Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #526
 
Lapsi napisał(a):Czyli klasyczne popadnięcie w nurt rzeki. Typowe reżimowe myślenie, często uzewnętrzniające się w psychologii tłumu: jeden "mądry inaczej" z zapleczem społeczno-finansowym wyrwie się na agorę, a za nim owczym pędem podążają inni, równie :mądrzy inaczej". A co z powiedzeniem, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem? A co z Platonem, który mówił, że gdzie kończy się prawda, tam zaczynają się argumenty siłowe, ( między innymi:przemoc, agresja i dyskredytowanie oponenta).?
Dokładnie tak. O. Rydzyk a ściślej ujmując jego postępowanie idealnie przystaje do opisu Platona.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-02-2008 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #527
 
Helmutt napisał(a):Dokładnie tak. O. Rydzyk a ściślej ujmując jego postępowanie idealnie przystaje do opisu Platona.
Helmutt, nie wierzę, że masz 30 lat. Czytając twe wypowiedzi w tym wątku mam przed oczyma mego 65 letniego teścia: on wyznaje maksymę: Partia chwali, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi. Tak kipi nienawiścią do wszystkiego, co choćby ma tylko cień sacrum, że zaraz bluzga i torsji dostaje. A wszystko przez fakt, iż w PZPR miało miejsce zbiorowe oddanie wszystkich jego członków opiece szatana, choć nie wprost:bo jak inaczej odczytać przewodnią wolę partii w zdążaniu ku bydlęcej nirwanie Włodzimierza Ilicza Lenina?

Poza tym, za dużo w twoich wypowiedziach ocen, a za to brak niemal autorefleksji nad tym, co znasz tylko i wyłącznie z literatury, z opowiadań, słowem - masz wiedzę wtórną.
06-02-2008 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #528
 
Lapsi, przez kilka lat słuchałem RM regularnie. Mimo iż jestem niewierzący - polubiłem tą rozgłośnie za to, że brak tam durnych reklam, krzykliwej muzyki, za mnóstwo ciekawych audycji historycznych, politycznych (fakt, że czasami poziom wiedzy zaproszonych ekspertów wołał o pomstę do nieba), za "mogę-chcę pomóc"... Do samego Radia jako do rozgłośni - nic nie mam w zasadzie, poza paroma wyjątkami, o których do znudzenia pisałem.
Osoba ojca Rydzyka - wiesz, ja nawet o nim za wiele nie czytałem, w oficjalne "gadzinówki" się nie wczytuję bo szkoda czasu. Jednak z jego bardzo licznych wypowiedzi na antenie przebija osoba człowieka zgorzkniałego, awanturnika, ogarniętego jakąś manią prześladowczą, kogoś komu przeszkadza dosłownie wszystko, kto chce się stawiać ponad prawem, kto z góry przekreśla ludzi nie ze "swojego obozu", który tworzy jakieś głupie podziały na "nas" i "ich".... I myslę, że taka postawa zakonnika jest problemem - zarówno RM jak i całego Kościoła w Polsce.
I dla Twojej wiadomości - osobiście głęboko brzydzę się wszslkimi przejawami totalitaryzmu od "neoliberalizmu" poczynając.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-02-2008 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #529
 
Cały wywiad z nowt=ym prowincjałem Redemptorystów
http://ekai.pl/serwis/?MID=14406
06-02-2008 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #530
 
"Zacznijmy dialogować! Budujmy mosty, które łączą, a nie mury, które dzielą!"
=D> =D> =D>

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-02-2008 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #531
 
Nadarzyła się okazja do zamknięcia tematu. Mamy prawie pojednanie.

Cytat:„Nie usuwając Ojca Dyrektora jestem za tym, aby Radio to reformować, na ile jest to możliwe. Ma ono służyć dziełu ewangelizacji i formowaniu nowych, dojrzałych Polaków” – dodaje. „Wyznaję tezę, formułowaną przez Episkopat Polski, która jest jasna i klarowna: Kościół i jego instytucje nie powinny wiązać się z określoną partią polityczną” – wyjaśnia nowy prowincjał. O. Bożek prezentuje też inne priorytety w działalności redemptorystów w Polsce.
07-02-2008 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #532
 
o. Bożek napisał(a):Wychodzę z założenia, że to nie tylko prowincjał, ale cała Kapituła redemptorystów jest odpowiedzialna za Radio Maryja. Najważniejszym ciałem ustawodawczym u nas jest Kapituła i to ona ponosi odpowiedzialność za wszystkie dzieła prowadzone przez zgromadzenie. Kapituła powinna zatem mieć większy wpływ na program Radia i na sposób wypełniania przez nie swojej misji.
Pamiętacie, co mówił o.Klafka? o. Rydzyk to nasz współbrat, który współtworzy zakon. Tak zatem Kapituła się opowiedziała po stronie Radia i jego misji.
Ja zaś dodam tylko, że demokracja, która jest odewangelizowana staje się totalitaryzmem.
07-02-2008 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #533
 
Sorry,Lapsi. Mi się już znudziły te całe spory wokół rozgłośni. Nie macie jakiegoś bardziej interesującego watku, tylko atak -obrona-atak-obrona. Czy to jest sądzenie rozgłośni, czy dyskusja o rozglośni ? Poza tym jakoś nie zauważyłem by Polska była aż na tyle laicka, że nawet demokracja jest antychrześcijańska. Tu nie o ustrój chodzi, lecz mówimy o Radiu Maryja.

Zgadzam się z ojcem Klafką. Wszyscy w Kościele braćmi jesteśmy i Ci, co błądzą też. Tak więc upominajmy każdego jak brata, a nie potępiajmy bez sądu. Okee ?
07-02-2008 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #534
 
Poczytaj raz jeszcze proszę mój ostatni post na stronie poprzedniej tego wątku. To jest Wojna, a stawką jest dusza człowieka...
08-02-2008 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #535
 
Lapsi napisał(a):Poczytaj raz jeszcze proszę mój ostatni post na stronie poprzedniej tego wątku. To jest Wojna, a stawką jest dusza człowieka...
Jaka wojna? Wyrażaj się jaśniej.
A temat rzeczywiście lepiej zamknąć, bo będzie się ciągnął w nieskończoność - a zwolennicy nie przekonają sceptyków i vice versa.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-02-2008 07:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #536
 
Ciekawa jestem opinii ks. Marka Uśmiech ....bo własnie nadmierne politykowanie, to wada którą non stop wskazuję.
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1202523280
09-02-2008 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #537
 
Alus, Sebastiano i wszyscy inni, którzy wyrażacie swą dezaprobatę (w jakimkolwiek stopniu) proszę, odpowiedzcie mi na jedno proste pytanie: co znacząco dobrego zrobliście w swoim życiu dla Kościoła?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-02-2008 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #538
 
Ks.Marek napisał(a):Alus, Sebastiano i wszyscy inni, którzy wyrażacie swą dezaprobatę (w jakimkolwiek stopniu) proszę, odpowiedzcie mi na jedno proste pytanie: co znacząco dobrego zrobliście w swoim życiu dla Kościoła?
Z pomniejszych rzeczy to było tego trochę.
Z takich większych to choćby udział w organizacji i obsłudze międzynarodowej Parafiady dzieci i młodzieży organizowanej przez zakonników o.o Pijarów w roku bodajże 2004.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-02-2008 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #539
 
"Co zrobiliście w swoim życiu dla Kościoła?"...wystarczy, że w dwu parafiach do których należałam znają mnie kapłani.
Sam fakt, że gdy żadna "pobożna katoliczka" nie odważyła się przyjąć na nocleg pielgrzyma "odmieńca Duży uśmiech " z dredami, i ksiądz zadzwonił do mnie, bo był pewny, że ja napewno go przyjmę.
Ale tego typu pytanie ksiedza jest troche dziwne.....wszak Jezus mówił - "...niech nie wie lewa twoja ręka co czyni prawa"(Mt 6,3)...więc nie będę licytować, a jak ksiądz potrzebuje szczegółów odsyłam do mojego proboszcza Uśmiech ....może jeszcze do zakonu Pijarów w Krakowie, lub bp.diecezji Sw. Józefa w Irkucku Cyryla Klimowicza Uśmiech
W Kosciele należy widzieć każdego człowieka i siebie jako brata - i to wszystko co potrzebuje Kościół....nie licytacji :diabelek:
12-02-2008 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #540
 
alus napisał(a):a jak ksiądz potrzebuje szczegółów odsyłam do mojego proboszcza Uśmiech ....może jeszcze do zakonu Pijarów w Krakowie
Ejże, znasz Pijarów z Krakowa?? Mój brat był tam ładnych parę lat Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-02-2008 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów