Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reiki - niebezpieczna sekta
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #76
 
nevua999 napisał(a):Hehe, widzisz istota tego polega, że nie musze się bronić,
To, co powiedziałeś było zwykłym kłamstwem na poparcie którego nie masz NIC - nie wiem czy to wmysł Twojej własnej wyobraźni czy też pochodzi z jakieś "gazetki propoagandowej" reiki - trudno mi to oceniać.
Mam jednak potężne obawy czy ktoś, kto nie widzi zła w kłamstwie i nawet nie próbuje bujdy podanej przez siebie wjakikolwiek argumentować ma wogóle jakiekowiek prawo do oceniania kogokolwiek - a szczefgólnie w tak obrazoburczy sposób jak to:
nevua999 napisał(a):moge się tylko uśmiechnąć i życzyć Ci wszystkiego dobrego na drodze rozwoju duchowego w Twoim Systemie Wyznaniowym. (...)
Cóz - mi pozostają tylko ogromne obawy o Twoje dobro ... Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
03-03-2007 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #77
 
ddv napisał(a):To, co powiedziałeś było zwykłym kłamstwem na poparcie którego nie masz NIC
Znalazłem coś takiego :
"Mikao USUI, katolicki mnich, kierownik Uniwersytetu Chrześcijańskiego w Kyoto w Japonii stał się duchowym mostem łączącym starożytną kulturę Wschodu z ideałami Zachodnimi. Urodził się w połowie XVIII wieku. Już w dzieciństwie zapoznał się z naukami Buddy, które stały się drogowskazem młodości Mistrza i dały mu możność niesienia pomocy innym ludziom. Budda rozwinął i udoskonalił metafizyczne zdolności ludzi uświadamiając im bogactwo darów, które każdy człowiek nosi w sobie."
I w sumie teraz nie wiem nic na temat tego Mikao Usui. Co inne źródło to inne informacje. Szemrane jakieś to wszystko...

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 00:32 ]
ddv napisał(a):
nevua999 napisał(a):moge się tylko uśmiechnąć i życzyć Ci wszystkiego dobrego na drodze rozwoju duchowego w Twoim Systemie Wyznaniowym. (...)
Cóz - mi pozostają tylko ogromne obawy o Twoje dobro ... Smutny
Cóż, niech robi to co uważa za słuszne. Dla mnie reiki to bełkot, sorry.

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 18:19 ]
nevua999 napisał(a):nie nadawajmy Bogu ludzkich cech mówiąc że Jego Miłość jest warunkowa.
Miłość jest bezwarunkowa, a każdy robi z nią co uważa...
A wiesz, że w tym jednym jedynym miejscu muszę się z Tobą zgodzić. Ale dlaczego i jak to możliwe to tym razem Ty tego nie pojmiesz ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-03-2007 01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #78
 
heysel napisał(a):Mikao USUI, katolicki mnich, kierownik Uniwersytetu Chrześcijańskiego w Kyoto w Japonii
1. Ciekawe GDZIE to znalazłeś ? Uśmiech
niigdzie nie znalazłem potwierdzenia tegoo co podaleś ...
2. Sprawa typu "ktoś był chrześcijaninem" niczego nie przesądza - Stalin również (podobno) był klerykiem prawosławnego seminarium, a Hitler był wychowywany (podobno) w rodzinie katolickiej ...
- łączy ich ponadto coś innego - obydwaj zeszli z drogi wyznaczonej przez chrześcijaństwo

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-03-2007 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
ddv napisał(a):1. Ciekawe GDZIE to znalazłeś ? Uśmiech
http://www.reiki.keys.pl/historia.htm
Chociaż pewno to tylko propaganda.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-03-2007 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #80
 
"Bładzących" nigdy nie brakowało i nie brakuje - zas nawet gdyby to, co podaje ta stona było prawdą - to daleko USUI do "bycia biskupem katolickim" ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-03-2007 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
ddv napisał(a):to daleko USUI do "bycia biskupem katolickim" ...
Może to było lekkie przejęzyczenie ? :mrgreen: ;P :roll2:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-03-2007 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
nevua999 napisał(a):Proszę Duchownego, nie zgodzę się z tym. Nie ma żadnego transu, jest tylko gorąca długa modlitwa. Na czole i dłoniach rysowny jest palcem krzyż i trójkąt (Trójca) - symbole Chrześcijaństwa
NIe każdy, kto mówi mi Panie, Panie wejdzie do królestwa Bożego.
REIKI z całą pewnością fundamentalnie zasadza się na New Age. Zdradza to m.in. fakt, iż występuje droga bliżej nieokreślonej inicjacji, która ma niby doprowadzić do poszerzenia świadomości, a więc do ponadubytowienia konkretnego bytu. A tak, to nawet w Erze nie ma...

BTW: Bardzo wiele ruchów Ery Wodnika zasadza sie na 2 trendach duchowości:
1. Pogańsko-kobiecy nurt duchowości
2. Gnostycko-Magdaleński nurt duchowości.

Przykład 1 to:
Cytat: Wicca neopogańska inicjacyjna religia misteryjna (inicjacyjna - czyli przekazywana w kowenach przez obrzęd inicjacji z osoby na osobę; misteryjna - czyli oparta na doświadczaniu tajemnic dzieki obrzędom) nawiązująca do - historycznego czy mitycznego - kultu czarownic, i wywodząca się z praktyk z New Forest w Anglii; oraz czarostwo, popularna wersja tej religii z pominięciem inicjacji.
A jeśli chodzi o drugi nurt:
Różokrzyżowcy

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-03-2007 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
Ks.Marek napisał(a):Zdradza to m.in. fakt, iż występuje droga bliżej nieokreślonej inicjacji, która ma niby doprowadzić do poszerzenia świadomości,
A chrzest to nie inicjacja ? Poza tym wicca jest taka fajna ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
05-03-2007 00:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Cytat:A chrzest to nie inicjacja ?
Tak. Ale określona w ogólnie dostępnych dla każdego Ordo Initiationis Christianorum

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-03-2007 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Ks.Marek napisał(a):Ale określona w ogólnie dostępnych dla każdego Ordo Initiationis Christianorum
Skąd wiadomo, że to cała prawda o tej inicjacji ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
05-03-2007 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
heysel napisał(a):Skąd wiadomo, że to cała prawda o tej inicjacji ?
OIC zostały wypracowane przez Kościół i dla Kościoła. Służą zatem członkom Kościoła, dając im początek i fundament. A potem jest dożywotnia formacja.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-03-2007 01:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
Ks.Marek napisał(a):OIC zostały wypracowane przez Kościół i dla Kościoła.
Ale skąd mam wiedzieć, że chrzest nie ma jakichś ubocznych (złych) skutków, o których oficjalnie się nie mówi ?

[ Komentarz dodany przez: Offca: Pon 05 Mar, 2007 00:15 ]
Wyrastają Ci skrzydełka i aureolka. Jeszcze ich nie zauważyłeś? Oczko

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
05-03-2007 01:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
heysel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):OIC zostały wypracowane przez Kościół i dla Kościoła.
Ale skąd mam wiedzieć, że chrzest nie ma jakichś ubocznych (złych) skutków, o których oficjalnie się nie mówi ?
Jeśli przyjmuję w wierze, że Bóg jest Wszelkim Dobrem, będącym poza moimi kategoriami wyobrażeń tego dobra - to jak mogę mówić o negatywach? Poza tym widzę w moim życiu skutki chrztu i mojej wiary w Boga. One owocują w dobro. Także i w to, które jest poza moimi kategoriami wyobrażeń. Nie potrafię zliczyć tego dobra w którym uczestniczę, ani tego, którego jestem szafarzem. W obu przypadkach jestem ograniczony.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-03-2007 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
"Wyrastają Ci skrzydełka i aureolka. Jeszcze ich nie zauważyłeś?"
Cóż, mnie wyrosły rogi i ogon ... ;P

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
05-03-2007 01:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
heysel napisał(a):Cóż, mnie wyrosły rogi i ogon ...
Nie możliwe. Sam Bóg stwórca mówi, iż wszystko co stworzył, było dobre. Bardzo wyraźnie widać to w teologii kościoła bizantyjskiego. Teologia ta ustawia problem nastepująco: każde dobro ontologiczne może być zbawione. W kościele zaś na Zachodzie zbawione może być tylko moralne dobro.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-03-2007 01:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów