Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cudowny Medalik
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #106
 
Zygmunt napisał(a):Ksieza sa przeciez sa wyksztalceni i glupot na kazaniu nie rozglaszaja.

Oj, coś za pewnie się wypowiadasz! Niestety nie każdy ksiądz przykłada wagę do tego co mówi.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-12-2005 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
Offca napisał(a):
Zygmunt napisał(a):Ksieza sa przeciez sa wyksztalceni i glupot na kazaniu nie rozglaszaja.

Oj, coś za pewnie się wypowiadasz! Niestety nie każdy ksiądz przykłada wagę do tego co mówi.

Ksiadz to tez czlowiek i ma prawo tak jak kazdy z nas popelniac bledy, nie kazdy ksiadz tez jest bieglym mowca, co wcale nie znaczy ze jest zlym ksiedzem. Badzmy tolerancyjni i nie "lapmy ludzi za slowa" ....

Pozdrawiam :aniol:
10-12-2005 04:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #108
 
Zygmunt napisał(a):[Nie wierze w to zeby ten ksiadz cos takiego mowil.Ksieza sa przeciez sa wyksztalceni i glupot na kazaniu nie rozglaszaja.Wiedza o swojej wielkiej odpowiedzialnosci przed Bogiem i beda musieli zdac sprawe z wlodarstwaswojego zycia i kaplanskiej poslugi

Zygmuncie podważasz moją prawdomówność. A to przykre jest.
Użył sformułowań "czcić medalik", "oddawać cześć medalikowi", wiem że zrobił to nie specjalnie ale przez nieuwagę, ale faktem jest że zrobił to.

[ Dodano: Sob 10 Gru, 2005 08:36 ]
Ela napisał(a):[Ksiadz to tez czlowiek i ma prawo tak jak kazdy z nas popelniac bledy, nie kazdy ksiadz tez jest bieglym mowca, co wcale nie znaczy ze jest zlym ksiedzem. :

Ależ ja też nie twierdzę że jest złym księdzem. Uważam jednak że przez takie nieuważne mówienie można zrobić wiele szkody.
10-12-2005 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #109
 
Zygmunt napisał(a):Nie wierze w to zeby ten ksiadz cos takiego mowil.Ksieza sa przeciez sa wyksztalceni i glupot na kazaniu nie rozglaszaja.
Akurat tak się składa, że znam dość dobrze środowisko księży i wiem z własnego doświadczenia, że gadanie głupot, a nawet herezji nie jest zjawiskiem wcale rzadkim.
Wydaje mi się, Zygmuncie, że Twoim problemem jest to, iż należysz do innego, niż większość forumowiczów, pokolenia, do pokolenia z inną mentalnością, na ogół słabo zorientowanego w teologii w ogóle, a we współczesnej w szczególności, pokolenia, które buduje swoją wiarę głównie na uczuciach, wiarę charakterystyczną dla tzw. pobożności ludowej, bezkrytycznej, czułostkowej, szukającej sensacji i "objawień" i w gruncie rzeczy osoby bazujące na tej ludowej pobożności znają słabo albo wcale nie znają nauczania Kościoła.
10-12-2005 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #110
 
... i nie każdy ksiądz, niestety, jest księdzem z prawdziwego powołania... :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-12-2005 12:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #111
 
Leszek napisał(a):Wydaje mi się, Zygmuncie, że Twoim problemem jest to, iż należysz do innego, niż większość forumowiczów, pokolenia, do pokolenia z inną mentalnością,

Czy ja wiem czy to można nazwać problemem... :| każdy jest inny, ot co...
10-12-2005 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #112
 
Offca napisał(a):
Zygmunt napisał(a):Ksieza sa przeciez sa wyksztalceni i glupot na kazaniu nie rozglaszaja.

Oj, coś za pewnie się wypowiadasz! Niestety nie każdy ksiądz przykłada wagę do tego co mówi.

Oczywiscie, ze pewnie sie wypowiadam Offco Uśmiech .Nigdy nie slyszalem aby jakikolwiek ksiadz wyglaszal na kazaniu glupoty.Sa rozni ksieza....lepiej i gorzej sie wyslawiajacy lecz cel ich poslugi jest jeden.Przyniesc chwale Bogu i przyprowadzic zaginione owce do Domu Dobrego Ojca.


Moniczka napisał(a):
Zygmunt napisał(a):[Nie wierze w to zeby ten ksiadz cos takiego mowil.Ksieza sa przeciez sa wyksztalceni i glupot na kazaniu nie rozglaszaja.Wiedza o swojej wielkiej odpowiedzialnosci przed Bogiem i beda musieli zdac sprawe z wlodarstwaswojego zycia i kaplanskiej poslugi

Zygmuncie podważasz moją prawdomówność. A to przykre jest.
Użył sformułowań "czcić medalik", "oddawać cześć medalikowi", wiem że zrobił to nie specjalnie ale przez nieuwagę, ale faktem jest że zrobił to.

Moniczko nie chce robic ci przykrosci.Moze ten ksiadz sie przejezyczyl.Jest przeciez niedoskonalym, jak my, czlowiekiem.

Zajrzyj do ksiag Mojzesza.Jest tam opowiesc o wezach jadowitych, ktore kasaly szemrzacych Izraelitow.

Dzis sytuacja jest podobna.Wielu ludzi jest pokasanych przez grzech ciezki i Bog dalej okazuje ludziom milosierdzie pozwalajac Maryi objawic Cudowny Medalik.Kto ktokolwiek uslucha slow Boga kierowanych przez Maryje odnosnie Medalika zostaje przy zyciu Bozym.

Leszek napisał(a):(...)w gruncie rzeczy osoby bazujące na tej ludowej pobożności znają słabo albo wcale nie znają nauczania Kościoła.

Dlatego, ze zanm nauke Kosciola to tak goraco radze wam abyscie korzystali z laski noszenia Cudownego Medalika.

Do tego zachecali Sw. Maksymilian, Sw. Ojciec Pio, Blgoslawiona Matka Teresa z Kalkuty.Wszystko to dzialo sie z uwagi na dobra znajomosc nauki Kosciola.

Offca napisał(a):... i nie każdy ksiądz, niestety, jest księdzem z prawdziwego powołania... :/

Wszyscy sa prawdziwie powolani.Nie sadze aby zdarzali sie oszusci, ktorzy dla marnego materialnego zysku wstepowaliby w stan kaplanski...a to, ze niektorzy ksieza nie zyja zgodnie z powolaniem...no coz...nie nalezy to do nas abysmy ich oceniali czy krytykowali.Tym zajmuje sie Bog.

Moniczka napisał(a):
Leszek napisał(a):Wydaje mi się, Zygmuncie, że Twoim problemem jest to, iż należysz do innego, niż większość forumowiczów, pokolenia, do pokolenia z inną mentalnością,

Czy ja wiem czy to można nazwać problemem... :| każdy jest inny, ot co...

Zgadza sie drodzy bracia i drogie siostry.Jestem starszy od was lecz kazde pokolenie jest zaproszone do tego aby chwalic Boga.

Moze dla was jestem starej daty...lecz nie zmienia to faktu, ze kocham Chrystusa Pana i Jego Najswietsz Matke calym sercem i tak bardzo bym chcial aby kazda dusza umilowala Boga ponad wszystko.


Wszystkich serdecznie pozdrawia

Zygmunt Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
11-12-2005 03:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #113
 
Zygmunt napisał:
Cytat:Moniczko nie chce robic ci przykrosci
OK Uśmiech Ale nie podważaj mojej prawdomówności jeśli nie chcesz robić mi przykrości (ale mi się zrymowało Oczko

Zygmunt napisał:
Cytat:Nigdy nie slyszalem aby jakikolwiek ksiadz wyglaszal na kazaniu glupoty
A ja słyszałam!

Zygmunt napisał:
Cytat:lecz cel ich poslugi jest jeden.Przyniesc chwale Bogu i przyprowadzic zaginione owce do Domu Dobrego Ojca.
Życzę Ci Zygmuncie z całego serca żebyś nigdy nie przekonał się na wlasnej skórze że mają też inne cele. Ksiądz też człowiek i czasem błądzi.

Zygmunt napisał:
Cytat:Wszyscy sa prawdziwie powolani
Skąd ta pewnośc? Kto zabroni komuś kto nie ma powołania wstąpić do seminarium?

Zygmunt napisał:
Cytat: to, ze niektorzy ksieza nie zyja zgodnie z powolaniem...no coz...nie nalezy to do nas abysmy ich oceniali czy krytykowali
Zgadzam się, ale idealizować też nie ma potrzeby.

Zygmunt napisał:
Cytat:lecz nie zmienia to faktu, ze kocham Chrystusa Pana i Jego Najswietsz Matke calym sercem i tak bardzo bym chcial aby kazda dusza umilowala Boga ponad wszystko.
Widzę to i się z tego cieszę Uśmiech Dobrze, że jesteś tu z nami Uśmiech[/quote]
11-12-2005 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #114
 
Moniczka napisał(a):Cytat:
lecz cel ich poslugi jest jeden.Przyniesc chwale Bogu i przyprowadzic zaginione owce do Domu Dobrego Ojca.

Życzę Ci Zygmuncie z całego serca żebyś nigdy nie przekonał się na wlasnej skórze że mają też inne cele. Ksiądz też człowiek i czasem błądzi.

To samo chciałam napisać. Też Ci tego nie życzę Zygmuncie, niestety prawda bywa trochę inna. Ale oczywiście jeśli nie chce się tego widzieć, to się nie zobaczy.
Co powiesz o kapłanie, który po ponad 10 latach porzucił swe kapłaństwo, jest teraz z kobietą i ma z nią dziecko? Osobiście znam tego człowieka. Uczył mnie religii przez 2 lata w liceum. Chcę tutaj zaznaczyć, że go w żaden sposób nie potępiam, to jest jego osobista sprawa. Miał zawiłe bardzo życie. Ale mam w taki przypadku trochę wątpliwości co do jego powołania. Mógł się przecież pomylić, prawda? Skoro po tylu latach zrzucił sutannę i jest teraz szczęśliwy bez niej?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-12-2005 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #115
 
Offca napisał(a):[To samo chciałam napisać.

Znów się Offieczko zgadzamy Duży uśmiech
11-12-2005 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #116
 
Moniczka napisał(a):Skąd ta pewnośc? Kto zabroni komuś kto nie ma powołania wstąpić do seminarium?

Dokładnie. Ksiądz dziekan nie ma rentgena w oczach, żeby mógł przejrzeć zamiary takiego młodego człowieka.
Zygmunt napisał(a):Dlatego, ze zanm nauke Kosciola to tak goraco radze wam abyscie korzystali z laski noszenia Cudownego Medalika.
A jest gdzieś o tym w Katechizmie? Biblii?

[ Dodano: Nie 11 Gru, 2005 ]
Moniczka napisał(a):Znów się Offieczko zgadzamy

A no widzisz Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-12-2005 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #117
 
Moniczka napisał(a):Skąd ta pewnośc? Kto zabroni komuś kto nie ma powołania wstąpić do seminarium?
po to jest 6letnie przygotowanie, żeby kleryk rozeznał, czy nadaje się do pracy duszpasterskiej. wystarczy zobaczyć statystyki, ilu młodych zaczyna smiarium, a ilu kończy.
to natomiast już nie PRL, kiedy UB słało swoich agentów do seminarium. przykład- naczelny "faktów i mitów'.
pzodrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
11-12-2005 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #118
 
Aslan napisał(a):po to jest 6letnie przygotowanie, żeby kleryk rozeznał, czy nadaje się do pracy duszpasterskiej.

OK. Ale zobacz: czy nie znasz żadnego Księdza który się do takiej pracy niezbyt nadaje?
11-12-2005 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #119
 
Moniczka napisał(a):czy nie znasz żadnego Księdza który się do takiej pracy niezbyt nadaje?

Ja np. znam. Mogę się mylić, gdyż zachowanie tego kapłana może wynikać z jakichś jego osobistych problemów, czy kompleksów. Niemniej, w tym księdzu po prostu nie ma życia! Spowiada na "odwal", każdą mszę odprawia identycznie - tzn. cały czas używa tych samych tekstów liturgicznych, aż któregoś razu zauważyłam, że przerodziło się to po prostu w mówienie z pamięci! W ciągu całej mszy prawie w ogóle nie zagląda do mszału. Msza wygląda tak, jakby on w ogóle w to serca nie wkładał. Ot po prostu, bo musi. Nigdy nie śpiewa w czasie eucharystii. No kompletnie nic Smutny I szkoda jest mi bardzo tego księdza. Nigdy go nie widziałam uśmiechniętego i wesołego. Tak jakby wszystko to go jakoś przygniatało. W parafii koledzy też się z niego trochę podśmiewują, bo taki z niego trochę dziwak.
Nie mnie osądzać z jego pracy duszpasterskiej, ale mam wrażenie, że to po prostu nie jego powołanie. Przynajmniej na takiego wygląda. Smutne, ale prawdziwe.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-12-2005 17:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #120
 
Niemnirj może w końcu odkryć owo "życie" w swojej posłudze. Za takich kapłanów po porstu trzeba się modlić. Każdy z nich przeżywa od czasu do czasu jakieś kryzysy, jak każdy człowiek, niektórym zostają one na dłużej... Modlitwa i już Uśmiech Tak możemy im pomóc Uśmiech zamiast oceniać - nie piję do nikogo Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-12-2005 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów