Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #541
 
Alus, jak przypuszczałem, po prostu fummum vendit. Najwięcej mają ci do zarzucenia, którzy sami nie potrafią się okazać lepszym wynikiem osobistym...
Przykre to, na dodatek, że podpierasz się Biblią, by swą postawę ubezpieczyć, czy usprawiedliwić.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-02-2008 15:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #542
 
Ks.Marek napisał(a):Alus, jak przypuszczałem, po prostu fummum vendit. Najwięcej mają ci do zarzucenia, którzy sami nie potrafią się okazać lepszym wynikiem osobistym...
Przykre to, na dodatek, że podpierasz się Biblią, by swą postawę ubezpieczyć, czy usprawiedliwić.
Weź przestań, mamy się wszyscy licytować? Nikt nie umniejsza zasług RADIA dla Kościoła czy dla ludzi - problemem jest postawa OJCA RYDZYKA. Jest w tym chyba drobna różnica.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-02-2008 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #543
 
Helmutt napisał(a):problemem jest postawa OJCA RYDZYKA. Jest w tym chyba drobna różnica.
Postawa oddania dla Kościoła.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-02-2008 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #544
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):problemem jest postawa OJCA RYDZYKA. Jest w tym chyba drobna różnica.
Postawa oddania dla Kościoła.
Dla Kościoła? Nie, tu bym dyskutował. On raczej ten podzielony Kościół dzieli jeszcze bardziej zamiast spajać. To jest postawa "kto nie z nami ten przeciwko nam". Chyba nie odnosi się to do nauki Kościoła.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-02-2008 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #545
 
Przykre to tylko to, że ksiądz chce na forum prowadzić licytację "zasług" dla Kościoła.....ja nie liczę na akcept księdza, pomna..... "A Ojciec Twój, który widzi w ukryciu, odda tobie" (Mt 6,4).
Jezus zakwalifikuje moje zasługi..."Cokolwiek uczyniłaś dla tych braci Moich najmniejszych, Mnie uczyniłaś".....wilololetnie łożenie sporych kwot na budowę światyń, na wspomaganie biednych, misji, przyjmowanie biednych dzieci z okolic Czarnobyla....i najważniejsze - modlitwa...Jezus nie przejdzie wobec tych "zasług" obojetnie, a jak księdzu "za mało" to ksiedza problem.

Helmut - nie znam osobiście pijarów z Krakowa, ale od wielu lat mam kontakt z o. S. Kanią i Świetlicą Terapeutyczną "SOS" Uśmiech
12-02-2008 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #546
 
Helmutt napisał(a):On raczej ten podzielony Kościół dzieli jeszcze bardziej zamiast spajać.
Bóg swoich rozpozna.
Alus, to, co wymieniasz, to udział wielu, nie tylko twój. A gdzie twoja oryginalność? Tylko tu, na forum? Jak chcesz, możemy się przerzucać cytatami. Jedno jest pewne, że nikt nie przebije Ojca Rydzyka i środowiska RM w zdeterminowaniu głoszenia prawdy. Kasę potrafi dawać wielu, do domu przyjąć pielgrzyma, również - sam tego doświadczyłem na własnej osobie, kiedy byłem na pielgrzymce. Jednak nie każdy ośmieli się powiedzieć wprost i bez ogródek, że Polska chamstwem i nierządem stoi, że środowiska w których do potęgi entej rozbrzmiewa tumiwisizm z jednej, indyferentyzm z drugiej strony - to niestety tylko pozostaje w gestii RM oraz nielicznych, myślących Polaków. Powiem ci szczerze: Rydzyk jest dla mnie wyrzutem sumienia. I to właśnie z tego powodu: nie boi się prawdy odsłaniać i nazywać rzeczy po imieniu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-02-2008 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #547
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):problemem jest postawa OJCA RYDZYKA. Jest w tym chyba drobna różnica.
Postawa oddania dla Kościoła.
Tu się zgodzę z księdzem ,postawa oddania dla kościoła - ale czy aby dla Boga??????????

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
12-02-2008 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #548
 
"Wprost i bez ogródek" przemawia w tej chwili w TVTrwam prof Wolniewicz, filozof religii, agnostyk, działacz na rzecz legalizacji eutanazji, i w sobie charakterystyczny - napastliwy, złosliwy sposób, wdeptuje w ziemię prowincjała jezuitów, za jego wypowiedź i przeprosiny z dnia 11.02.2008r, za spotkania w bazylice jezuitów w Krakowie :diabelek: :diabelek:
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1202790054
Czyzby jezuici i RM służyli różnym Kościołom?????
12-02-2008 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #549
 
A co dokładnie powiedział Wolniewicz? Bo na RAZIE manipulacyjnie przywołałaś tylko jedną stronę medalu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-02-2008 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #550
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):On raczej ten podzielony Kościół dzieli jeszcze bardziej zamiast spajać.
Bóg swoich rozpozna.
Jeden juz tak kiedyś powiedział. I skończyło się dość nieciekawie Uśmiech
Ja w dalszym ciągu jednak twierdzę, że o. Rydzyk - raczej jego postępowanie - wpływa destrukcyjnie na polski Kościół. Dlaczego - pisałem nie raz. Jeśli możesz - napisz mi jak owo zachowanie działa zbawiennie na Kościół i ludzi - ale chodzi mi tylko o osobe o. Rydzyka, nie o treści przekazywanie w Radiu - bo te jak już pisałem - są potrzebne.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-02-2008 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #551
 
Helmutt napisał(a):Jeśli możesz - napisz mi jak owo zachowanie działa zbawiennie na Kościół i ludzi - ale chodzi mi tylko o osobe o. Rydzyka, nie o treści przekazywanie w Radiu - bo te jak już pisałem - są potrzebne.
Proszę:
jego zdeterminowanie w działaniu, nie przebieranie w słowach, nazywanie rzeczy po imieniu - to są rzeczy, których ewidentny brak w świadomości religijnej Polaków prowadzi do takiego stanu rzeczy, jaki mamy możliwość oglądać na powszedni dzień

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-02-2008 09:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #552
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Jeśli możesz - napisz mi jak owo zachowanie działa zbawiennie na Kościół i ludzi - ale chodzi mi tylko o osobe o. Rydzyka, nie o treści przekazywanie w Radiu - bo te jak już pisałem - są potrzebne.
Proszę:
jego zdeterminowanie w działaniu, nie przebieranie w słowach, nazywanie rzeczy po imieniu - to są rzeczy, których ewidentny brak w świadomości religijnej Polaków prowadzi do takiego stanu rzeczy, jaki mamy możliwość oglądać na powszedni dzień
Ja nie wiem czy na dłuższą metę jest to dobre dla Kościoła. Owszem, chwali mu się owa bezkompromisowość, nonkonformizm - ja takich ludzi szanuję. Jednak o.Rydzyk uprawia również między innymi ścisły izolacjonizm, już pisałem, "kto nie z nami - przeciwko nam", kto nie słucha RM - ten "z urzędu" komunista, złodziej, lewak i niech lepiej spada bo pożałuje. Przez to właśnie czyni podziały. Dzieli ludzi na dobrych-"nas" i złych-"ich", przy czym nigdy nie precyzuje kim są tak naprawdę ci "oni".
Jako zwolennik dialogu nie pojmuję takiego podejścia. Tyle się w Radiu mówi o "ateistycznym spisku przecie wierze" itp - a zaprosić do "Niedokończonych" jednego czy dwóch ateistów, porozmawiać z nimi KULTURALNIE - nawet Pospieszalski do swojego programu zaprasza przedstawicieli różnych stron. Nie rozumiem czego się o.Rydzyk boi. Ale nowy przełożony o.dyrektora zapowiedział, że RM stanie się bardziej otwarte. Oby.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-02-2008 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #553
 
Helmutt napisał(a):Dzieli ludzi na dobrych-"nas" i złych-"ich", przy czym nigdy nie precyzuje kim są tak naprawdę ci "oni".
Bo każdy kto choć nieco ma wyobrażania o dzisiejszym świecie i układach sił w nim występujących, ten wie, kto są ci >>oni<<.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-02-2008 10:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #554
 
"Co dokładnie powiedział?"....nie rejestrowałam jak min. Ziobro na "gwoździu" Duży uśmiech
Prof. Wolniewicza wywodził, że wrogiem Kościoła i Polski jest niedouczony prowincjał Jezuitów, który bezczelnie śmie z Rzymu słać listy nie wysłuchawszy wprzódy "obrońców Kościoła i Polski" w bazylice Jezuitów :diabelek:
Działalność prof. rzecznika legalizacji eutanazji w mediach katolickich i obrona Kościoła przez tegoż przyjaciela RM, jak żywo przypomina "przysługę" jaką oddali kupcy weneccy w IV wyprawie krzyżowej :diabelek:
Watykan też znalazł w nich "sojuszników" a ci splądrowali, złupili Konstantynopol i spowodowali definitywne rozerwanie Kościoła na prawosławie i katolicycm.....jaki sojusznik taki efekt :diabelek: :diabelek:
Ale konstatuję z naszej dyskusji, że ksiądz dodał nową cnotę....przewrotność Duży uśmiech ....gdy wskazałam wypowiedzi nowego prowincjała i generał Redemptorystów (a chodzi mi stale o naganne uprawianie czynnej polityki w Kościele) ksiądz wrzucił pytanie o moje zasługi dla Kościoła.....dobre Duży uśmiech
"Przywołałaś tylko jedną strone medalu"...nie wiedziałam, że Kościół ma dwie strony :diabelek: ...bo prowincjał Jezuitów pisał w imieniu Kościoła???....czyżbym się myliła???.... dla mnie świątynia jest zawsze Domem Boga, a nie placem lub halą do wiecowania.

PS. a to stwierdzenie "Bóg swoich rozpozna" jest zaiste dobre :diabelek: ...nie wiem tylko, czy ksiądz pamięta, że Jan Paweł II na jubileusz 2000 lecia chrześcijaństwa, przepraszał za takich, którzy już kiedyś dla swoich niecnych działań przyjęli to kryterium Duży uśmiech
13-02-2008 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #555
 
prof. Nowak wywołuje paniczny strach pewnych środowisk żydowskich spod znaku Gazety Wyborczej - wszystko przez to, że ktoś śmie stawać w poprzek antypolskim i antykatolickim kalumniom Grossa, przyjaciela Adama Michnika

Na szczęście są odważni, w tym biskupi jak ks. bp. Małysiak, czy ks. bp Ryczan, którzy jak niegdyś bp. Kaczmarek nie dają się kłamstwu
14-02-2008 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów