Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
piractwo, kserowanie itp.
Autor Wiadomość
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #106
 
Cytat:Wprawdzie fotokopia jest narzędziem niezwykle pożytecznym, ale często stanowi także intelektualne alibi; ten bowiem, kto wychodzi z biblioteki obarczony plikiem fotokopii, ma zwykle pewność, że nigdy nie zdoła ich wszystkich przeczytać, nie będzie nawet w stanie ich odnaleźć, gdyż już teraz panuje w nich bałagan, ale jednocześnie ma poczucie, że zawładnął treścią ksiąg

O kurka, no to sie dowiedziałam czegoś o sobie- duża czesc kserowalam po to " a nuż sie przyda" albo "a nuż ją kiedyś przeczytam", co w końcu robię ale tak jak Offca mówiła jedynie fragmentami lub wcale:/....hmm a może to jednak nie to, bo zawsze ksiązki lubilam...ech trzeba będzie sie temu przyjrzećUśmiech

Do do pisania po ksiązkach, PŚ, po kserze pisze niemiłosiernie dużo,a PŚ - mam takie samoprzylepne karteczki które nie niszcza kartek Pisma wiec jak coś to zaznaczam, choć ostatnio ołowek też poszedł w ruch...

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
21-07-2007 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #107
 
gradzia napisał(a):" a nuż sie przyda" albo "a nuż ją kiedyś przeczytam"
To początki Alzheimmera - niektóry mówią...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-07-2007 14:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #108
 
To chyba cała moja grupa pójdzie do piekła hihi kserujemy ile wlezie. Prawie jak w kawale o studentach, którzy znaleźli kartkęDuży uśmiechDuży uśmiech

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
21-07-2007 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #109
 
Ks.Marek napisał(a):To początki Alzheimmera - niektóry mówią...
hmmm Szczęśliwy ale ja nie cierpię na zaniki pamięci, ee to nie to, problem tkwi gdzie indziej ale jszcze nie wiem gdzie xD (fajna ta emotka)

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
21-07-2007 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
gradzia napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):To początki Alzheimmera - niektóry mówią...
hmmm Szczęśliwy ale ja nie cierpię na zaniki pamięci, ee to nie to, problem tkwi gdzie indziej ale jszcze nie wiem gdzie xD (fajna ta emotka)
Słoneczko, Alzheimmer wcale na początku nie objawia się zanikami pamięci. Wręcz przeciwnie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 02:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #111
 
to ja sobie poczytam o Alzheimerze i dopiero bedę z księdzem dyskutować Duży uśmiech

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2007 20:19 ]
Cytat:W większości przypadków choroba Alzheimera zaczyna się w starszym wieku, po 65. roku życia
to po pierwsze,a ja jestem jeszcze młoda!!

Cytat:utratą zdolności do myślenia abstrakcyjnego i do wykonywania w sposób logicznie uporządkowany złożonych zadań
no

tutaj można przypiąć to moje, ale to naprawdę na siłę Duży uśmiech ( a może to prowokacja:>..)

Cytat:" a nuż sie przyda" albo "a nuż ją kiedyś przeczytam"

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
23-07-2007 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #112
 
Hmmm ja nie mam nic przeciwko kserowaniu, bo przecież jak się na studiach szuka jakieś książki, która jest niezwykle rzadka i już się uda ją odnaleźć to naturalne jest, że się robi jej kopię. Po drugie, ceny książek są wysokie, a zwykle potrzebne są jedynie fragmenty, które łatwiej skserować niż wywalić kupę forsy na całość, której się nie przeczyta bo 1) nie ma czasu 2) nie ma chęci.

Piractwo... Hm w sumie jestem przeciw. Może dlatego że nie gram, a komputera używam tylko do Worda, Firefoxa, Outlooka i GG Uśmiech Nie lubię rozumowania, że piractwo jest tak samo złe jak kserowanie.

Niech szkoły zapewnią dostęp do książek, wtedy kserowanie będzie zbędne, bo jak sobie pożyczę na 2 tygodnie książkę to spokojnie ją przerobię, a tak to kserowanie jest niezbędne.

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
24-07-2007 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
40, 50 lat temu było jeszcze gorzej z dostępem do ksiązek, powiekaczy, etc. A ludzie zdobywali wykształcenie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #114
 
Ks.Marek napisał(a):40, 50 lat temu było jeszcze gorzej z dostępem do ksiązek, powiekaczy, etc. A ludzie zdobywali wykształcenie.

No dobra, ale zważmy na to, że dawniej tylu ludzi nie kończyło studiów wyższych. To po primo. A secundo - zdobyć wykształcenie każdy mógł, może i będzie mógł, kwestia tylko ile poświęci czasu i trudu na zdobycie papierka (bo czasami tylko o to chodzi).

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
24-07-2007 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #115
 
Rysiob napisał(a):No dobra, ale zważmy na to, że dawniej tylu ludzi nie kończyło studiów wyższych
Może i prawda. Ale prawdą jest tez to, że wówczas nie chodziło o zdobycie papierka, jak dziś to ma miejsce. Wiedza trafiła pod strzechy i doszło do tego, że mamy wielu ćwierćinteligentów, którzy chcą uchodzić za półinteligentów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #116
 
Ks.Marek napisał(a):Ale prawdą jest tez to, że wówczas nie chodziło o zdobycie papierka, jak dziś to ma miejsce.

No tak to już dzisiaj jest, że idzie się na studia, aby mieć papierek. No, ale cóż nawet jeżeli idzie się, aby zdobyć wiedzę, to bez tego papierka daleko się nie zajdzie.

Ja idę na polonistykę na UJ, bo kocham literaturę i z dnia na dzień co raz łatwiej mi się przekonać do siedzenia nad książkami, ALE mam też świadomość, że dzięki tym studiom będę miał szansę na dobrą pracę. Nie czarujmy się - bez szkoły nie ma lekko.

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
24-07-2007 21:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #117
 
Rysiob napisał(a):No tak to już dzisiaj jest, że idzie się na studia, aby mieć papierek. No, ale cóż nawet jeżeli idzie się, aby zdobyć wiedzę, to bez tego papierka daleko się nie zajdzie.
studia to tylko środek ku celowi. Nie mniej jednak, uczciwość wysoce wskazana. Wszak po studiach młody intelektualista ma za sobą pociągnąć innych.
Sposób podejścia do studiów, również nie wykluczając bieżącego problemu, jakim jest czerpanie z zasobów już stworzonych, w pewnej mierze określa wg mnie to, z kim bede mial do czynienia: z piratem, czy z budowniczym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-07-2007 01:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #118
 
Rysiob napisał(a):Ja idę na polonistykę na UJ(...) , ALE mam też świadomość, że dzięki tym studiom będę miał szansę na dobrą pracę.

Hehe, nie ma to jak pozytywne myślenie, aczkolwiek nie jest łatwo z tą pracą. Studia jednak niewątpliwie ciekawe i rozwijające, dają wiele możliwości podjęcia pracy. Co do papierka - niedawno doszłam do wniosku, że rzeczywiście oprócz tego warto posiadać wiedzę. Czasem człowiek na tych studiach głupot się uczy, a nigdy nie wie, kiedy coś mu się przyda. I przydaje się...
25-07-2007 04:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #119
 
aga napisał(a):Co do papierka - niedawno doszłam do wniosku, że rzeczywiście oprócz tego warto posiadać wiedzę. Czasem człowiek na tych studiach głupot się uczy, a nigdy nie wie, kiedy coś mu się przyda. I przydaje się...
Znam przypadki, niestety, liczne, kiedy student przeleci przez czas studiów na ściąganiu. A potem co on sobą będzie reprezentował?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-07-2007 14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #120
 
Będzie robił to samo i dostawał za to jeszcze pieniądze...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-07-2007 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów