Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #151
 
Może masz rację Meritus. Co do polityki oczywiście. Ale czy nie uważacie, że biskup mimo wszystko nie powinien tak mówić o homoseksualistach? W końcu to biskup i świadek miłości Chrystusa, która wszystko wybacza wszystkim. Ja bym nigdy nie potępił homoseksualisty, ponieważ to nie jest wybór Jego, lecz natury. Dostał krzyż, który ma dźwigać i kościół ma Mu w tym pomagać, a nie potępiać Go. Oczywiście homoseksualista katolik, a nie jakiś tam homoseksualista, który puszcza się co noc z innym facetem i ma gdzieś kościół.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
27-08-2005 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #152
 
Ktoś może się przyczepić, że w RM dominują politycy związani z opcją katolicko-narodową. Tego można się czepiać, choć osobiście mi to nie przeszkadza, a wręcz jestem z tego zadowolony, bo tzw centroprawicy spod znaku PO i lewicy mam pełno w telewizorze.

Co do homoseksualistów jest zgoda - należy mi się szacunek, jednak uczynki potępiać należy jako złe.
27-08-2005 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #153
 
Doszliśmy do sedna sprawy. Tu zgadzamy się w 100%. Dziękuję za dyskusję i obiecuję pooglądać TV TRWAM i RM więcej, to może odkryję rzeczywiście coś nowego. PozdrawiamUśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
27-08-2005 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
Ajfen napisał(a):Doszliśmy do sedna sprawy. Tu zgadzamy się w 100%. Dziękuję za dyskusję i obiecuję pooglądać TV TRWAM i RM więcej, to może odkryję rzeczywiście coś nowego. PozdrawiamUśmiech

To już 15 lat Radia. Zobacz Ajfenie, byłeś jeszcze mały berbeć, kiedy Rodzina Radia Maryja zaczęła dzieło ewangelizacji przez media Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-12-2006 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #155
 
O radiu Maryja napisałam na Tlenie- moja wypowiedż widocznie była niezbyt po myśli ,bo w bardzo krótkim czasie zagineła razem z artykułem 100 lat z przeklęstwem ojca Rydzyka. Szczęśliwy

Najwięcej głosują ludzie ,którzy wogóle nie słuchają tego Radia-swe opinie powielają i upiększają. :shock:
:shock: Ilu ludziom przynosi ono mszę i ewangelię dla kyórych uczestnictwo z racji wieku lub choroby nie byłoby możliwe
Ilu pomaga w modlitwie, a nawet uczy koronki i różańca
Kto transmitował cały przebieg wizyty Benedykta XVI w Turcji?
Dlaczego mamy być skazani na wzorce spędzania wolnego czasu propagowane przez stacje komercyjne?

Tych powodów jest więcej- zastanów się więc wyśmiewaczu czy powielasz tylko jakies komentarze, czy rzeczywiście sam próbujesz rzetelnie ocenić rzeczywistość.
16-12-2006 00:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #156
 
mak napisał(a):Tych powodów jest więcej- zastanów się więc wyśmiewaczu czy powielasz tylko jakies komentarze, czy rzeczywiście sam próbujesz rzetelnie ocenić rzeczywistość.
O! Świetne spostrzeżenie proszę Pani! Ja osobiście śmiem uważać, iż 95% krzykaczy anty RM to powielający się wzajemnie pieniacze, którzy nie potrafią spostrzec, iz moga krytycznie myśleć. I o ironio - sami konstytuują sektę której celem jest robić złą reklamę RM.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2006 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #157
 
Uważam,że Radio Maryja jest potrzebne.Zresztą sami biskupi powiedzieli,że kto teraz będzie atakował tą rozgłośnię ten tym samym sprzeciwia się Episkopatowi.Tak przypuszczam,że tak mówiono.

Offtop:Kiedyś jak się polski alpinista wypowiadał to wspomniał,że w bazie tylko ta rozgłośnia odbierała.
16-12-2006 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #158
 
SEBASTIANO napisał(a):Offtop:Kiedyś jak się polski alpinista wypowiadał to wspomniał,że w bazie tylko ta rozgłośnia odbierała.
Offtop too ;P
Jedyna obcojęzyczna rozgłośnia, która nadaje na wojskowym sprzęcie w Rosji to RM :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2006 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #159
 
Szczerze mówiąc od czasu do czasu słucham Radia Maryja niektóre audycje są rozwijające. Dziś np. widziałem w TV Trwam bardzo ciekawy program na temat rzeczy ostatecznych. Czasami słucham gdzieś w tle Godzinek, albo natknę się na Anioł Pański, np. kiedy jadę tramwajem i przerzucam sobie stacje w radiu. Na pewno dla wielu katolików ta rozgłośnia jest błogosławieństwem. Szczególnie osoby w starszym wieku, chore, unieruchomione.
Z tego powodu uważam, że Radio Maryja jest potrzebne.

Osobny problem stanowi osoba o. Tadeusza R. Kiedy słyszę jego głos to wyłączam radio. Rozumiem, że można mieć swoje poglądy i sympatie, ale sposób ich prezentowania i narzucania skołowaconym słuchaczom woła o pomstę do nieba. Teoretycznie można zadzwonić do radia, ale każda wypowiedź niezgodna z obowiązującą aktualnie linią polityczną jest skrupulatnie wycinana i prostowana. Ostatnimi czasy, kiedy to o. R. zaprzyjaźnił się z Kaczyńskimi (jeszcze 3 lata temu wyzywał ich od agentów) praktyka ta się nasiliła. Polityczny terror! Był nawet niedawno w tej sprawie jakiś list z Watykanu, ale z niejasnych dla mnie powodów sprawa ucichła. Może biskupom odpowiada akurat popierana przez RM opcja? :roll:

Nie można mówić o sekciarstwie, czy odejściu od doktryny, bo raczej na antenie na tematy duchowe wypowiadają się księża, zakonnicy czy biskupi. Nawet Ojciec św. Jan Paweł II wyraził kiedyś swoją sympatię do RM.. Rzeczywiście pośród słuchaczy najliczniejszą i najbardziej aktywną grupę stanowią tzw. moherowe berety (http://youtube.com/watch?v=KHoe8S_HF7s Duży uśmiech ), ale czy pod względem kultury osobistej aż tak znacząco odbiegają od średniej krajowej... :?: Do nich nie mam pretensji. Myślę, że te starsze panie robią dużo dobrego i mają szlachetne zamiary, a że czasem zbyt emocjonalnie reagują na krytykę i bronią swojej racji jak potrafią... Każdemu się zdarza Duży uśmiech

Jednym słowem wszystko byłoby ok, gdyby na antenie Radia Maryja nie występowali politycy, (a jeśli już to ze wszystkich opcji i po równo).
22-12-2006 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #160
 
Rafał Gudzowski napisał(a):Szczerze mówiąc od czasu do czasu słucham Radia Maryja niektóre audycje są rozwijające. Dziś np. widziałem w TV Trwam bardzo ciekawy program na temat rzeczy ostatecznych. Czasami słucham gdzieś w tle Godzinek, albo natknę się na Anioł Pański, np. kiedy jadę tramwajem i przerzucam sobie stacje w radiu. Na pewno dla wielu katolików ta rozgłośnia jest błogosławieństwem. Szczególnie osoby w starszym wieku, chore, unieruchomione.
Z tego powodu uważam, że Radio Maryja jest potrzebne.
I na tym rola Rm powinna się kończyć.
Rafał Gudzowski napisał(a):Może biskupom odpowiada akurat popierana przez RM opcja?
Myślę, że bardziej obiawiali by się reakcji mocherowych beretów na jakiekolwiek słowa krytyki w stronę RM i chyba tak na prawdę sami nie wiedzą, co można z tym tematem zrobić. Zamknąć nie można, o. Rydzyka (przez niektórych chyba uznawanego za równie świętego co Jan Paweł II) też nie można tknąć.... ciężko znaleźć wyjście.
22-12-2006 21:04
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #161
 
Gepard napisał(a):Zamknąć nie można, o. Rydzyka (przez niektórych chyba uznawanego za równie świętego co Jan Paweł II) też nie można tknąć.... ciężko znaleźć wyjście.
Nauki słuchajcie. lecz czynów nie naśladujcie :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-12-2006 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #162
 
Otóż Panie Rafale, chyba nic dodać, nic ująć.

Nie wiem jak to się stało, że przypisano mi autorstwo tegoż tematu po jego wydzieleniu... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-12-2006 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #163
 
meritus napisał(a):Bracie PTRqwerty

Cytat:1. spiskowa teoria dziejów
2. księżycowa gospodarka
3. coś na kształt herezji manichejskiej
Powtarzasz te slogany, na kolejnym forum i jak dotąd nie uzasadniłeś ich. Nie można się zachowywać jak propagandysta z Trybuny Ludu strzelający frazesami jak z karabinu maszynowego.

1) Zastanów się nad filozoficzną zasadą przyczynowości sprawczej.
2) Zachęcam do lektury "Rerum novarum" Leona XIII, "Quadragessimo annos" Piusa XI i "Centessimus annos" Jana Pawła II. Są to podstawy Nauki Społecznej Kościoła. Porównaj to co podaje się w RM, to co podaje się w Tygodniku Powszechnym (skrajny liberalizm) a NSK.
3) Przeczytaj co to jest herezja manichejska. Episkopat, ani biskupi jak dotąd nie przyczepili się do katechez, modlitw i nauczania wiary w RM, a Ty stawiasz się na miejscu Kongregacji Nauki Wiary.
Szanowny Panie! Po prostu nie mam słów. Kapitalne ujęcie przedmiotu. Gratulacje!

Poza tym: Radio Maryja to nie tylko Ojciec Dyrektor. Zresztą jego udział czynny, na antenie tegoż Radia jest raczej pociągliwy. Tym bardziej teraz, po, powiedzmy, reprymendzie ze strony hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce

[ Dodano: Sob 23 Gru, 2006 12:44 ]
Rafał Gudzowski napisał(a):Był nawet niedawno w tej sprawie jakiś list z Watykanu, ale z niejasnych dla mnie powodów sprawa ucichła. Może biskupom odpowiada akurat popierana przez RM opcja?
Panie Rafale, jest Pan chyba niedoinformowany:
PAP w dniu 2 maja 2006 napisał(a):Ks. prof. Wacław Depo, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, będzie przewodniczył Radzie Programowej Radia Maryja. Powołała ją we wtorek obradująca na Jasnej Górze Rada Stała Episkopatu Polski i biskupi diecezjalni. Rada Programowa ma mieć wpływ na treści emitowane w radiu.
Więcej na ten temat. Poza tym, od szeregu miesięcy w RM dominuje nowa załoga, która zdobywa szlify w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych
Rada programowa Radia o którym mowa,
EKAI napisał(a):Rada Programowa Radia Maryja opracowuje zbiór zasad dla redaktorów i dziennikarzy toruńskiej rozgłośni.
- Chodzi o opracowanie swego rodzaju "Dekalogu", którym powinni kierować się dziennikarze i redaktorzy Radia Maryja, aby przekaz rozgłośni był zgodny z nauczaniem Kościoła oraz zapisami umowy między Konferencją Episkopatu Polski a zakonem redemptorystów i statutami toruńskiej rozgłośni - poinformował KAI ks. Wacław Depo, współprzewodniczący Rady Programowej Radia Maryja.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-12-2006 01:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #164
 
Ks.Marek napisał(a):Panie Rafale, jest Pan chyba niedoinformowany:
PAP w dniu 2 maja 2006 napisał(a):Ks. prof. Wacław Depo, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, będzie przewodniczył Radzie Programowej Radia Maryja. Powołała ją we wtorek obradująca na Jasnej Górze Rada Stała Episkopatu Polski i biskupi diecezjalni. Rada Programowa ma mieć wpływ na treści emitowane w radiu.
. Poza tym, od szeregu miesięcy w RM dominuje nowa załoga, która zdobywa szlify w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych
Dobry żart Duży uśmiech Rada działa od maja, a jej istnienie nie dało żadnych efektów!
23-12-2006 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #165
 
Rafał Gudzowski napisał(a):Dobry żart Duży uśmiech Rada działa od maja, a jej istnienie nie dało żadnych efektów!
Nie zgadzam się z Panem. Dało i to znaczne. Słucham RM i dostrzegam nowy jego klimat. Choćby - jak wcześniej pisałem, przez fakt, iż RM "robią" nowi, młodzi, świeccy ludzie.

[ Dodano: Sro 27 Gru, 2006 23:47 ]
Witryna RM napisał(a):28 grudnia
18:00
Rozmowy niedokończone
Andrzej Lepper - wicepremier i Minister Rolnictwa
28 grudnia
21:40

Rozmowy niedokończone
Andrzej Lepper - wicepremier i Minister Rolnictwa

To może być interesujące.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-12-2006 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów