jego prawa, zapłaty maksymalnie potrójnej wysokości wynagrodzenia, jakie mógłby uzyskać, gdyby internauta ściągnął utwór zgodnie z prawem. Miernikiem tego wynagrodzenia są najczęściej opłaty licencyjne, jakie pobiera np. Związek Artystów i Kompozytorów Scenicznych (ZAiKS) w momencie, kiedy chcemy zalegalizować ściągnięty utwór muzyczny. W przypadku pliku mp3 jest to kwota rzędu 40 groszy.
W praktyce, jeżeli ściągamy pliki na własny użytek w zaciszu domowym, groźba odpowiedzialności odszkodowawczej jest jedynie teoretyczna. Tego typu naruszeń praw autorskich policja nie ściga, bo nie jest to przestępstwo.
- Możemy ścigać tylko osoby, które udostępniają i rozpowszechniają pliki nielegalnie ściągnięte z internetu - tłumaczy komisarz Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji. Małe też prawdopodobieństwo, by do naszych drzwi, za którymi na własny użytek ściągamy filmy, zapukał producent filmowy lub osoba reprezentująca jego prawa i dopominał się o zapłatę.
Oczywiście takie przepisy uderzają w artystów, którzy tracą zarobek z każdym kolejnym plikiem ściągniętym z sieci. To efekt rozwiązań przyjętych w polskim prawie autorskim. Internauci ograniczający się do ściągania plików nie mogą być ścigani przez policję, ale co najwyżej - przez twórców czy producentów.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-07-2007 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
no właśnie co do kserowania, to dobry pomysł w ramach zadouśćuczynnienia kupić czasem jakąś książkę, tylko że pewnie większość się orientuje ile kosztuje ksiązka z zakresu informatyki - od 100zł wzwyż. Student niestety nie jest w stanie takiej ceny zaplacić..choc z drugiej strony na piwo i siedzenie w barze zawsze kasę znajdzie....

Sama kserowałam wiele ksiązek, żeby je mieć w domu po prostu dostępne a pożyczane były z biblioteki - bo w ksiegarniach to rzadko by były dostępne ze wzgledu na rok wydania. Co do programów nielegalnych...no cóż nie tłumacze się bo nieraz miałam wyrzuty sumienia ze korzystam z nielegalnego oprogramowania, ale studiujac informatykę czasem nie da się inaczej. Choć np windowsa mam legalnego dzięki temu ze uczelnia podpisala umowę i zakupila klucze licencyjne dla studentów...- fajna rzecz.

Chyba ważne jest by dostrzegać ze jest to wykroczenie przeciw 7 przykazaniu i na miarę możliwości starać się jakoś to naprawić, a nie udawać że wszystko jest w porządku.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
18-07-2007 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
gradzia napisał(a):Student niestety nie jest w stanie takiej ceny zaplacić..choc z drugiej strony na piwo i siedzenie w barze zawsze kasę znajdzie....
Studemtem wiecznie nie będziesz...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-07-2007 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #87
 
Nie przesadzajmy.Kserowanie to dobry pomysł.Nie możemy przecież wrócić do dziewiętnastego wieku.

Cytat:W praktyce, jeżeli ściągamy pliki na własny użytek w zaciszu domowym, groźba odpowiedzialności odszkodowawczej jest jedynie teoretyczna. Tego typu naruszeń praw autorskich policja nie ściga, bo nie jest to przestępstwo.
- Możemy ścigać tylko osoby, które udostępniają i rozpowszechniają pliki nielegalnie ściągnięte z internetu - tłumaczy komisarz Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji.

Wszystko w tych zdaniach już wyjaśnił sam komisarz policji,więc ze ściąganiem się tak nie martwmy.Każdy ma prawo do słuchania muzyki i oglądania np.wideo z Enyą,bo najczęściej o teledyski chodzi.

A teraz porównajmy to z prawem w USA.Jak tam się do tego podchodzi?
19-07-2007 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Ks.Marek napisał(a):Studemtem wiecznie nie będziesz...
ech zaczynam studia doktoranckie więc będe dalej studentką...ale czy wiecznie zobaczymy, może zrobię wszystko żeby tą wypowiedź księdza obalić :mrgreen:

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
19-07-2007 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
O proszę - studia doktoranckie.I pewnie habilitacja i będzie profesor na forum.Ale wróćmy do tematu.
19-07-2007 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #90
 
Czasem sama uczelnia wymusza na studencie coś takiego jak xerowanie. U mnie na studiach wielokrotnie się zdarzało, że w bibliotece lub czytelni były dostępne tylko jeden lub dwa egzemplarze książki, której potrzebował cały rok, a więc ponad 200 osób. Jakoś sobie trzeba radzić w tej sytuacji.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-07-2007 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów