Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #451
 
Alusie ja bym jeszcze dołączył Lewicę i Demokratów :diabelek: to na pewno musi być dzieło ojca :diabelek: Rydzyka :diabelek: :diabelek: :diabelek:

Polonium, a czy zgadzasz się tytułem tego artykułu przeciwstawiającym o.Rydzyka Chrystusowi i Kościołowi?
23-01-2008 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #452
 
meritus - Twoja wola Duży uśmiech ....ja wskazuję fakty (podałam linki) a Ty możesz wodze fantazji popuścić dowolnie Duży uśmiech
23-01-2008 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #453
 
alus napisał(a):meritus - Twoja wola Duży uśmiech ....ja wskazuję fakty (podałam linki) a Ty możesz wodze fantazji popuścić dowolnie Duży uśmiech
alus napisał(a):A pod auspicjami księdza katolickiego powstały już partie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Rodzin
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_Ojczysty
Może powstać i następna Duży uśmiech
Równie dobrze mogą to być
[Obrazek: fim_logo.jpg]

Po tym, co przeczytałem już, i co czytam w tej chwili - TWOJE SłOWA MNIE JUż NIE RUSZAJą !!!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-01-2008 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #454
 
A czy ja piszę po to aby księdza "ruszały"...świat nie kręci sie wokół księdza Duży uśmiech ....FiM nie czytam, w odróżnieniu jak widzę od księdza :diabelek:
Argumentacja za wszelką siłę jest tylko żałosna a faktów i tak nie zmienia Duży uśmiech
Może księdza "ruszy" ta informacja:
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1201078222
W WSD w Drohiczynie u bp Dydycza - prawej ręki o. Rydzyka i parasola ochronnego nad RM - 36 kleryków i tylko 5 na I roku?????
W naborze do zakonów redemptoryści też nie mogą pochwalić się dużym powołaniem?????
Księdz to tez może "nie rusza"...jak zwykle argument - "nie ilość a jakość" - a mnie "rusza"

[ Dodano: Czw 24 Sty, 2008 10:28 ]
A swoją drogą FiM maja szerokie koneksje Duży uśmiech ///Giertych, Polonia :shock:
http://opoka.giertych.pl/owk37.htm
http://www.wirtualnapolonia.com/opinie.asp?opinia=20028
24-01-2008 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #455
 
Spadek liczby powołań, coraz mniejsza świadomość religijna ludzi - za to powinien Kościół podziękowac tylko SOBIE.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-01-2008 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #456
 
Meritus napisal:
Cytat:Polonium, a czy zgadzasz się z tytułem tego artykułu przeciwstawiającym o.Rydzyka Chrystusowi i Kościołowi?

Z tytułem akurat nie mogę się zgodzić, albowiem nie idzie tu o żaden akt schizmatycki ze strony o.Dyrektora. Media czasem poprostu wyolbrzymiają problemy nadając im niewiadomo jaką rangę.Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w Kościele najważniejszy jest Chrystus,Który ten Kościół założył na fundamencie Apostołów a następnie Ci, co należą do Kościoła. Ewangelia to potwierdza takimi słowami: "Ty jesteś Piotr, czyli skała i na tej skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą"
24-01-2008 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #457
 
"Mnie wystarczy w seminarium jeden, ale taki jak ja" - mówił kiedyś biskup Kaczmarek, świętej pamięci. To tak a propos:
1.
alus napisał(a):W WSD w Drohiczynie u bp Dydycza - prawej ręki o. Rydzyka i parasola ochronnego nad RM - 36 kleryków i tylko 5 na I roku?????
W naborze do zakonów redemptoryści też nie mogą pochwalić się dużym powołaniem?????
Księdz to tez może "nie rusza"...jak zwykle argument - "nie ilość a jakość" - a mnie "rusza"
2.
Helmutt napisał(a):Spadek liczby powołań, coraz mniejsza świadomość religijna ludzi - za to powinien Kościół podziękowac tylko SOBIE.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-01-2008 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #458
 
Wiedziałam na 100%, że odpowiedź księdza bedzie w tym stylu.
Może bp Kaczmarkowi wystarczyło...a jak za kilka lat będzie u nas podobnie, jak aktualnie w wielu krajach Europy Zachodniej, że Polacy emigrujący za pracą, nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty - z braku kapłanów......to co tez beztrosko ktoś powie "jeden wystarczy"????
Nie dopuść Boże Smutny
24-01-2008 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #459
 
alus napisał(a):a jak za kilka lat będzie u nas podobnie, jak aktualnie w wielu krajach Europy Zachodniej, że Polacy emigrujący za pracą, nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty - z braku kapłanów.....
To w końcu może zacznie się szanować kapłanów w Polsce...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-01-2008 18:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #460
 
"To w kńcu może zacznie się szanować kapłanów w Polsce"...w tej kwestii zawsze najwięcej zależy od kapłanów.
24-01-2008 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #461
 
O. Rydzyk bardzo wyraźnie pokazuje, jak w Polsce się znieważa kapłanów. A co za tym idzie, jak pisała Katarzyna Sieneńska, znieważa się samego Chrystusa. I to na dodatek metodami Czyngis_Hana....

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-01-2008 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #462
 
Bo kto sieje wiatr zbiera burzę....kapłan który nie szanuje bliźnich musi oczekiwać na wzajemność.
Odnosi się to do wszystkich ludzi.
Napotyka się świętych kapłanów - i o takich jak się wspomina latami i pragnie, aby takich napotykać w kościele, konfesjonale.
Świetnie przedstawia to Wojciech Jędrzejewski OP
http://web.diecezja.wloclawek.pl/Ateneum...ki_554.htm
24-01-2008 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #463
 
alus napisał(a):http://web.diecezja.wlocl...ejewski_554.htm
Piękne, koniunkturalne, Platfusowe manifestum...
... choć kilka myśli jest ciekawych i rzeczywiście twórczych.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-01-2008 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #464
 
Ks.Marek napisał(a):O. Rydzyk bardzo wyraźnie pokazuje, jak w Polsce się znieważa kapłanów. A co za tym idzie, jak pisała Katarzyna Sieneńska, znieważa się samego Chrystusa. I to na dodatek metodami Czyngis_Hana....
Przede wszytskim pokazuje jakim księdzem NIE WOLNO być. To dzięki niemu i jemu podobnym wielu ludzi postrzega Kościół w coraz gorszym świetle. Bo takich rozrabiaczy najbardziej widać, niestety.
I myślę, że tacy jak o.Rydzyk czy pr. Jankowski o wiele bardziej znieważają Jezusa swoim postępowaniem niż ludzie, którzy takich księży nie trawią i głośno o tym mówią.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-01-2008 09:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #465
 
Jednak nie znajduje wciaz zadnych powaznych zarzutow pod adresem o.Dyrektora. Raczej widac,ze jest zlosliwie atakowany przez media i to media psuja wizerunek o.Dyrektora w ten sposob podwazajac role Radia Maryja. Wiem co pisze.Zauwazmy,ze media lubia robic afere ze wszystkiego. Kiedy ten kraj sie zmieni w koncu i bedzie bardziej cywilizowany ? Quo vadis,Polsko ?
26-01-2008 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów