Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #481
 
Ja nikogo nie sądzę, ale wszelkim podziałom w Kościele jestem przeciwny.
29-01-2008 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #482
 
Cytat:Telefon do RM
- Najdroższy Ojcze Dyrektorze! Jesteśmy z tobą. Jak by ktoś chciał na ciebie rękę podnieść, to ja nie wiem co bym mu zrobiła... Najdroższy i uwielbiony ojcze! Ty jesteś dla mnie więcej jak Bóg... Sto razy więcej jak Bóg... Ukochany ojcze, oni wszyscy będą musieli z tego kiedyś zdać świadectwo. Przed Bogiem i przed tobą, bo ty będziesz siedział na jego prawicy.
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
29-01-2008 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #483
 
marszal222 cytuje:
Cytat:Najdroższy i uwielbiony ojcze! Ty jesteś dla mnie więcej jak Bóg... Sto razy więcej jak Bóg...

:shock: To już jest wyraźne przegięcie. To prawie kult jednostki. I tak mówi słuchacz ? Herezja prawie.

W Kościele nie ma miejsca na gwiazdorstwo, bo to Kościół.
29-01-2008 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #484
 
Polonium napisał(a):Cytat:
Telefon do RM
- Najdroższy Ojcze Dyrektorze! Jesteśmy z tobą. Jak by ktoś chciał na ciebie rękę podnieść, to ja nie wiem co bym mu zrobiła... Najdroższy i uwielbiony ojcze! Ty jesteś dla mnie więcej jak Bóg... Sto razy więcej jak Bóg... Ukochany ojcze, oni wszyscy będą musieli z tego kiedyś zdać świadectwo. Przed Bogiem i przed tobą, bo ty będziesz siedział na jego prawicy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To już jest wyraźne przegięcie. To prawie kult jednostki. I tak mówi słuchacz ? Herezja prawie.
Do nie wiem czy jest prawda.

Ale do co napisałem wcześniej do co dzisiaj usłyszałem do niestety prawda a do jeszcze z ust Dyrektora RM, za kogo on się uważa.
marszal222 napisał(a):Do tam jeszcze do co dzisiaj usłyszałem z tego Radia, dzisiaj niechcąco włączyłem RM a co tam usłyszałem jedną wielka nagonkę wrogości na PO i Donalda Tuska słowo wygłosił sam O.Rydzyk, ten człowiek jest chory i nie powinni go do puszczać do radia po przez takiego człowieka dzieli sie kościół.

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
29-01-2008 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #485
 
Zastanawiam się czy ten wątek nie powinien zostać zamknięty,bo nie wiadomo po której stronie leży prawda. Trzeba słuchać RM a nie innych mediów i wnikliwie oceniać nie tworząc plotek.
29-01-2008 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #486
 
Polonium napisał(a):Trzeba słuchać RM a nie innych mediów

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Nie tak na powasznie po prostu trzeba miecz własne zdanie i patrzyć na świat otwartymi oczami do radia Maryja nic nie mam ale do Rydzyka tak za dużo sobie pozwala w naszym kościele on uważa się że do on jest Papierzem czy Bogiem po nie liczy sie nawet z głowa kościoła, tak jak wszyscy by sie go bali a kim on jest... mmmm?

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
29-01-2008 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #487
 
Polonium napisał(a):Trzeba słuchać RM a nie innych mediów i wnikliwie oceniać nie tworząc plotek.
czyżby to było nawoływanie do tworzenia monopolu medialnego czy co ? 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-01-2008 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #488
 
Rachel. Nic z tych rzeczy. Nothing from it things.Na żadnym monopolu mi nie zależy,ale dla Polonii jest to póki co jedyna katolicka rozglosnia z Polski.
29-01-2008 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #489
 
Helmutt napisał(a):O. Rydzyk swoim działaniem rozwala to co jeszcze z tej jedności Kościoła dotrwało do naszych czasów.
Cytat:marszal - jest też zasada Józka Goebellsa - rzucaj błotem tak długo aż coś się przyklei i zostanie
Pasuje jak złoto 8)
Jeśli nawet coś jest nie OK z RM i o. Rydzykiem, to nie w taki bluźnierczy sposób należy uwagę zwracać. "Poucz, błąd wykaż"...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2008 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #490
 
Polonium napisał(a):Ja nikogo nie sądzę, ale wszelkim podziałom w Kościele jestem przeciwny.
Zauważ, że o. Rydzyk sam takie podziały tworzy, wystarczy przysłuchać się jego wypowiedziom do radiosłuchaczy - "my" to, "oni" tamto, "my" mówimy 'białe', "oni" mówią 'czarne' - kim są ci "oni"? Co to ma być? Po co ludziom w głowach mieszać? Żeby nagle się okazało, że np. sąsiadka, z którą od lat pijemy co wieczór herbatkę należy do tych enigmatycznych "onych"? Postaw obok siebie ks. Twardowskiego i o. Rydzyka - to ksiądz i to ksiądz. Nie ma podziałów...?

Słowo do tych, którzy uważają każdą krytykę o. Rydzyka jako krytykowanie Kościoła - nie przesladuję księdza - ale potępiam łobuza. A o. Rydzyk jest zwykłym łobuzem, pokroju np. Leppera, bez względu na to jakie stanowisko w Kościele piastuje.

Pamiętam dobrze aferę ze słynnym "goleniem głów" posłom, którzy byli za złagodzeniem ustawy antyaborcjnej, słuchałem wtedy dość często RM.
Ktoś załozył za to sprawę o.Rydzykowi - fakt, że przesadził, Rydzyk gorsze rzeczy wygadywał ale stało się. Sprawę do prowadzenia dostała pewna pani prokurator - otrzymała takie polecenie, nie domagała się tego. Wówczas przed sądem zaczęli demonstrować słuchacze RM domagając się dla owej pani..."stryczka" (sic!). Kobieta dostawała liczne pogróżki od "chrześcijańskich duszyczek". Jak się do tego odniósł o.Rydzyk? -> Coraz częściej podawane były w RM dane osobowe tej pani prokurator...
I teraz pytam czy gdyby ją coś złego spotkało ze strony fanatyków RM - o.Rydzyk by wziął za to odpowiedzianość....?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-01-2008 08:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #491
 
Helmutt napisał(a):I teraz pytam czy gdyby ją coś złego spotkało ze strony fanatyków RM - o.Rydzyk by wziął za to odpowiedzianość....?
Trudno mi się odnieść szczegółowo do tego, co opisujesz. Wiec powiem krótko: Czy ty, zawsze jesteś pełen roztropności? I dalej: Czy ty zawsze bierzesz odpowiedzialność za to co mówisz, piszesz, co przekazujesz jako wzorce do naśladowania w pracy, w przyjaźniach, w koleżeństwie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-02-2008 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #492
 
Nikt chyba nie jest w stanie zawsze być pełen roztropności...tyle, że "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą" (łk 12,48).
02-02-2008 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #493
 
Cytat:Nikt chyba nie jest w stanie zawsze być pełen roztropności.
Oczywiście, ale tak oto rzecze Pismo Święte: >>"szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi" (Kol 3, 1-2).<< Więc nie szukaj szanowna Alus słów-wytrychów, tylko stań w prawdzie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-02-2008 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #494
 
A ksiądz niech nie traktuje słów Chrystusa wybiórczo....wszystkie mają jednaka rangę - te o szukaniu tego co w górze i te o zwiększonej odpowiedzialności tych, którym więcej dano.
To są wszystkie obowiązujące nas "wytrychy" do nieba.
02-02-2008 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #495
 
alus napisał(a):To są wszystkie obowiązujące nas "wytrychy" do nieba.
Yes, indeed :mrgreen:
Ale widzę, że sumienie zabolało Duży uśmiech
alus napisał(a):A ksiądz niech nie traktuje słów Chrystusa wybiórczo
i vice versa :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-02-2008 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów