Ankieta: Czy według Ciebie Łk 1:28 powinien zawierać zwrot "Pełna łaski" czy też "Łaską obdarzona" ?
"Pełna łaski"
"Łaską obdarzona"
inaczej
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maria - "Pełna łaski" czy "Łaską obdarzona
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Offca napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):cześć oddawana Maryi, jeśli nie jest czcią chrystocentryczną, rzeczywiście może stawać się czcią bałwochwalczą;
Mroczny, a jak myślisz, ile spośród babć z Rodziny Radia Maryja otacza Maryję czcią chrystocentryczną?
na moje oko to zdecydowanie więcej niż 50% ;P ale jeśli są jakieś fachowe badania, to weź mnie oświeć :mrgreen:

Offca napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):czy Ty Go wychowywałeś przez trzydzieści lat?
No bez przesady... Która matka niańczy dziecko przez 30 lat? ;P
ale się czepiasz Duży uśmiech a jeśli On pozwolił się jej 'wychowywać' aż do samego końca [rozpoczęcia publicznej działalności]? właściwie ich dialog w Kanie zdradza rys swoistego 'podporządkowania'...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-10-2006 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Leszek napisał(a):W jakiej Bibli? Tej zniekształconej, z której wyrzucono część ksiąg, albo zmieniono wersety, bo nie pasowały do protestanckiej koncepcji? Przecież to głupota.
8-[ Głupotą jest twierdzić,że to protestanci wyrzucili jakieś księgi z kanonu. Tak dla twojej informacji jest kanon aleksandryjski i kanon hebrajski i protestanci nie mieli nic wspólnego z ustaleniem któregokolwiek z nich :hm: .Protestanci poprostu przyjęli kannon hebrajski . (bardziej oczywisty) Równie dobrze to mógłbym powiedzieć ,że to katolicy dodali pewne księgi . (księgi wtórnokanoniczne) ....... Duży uśmiech , To tak na marginesie bo o kanonie to tutaj już było ......

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
03-10-2006 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
Żydzi odrzucili Septuagintę bodajże w III wieku "na złość" chrześcijanom. W Księgach Noweto Testamentu mamy odniesienia właśnie do Septuaginty, powszechnie przez Żydów uznawanej w czasach życia Jezusa Chrystusa i pierwszych chrześcijan.
Protestanci też "na złość" Kościołowi katolickiemu odrzucili Septuaginę i przyjęli Biblię hebrajską.
03-10-2006 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):A propos Fatimy, co by nie być gołosłownym: "[...]Dzięki niech będą Matce Najświętszej, która nas przedtem uspokoiła obietnicą, że nas zabierze do nieba[..] Bo gdyby tak nie było, sądzę, że umarlibysmy z przerażenia i lęku. Następnie podnieśliśmy oczy ku naszej Pani, która nam powiedziała z dobrocią i ze smutkiem: "Widzieliście piekło, dokąd ida dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić na świcie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeśli zrobi się co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na swiecie. Wojna się skonczy."
To brzmi złowrogo
nie brzmi złowrogo, jeśli pamiętamy, że Maryja jest tylko posłańcem Boga-Chrystusa; nie występuje w swoim imieniu: jest "heroldem"
A cóż to za "herold", który domaga się dla siebie nabożeństwa??? Jeszcze raz proszę - wskaż gdzie w Biblii miał miejsce podobny przypadek, którym moglibyśmy takie zuchwalstwo uzasadnić?

M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Mt 4:10 Bw
Cytat:"Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz."
cześć oddawana Maryi, jeśli nie jest czcią chrystocentryczną, rzeczywiście może stawać się czcią bałwochwalczą; jedno pytanie: skąd moglibyśmy wiedzieć, że Maryja zatrzymuje cześć jej oddawaną nie przekazując jej Chrystusowi?
Nie chodzi tu o to, co Maryja mogłaby hipotetycznie robić z tą czcią, a kogo czczą ludzie mieniący się zwolennikami "Pani Fatimskiej" - czy mam przytoczyć niesławną modlitwę Jana Pawła II poświęcającą świat Niepokalanemu Sercu Maryi? Kto śmie poświęcać świat komukolwiek poza Bogiem! Kto jest naszym Stwórcą? Kto wydał swojego Syna za grzechy swoich dzieci?

M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Mt 24:24 Bw
Cytat: "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych."
twierdzenie, że kult Maryjny odciąga od kultu Chrystusa jest wątpliwe; nie da się udowodnić, że kult Maryi jest wrogi dla kultu jej Syna; przeciwstawienie tych dwóch form tego samego kultu jest ukazaniem faktów w krzywym zwierciadle
Gdybym nie był przez lata katolikiem, to mógłbyś mi coś takiego zasugerować, ale dla Twojego argumentu problemem jest to, że nim byłem. Miałem okazję obserwować zjawisko kultu Marii uczestnicząc w nim. Na podstawie autopsji stawiam tezę, że kult Marii - poza swym idolatrycznym charakterem - zniekształca prawdziwy obraz Jezusa Chrystusa Pana i Zbawiciela w ludziach wierzących.

M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):W imię tychże wizji wolno stawiać Marię obok Boga?
nie czynimy Maryi równej Bogu; z resztą - nie jest to możliwe, bo Bóg dalece ją przewyższa; niemniej jeśli Bóg w Górnym Jeruzalem 'postawił' ją blisko siebie, to w imię czego mielibyśmy temu zaprzeczać ... [?]
Praktyka - a szczególnie na naszym Polskim podwórku - zaprzecza Twoim słowom. Każdy z nas widzi to dookoła. Problem w tym, że po latach ludzie w KRK stają się niewrażliwi na problem drugiego przykazania i nie potrafią juz tak łatwo odróżnić dobra od zła jeśli chodzi o Dekalog(2)

M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):
to Ja :) napisał(a):dla ciebie Maryja jest zwykła kobietą i dlatego tak to postrzegasz
Powiedz mi - błagam Cię - czy gdziekolwiek w Biblii wspomniane jest nabożeństwo do kogokolwiek poza Bogiem? W imię czego wolno to zmieniać? W imię naszych wizji lub spekulacji?
z tego co mi wiadomo stanowisko streszczone słowami sola Scriptura to wymysł ludzki; [...]
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Wsztscy chrześcijanie są święci i Kościół jest święty. Czy modlisz się do swojego wierzącego brata czy siostry?
jeśli zostanie kanonizowany to jak najbardziej, np.: proszę go, żeby wraz ze mną modlił się [prosił] o daną rzecz doChrystusa ... we dwóch raźniej Uśmiech
Kto dał ci prawo, do samowolnej zmiany Boskiego zakazu zwracania się do zmarłych?
03-10-2006 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Offca napisał(a):Kim jest dla was ów brzemienna Niewiasta Obleczona w słońce, co walczy ze smokiem i zbiega na pustynie by porodzić Syna?
Zaciekawił mnie tenfragment, więc poszperałem w Biblii aby pdnaleźć inne wersety, które pokazały by tę scenę w jakims szerszym kontekście.
Rdz 37:9-10 Bw
Cytat:(9) Potem miał jeszcze inny sen i opowiedział go braciom swoim. Powiedział: Miałem znowu sen: oto słońce, księżyc i jedenaście gwiazd kłaniało mi się.
(10) A gdy to opowiedział ojcu i braciom, zgromił go ojciec i rzekł do niego: Cóż to za sen, który ci się śnił? Czyż więc ja, matka twoja i bracia twoi mielibyśmy przyjść i pokłonić ci się do ziemi?
Iz 54:1-4 Bw
Cytat:(1) Raduj się niepłodna, która nie rodziłaś! Wykrzykuj radośnie i wesel się ty, która nie zaznałaś bólów, bo więcej dzieci ma porzucona niż ta, która ma męża - mówi Pan.
(2) Poszerz zasięg twojego namiotu i zasłony twoich mieszkań, nie krępuj się, wydłuż twoje sznury i wbij mocno twoje paliki!
(3) Bo się rozszerzysz w prawo i w lewo, a twoje potomstwo odziedziczy narody i zaludni spustoszone miasta.
(4) Nie bój się, bo już nie doznasz zawstydzenia, i nie zrażaj się, bo już nie zostaniesz zhańbiona, gdyż zapomnisz o hańbie swojej młodości i nie będziesz pamiętać opłakanego stanu twojego wdowieństwa.
Iz 66:7-13 Bw
Cytat:(7) Zanim brzemienna poczuła bóle, porodziła, zanim przyszły na nią bóle, porodziła chłopca.
(8) Kto słyszał o czymś takim? Kto widział coś takiego? Czy ziemia może być zrodzona w jednym dniu, czy naród może się urodzić za jednym razem? A jednak Syjon, zaledwie poczuł bóle, od razu porodził swoje dzieci.
(9) Czy Ja mam doprowadzić płód do samego łona, a nie dopuścić do porodu? - mówi Pan - albo czy Ja, który doprowadzam do porodu, mam zamknąć łono? - mówi twój Bóg.
(10) Radujcie się z Jeruzalemem i cieszcie się z nim wszyscy, którzy je miłujecie! Wykrzykujcie radośnie z nim wszyscy, którzy jesteście po nim w żałobie,
(11) abyście ssali do syta pierś jego pociechy, abyście napili się i pokrzepili potęgą jego chwały.
(12) Tak bowiem mówi Pan: Oto Ja skieruję do niego dobrobyt jak rzekę i bogactwo narodów jak wezbrany strumień. Wtedy ich niemowlęta będą noszone na ramionach i pieszczone na kolanach.
(13) Jak matka pociesza syna, tak ja będę was pocieszał, i w Jeruzalemie doznacie pociechy.
Mi 4:10 Bw
Cytat:Wij się z bólu i jęcz, córko syjońska, jak rodząca! Gdyż wkrótce będziesz musiała wyjść z miasta i zamieszkasz na polu, i pójdziesz aż do Babilonu. Tam będziesz wyratowana, tam wykupi cię Pan z ręki twoich nieprzyjaciół.
Pnp 6:10 Bw
Cytat:Kimże jest ta, która jaśnieje jak zorza poranna, piękna jak księżyc, promienna jak słońce, groźna jak hufce waleczne?
Z tych wersetów widać, że motyw niewiasty brzemiennej lub rodzącej przewijał się juz przez Biblie w Starym Testamenciei na pewno nie odnosił się do Marii. Ale nie chcę twierdzic, że rozumiem o co dokładnie w naszej scenie z Objawienia chodzi.
03-10-2006 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
krzysiek_enoch napisał(a):Ale nie chcę twierdzic, że rozumiem o co dokładnie w naszej scenie z Objawienia chodzi.
To po co cytujesz coś, czego nie do końca rozumiesz? Z takich własnie "perełek" wychodza później kalumnie rzucane jeden przez drugiego

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2006 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Ks.Marek napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Ale nie chcę twierdzic, że rozumiem o co dokładnie w naszej scenie z Objawienia chodzi.
To po co cytujesz coś, czego nie do końca rozumiesz? Z takich własnie "perełek" wychodza później kalumnie rzucane jeden przez drugiego
Cytuję żeby zachęcić do poszukiwań w tej kwestii. Ale skoro Ty wiesz (bo słyszałem, że nie miewasz pytań Uśmiech ), to może podzieliłbys się tym ze mną?
03-10-2006 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Odpowiedz mi, a ja odpowiem tobie. Pamietasz jak Pan Jezus postwaił sprawę z faryzeuszami, gdy chodziło o chrzest Janowy?
To, co mi napisałes w odpowiedzi to tylko pochlapanie wodą. A tzreba jeszcze namydlić i spłukac i wytrzec...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2006 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Ks.Marek napisał(a):Odpowiedz mi, a ja odpowiem tobie.
Ale napisałem przecież, że nie mam specjalnie zdania na ten temat. A skoro Ty masz, to podziel się.
Śmiało, nie będę się śmiał. :-#
03-10-2006 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
krzysiek_enoch napisał(a):A cóż to za "herold", który domaga się dla siebie nabożeństwa???
każdy herold domaga się dla siebie szacunku ze względu na tego, kto go posyła;

skoro Bogu okazujemy cześć choćby przez dwukrotną mszę [w większości parafii] w ciągu dnia, a w niedzielę kilkukrotną, to Jego majestat nie ucierpi na tym, że okażemy na półgodzinnym nabożeństwie cześć Matce Chrystusa

krzysiek_enoch napisał(a):Jeszcze raz proszę - wskaż gdzie w Biblii miał miejsce podobny przypadek, którym moglibyśmy takie zuchwalstwo uzasadnić?
oczywiście - przede wszystkim - nie jest to zuchwalstwem, że kochamy Tę, którą sam Chrystus pokochał tak dalece, że przez Nią przyszedł na świat; co więcej - można powiedzieć, że naśladujemy Chrystusa Pana w Jego miłości, a naśladowanie miłości Chrystusa zapewne nie jest zuchwalstwem [chyba, że twierdzisz inaczej];

skoro po raz kolejny żądasz ode mnie bym w Biblii odnalazł coś, czego tam zapewne nie ma [wezwanie do nabożeństwa i czci względem Maryi], to po raz kolejny czuję się przez Ciebie zmuszony do przypomnienia Ci tej centralnej zasady chrześcijaństwa, którą już raz Ci przypomniałem, a którą wyciąłeś cytując mój post; zakładam, że zrobiłeś to świadomie, nie znajdując obrony przed prawdą tak oczywistą: Biblia nie jest naszym Bogiem, naszym Bogiem jest Chrystus; wybacz, ale nie mogę się zgodzić z Twoim bibliocentryzmem, który stoi w sprzeczności z chrystocentrycznym kultem Maryi, matki Pana naszego, Jezusa Chrystusa

krzysiek_enoch napisał(a):
Cytat:cześć oddawana Maryi, jeśli nie jest czcią chrystocentryczną, rzeczywiście może stawać się czcią bałwochwalczą; jedno pytanie: skąd moglibyśmy wiedzieć, że Maryja zatrzymuje cześć jej oddawaną nie przekazując jej Chrystusowi?
Nie chodzi tu o to, co Maryja mogłaby hipotetycznie robić z tą czcią
w rzeczy samej - muszę Ci przyznać rację, że nie chodzi tu bynajmniej o hipotezy a jedynie o rzeczywistość: co Maryja w rzeczywistości robi z całą czcią, która jest jej oddawana

czy zatrzymuje ją dla siebie, czy też - co jest zgodne z naszym rozumieniem - oddaje ją w pełni Chrystusowi

krzysiek_enoch napisał(a):a kogo czczą ludzie mieniący się zwolennikami "Pani Fatimskiej" - czy mam przytoczyć niesławną modlitwę Jana Pawła II poświęcającą świat Niepokalanemu Sercu Maryi?
tu znów muszę wskazać, że modlitwa JPII jest przede wszystkim piękna; nazywanie jest 'niesławną' jest dla mnie co najmniej nietaktem

jeśli czujesz taką potrzebę serca, to oczywiście przytocz tę modlitwę [ale koniecznie w całości: nie wycinaj żadnych fragmentów i podaj źródło cytatu]; tylko dyskusja w pełni prawdy jest dyskusją rzetelną ...

krzysiek_enoch napisał(a):Kto śmie poświęcać świat komukolwiek poza Bogiem!
przede wszystkim sam Bóg, który stwarzając świat i człowieka - poświęcił swoje dzieło człowiekowi, o czym czytamy w Księdze Rodzaju

krzysiek_enoch napisał(a):Kto jest naszym Stwórcą? Kto wydał swojego Syna za grzechy swoich dzieci?
zakładam oczywiście, że odpowiedź, jakiej się spodziewasz, brzmi: Bóg Ojciec

krzysiek_enoch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):twierdzenie, że kult Maryjny odciąga od kultu Chrystusa jest wątpliwe; nie da się udowodnić, że kult Maryi jest wrogi dla kultu jej Syna; przeciwstawienie tych dwóch form tego samego kultu jest ukazaniem faktów w krzywym zwierciadle
Gdybym nie był przez lata katolikiem, to mógłbyś mi coś takiego zasugerować, ale dla Twojego argumentu problemem jest to, że nim byłem
to zbyt mocne słowa; nie jest to oczywiście żadnym problemem dla mojego argumentu ...

jeśli porównamy - choćby ilościowo - jak wiele czasu katolicy w katolickich świątyniach poświęcają Chrystusowi [msze święte, adoracje, nabożeństwa do Serca Jezusowego, nabożeństwa czterdziestogodzinne, procesje] i Maryi [półgodzinne nabożeństwa w niektóre tylko dni w ciągu roku]

to łatwo wyciągniemy stąd wniosek, że kult maryjny w Kościele Katolickim ginie w cieniu kultu Chrystusa ... co więcej: śmiem twierdzić, że osoby gorliwie zaangażowane w maryjne formy pobożności [tzw. 'babcie różańcowe'] są jednocześnie najaktywniejszymi uczestnikami aktów kultu w całości poświęconych Chrystusowi

krzysiek_enoch napisał(a):Miałem okazję obserwować zjawisko kultu Marii uczestnicząc w nim. Na podstawie autopsji stawiam tezę, że kult Marii - poza swym idolatrycznym charakterem - zniekształca prawdziwy obraz Jezusa Chrystusa Pana i Zbawiciela w ludziach wierzących.
w świetle przytoczonych powyżej faktów - które z samej swej natury są obiektywne - niemożliwym staje się przyjęcie Twej tezy, opartej na subiektywnych obserwacjach i odczuciach

obok przytoczonych powyżej faktów warto zaznaczyć jeszcze jeden: największym współcześnie nam żyjącym świadkiem Chrystusa był bez wątpienia Jan Paweł II; nikt nie zgromadził w historii tak wiele osób wokół Stołu Pańskiego na wszystkich kontynentach, jak ten wielki Świadek; jednocześnie był on jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników kultu maryjnego, czemu niejednokrotnie dawał wyraz;

czy chcesz nam zatem zarzucić, że JPII [propagator Nabożeństwa wg św. Ludwika de Montforta do Najświętszej Maryi Panny] zniekszałcał prawdziwy obraz Pana Jedynego, Jezusa Chrystusa, 'przed którym zegnie się każde kolano' ... ? :shock:

krzysiek_enoch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):nie czynimy Maryi równej Bogu; z resztą - nie jest to możliwe, bo Bóg dalece ją przewyższa; niemniej jeśli Bóg w Górnym Jeruzalem 'postawił' ją blisko siebie, to w imię czego mielibyśmy temu zaprzeczać ... [?]
Praktyka - a szczególnie na naszym Polskim podwórku - zaprzecza Twoim słowom
oczywiście jest wręcz odwrotnie - praktyka potwierdzając moje słowa, zaprzecza Twoim;

krzysiek_enoch napisał(a):Każdy z nas widzi to dookoła
uważam, że przesadnie uogólniasz własny, subiektywny punkt widzenia

krzysiek_enoch napisał(a):Problem w tym, że po latach ludzie w KRK stają się niewrażliwi na problem drugiego przykazania i nie potrafią juz tak łatwo odróżnić dobra od zła jeśli chodzi o Dekalog(2)
nie twierdzę, że w ogóle nie mamy z tym problemów, ale jednocześnie zastanawiam się czy Ty nie czujesz się bardziej święty od nas ... :-k

Twoje słowa można swobodnie zinterpretować, jakobyś Ty - w przeciwieństwie do nas - był uwrażliwiony na drugie przykazanie i lepiej rozeznawał między dobrem a złem; czy rzeczywiście czujesz się lepszy od nas? [zwróć oczywiście uwagę, że nie jest to twierdzenie, ale pytanie]

krzysiek_enoch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):
to Ja :) napisał(a):dla ciebie Maryja jest zwykła kobietą i dlatego tak to postrzegasz
Powiedz mi - błagam Cię - czy gdziekolwiek w Biblii wspomniane jest nabożeństwo do kogokolwiek poza Bogiem? W imię czego wolno to zmieniać? W imię naszych wizji lub spekulacji?
z tego co mi wiadomo stanowisko streszczone słowami sola Scriptura to wymysł ludzki; [...]
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
wybacz, przeoczyłem ... bądź tak miły i przypomnij mi je, bo nie za bardzo chce mi się go szukać ...

krzysiek_enoch napisał(a):Kto dał ci prawo, do samowolnej zmiany Boskiego zakazu zwracania się do zmarłych?
to prawo nie wynika z mojej woli, ale z ustanowienia Kościoła; chyba nie wymagasz ode mnie, żebym będąc katolikiem, przestrzegał norm protestanckich ... [?]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-10-2006 01:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
krzysiek_enoch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):
to Ja :) napisał(a):dla ciebie Maryja jest zwykła kobietą i dlatego tak to postrzegasz
Powiedz mi - błagam Cię - czy gdziekolwiek w Biblii wspomniane jest nabożeństwo do kogokolwiek poza Bogiem? W imię czego wolno to zmieniać? W imię naszych wizji lub spekulacji?
z tego co mi wiadomo stanowisko streszczone słowami sola Scriptura to wymysł ludzki; [...]
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie
dopiero teraz zauważyłem, że nie zaczaiłem; więc po kolei:

krzysiek_enoch napisał(a):czy gdziekolwiek w Biblii wspomniane jest nabożeństwo do kogokolwiek poza Bogiem?
prawdę powiedziawszy to nie pamiętam; jeśli masz na myśli tylko nabożeńswo do NMP, to jestem przekonany, że Biblia nie daje wskazówek na ten temat

krzysiek_enoch napisał(a):W imię czego wolno to zmieniać?
w imię tego, że - powtórzę z poprzednich postów - Biblia nie jest Bogiem [...] ciąg dalszy j.w.

krzysiek_enoch napisał(a):W imię naszych wizji lub spekulacji?
tu oczywiście należy podkreślić, że wizje i spekulacje byłyby niczym, gdyby nie były podparte autorytetem Boga; np. spekulacje autora Księgi Rodzaju na temat Stworzenia Świata byłyby zwykłą baśnią, gdyby nie były podparte na autorytecie Boga

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-10-2006 02:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
M. Ink. * napisał(a):każdy herold domaga się dla siebie szacunku ze względu na tego, kto go posyła;

Taka mała dygresja o mroczny Duży uśmiech

Czy każdy posłaniec każe sobie stawiać pomnik po "nawiedzenie" i jak to ma się do wskazywania na Chrystusa .... skoro to pomnik posłańca a nie tego kto posłał ?
Odnosze się tutaj do tematu np do objawień Katarzyny Laboure .
No i jeszcze taki rodzynek z objawień owej Katarzyny -
Wtenczas Najświętsza panna rzekła do mnie:"Promienie, które widzisz spływające z mych dłoni, są symbolem łask, jakie zlewam na tych, którzy mnie o nie proszą" - i dała mi przez to do zrozumienia, jak hojna jest dla tych, którzy się do Niej uciekają... Ileż to łask wyświadcza tym wszystkim, którzy Jej wzywają ...
:-k wybacz ale gdzie tu mamy zobaczyć ten obraz matki Jezusa wskazującej na Syna wszak ta osoba mówi tylko o sobie.... 8-[

fragment pochodzi ze strony : http://cudownymedalik.w.interia.pl/objawienie.htm

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
04-10-2006 11:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Cichociemny napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):każdy herold domaga się dla siebie szacunku ze względu na tego, kto go posyła;

Taka mała dygresja o mroczny Duży uśmiech

Czy każdy posłaniec każe sobie stawiać pomnik po "nawiedzenie" i jak to ma się do wskazywania na Chrystusa .... skoro to pomnik posłańca a nie tego kto posłał ?
Odnosze się tutaj do tematu np do objawień Katarzyny Laboure .
No i jeszcze taki rodzynek z objawień owej Katarzyny -
Wtenczas Najświętsza panna rzekła do mnie:"Promienie, które widzisz spływające z mych dłoni, są symbolem łask, jakie zlewam na tych, którzy mnie o nie proszą" - i dała mi przez to do zrozumienia, jak hojna jest dla tych, którzy się do Niej uciekają... Ileż to łask wyświadcza tym wszystkim, którzy Jej wzywają ...
:-k wybacz ale gdzie tu mamy zobaczyć ten obraz matki Jezusa wskazującej na Syna wszak ta osoba mówi tylko o sobie.... 8-[

fragment pochodzi ze strony : http://cudownymedalik.w.interia.pl/objawienie.htm

czyżbyś sugerował, że Maryja ukazująca się świętym jest tą postacią, przed którą ostrzega nas Paweł, mówiąc o aniele przynoszącym inną Ewangwlię niż jego? :-k innymi słowy: czy chcesz powiedzieć, że ta Maryja, która ukazuje się świętym, jest wysłannikiem szatana :arrow: :?: :!: :evil:

[-(

drzewo poznacie po owocach: czy kult maryjny odciąga czy zachęca do kultu Chrystusa?

mnie raczej zachęca, a jeśli kogo faktycznie odciąga - to niech lepiej zrezygnuje: tak zrobił krzyś_enoch, jak można przypuszczać z Jego wypowiedzi i uważam, że jeśli postąpił zgodnie z sumieniem, to postąpił dobrze; ja w zgodzie ze swoim sumieniem nie mógłbym zrezygnować z kultu maryjnego, bo byłaby to dla mnie zdrada Chrystusa, poprzez zdradzenie Jego Matki

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-10-2006 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Cichociemny napisał(a):Odnosze się tutaj do tematu np do objawień Katarzyny Laboure .
No i jeszcze taki rodzynek z objawień owej Katarzyny -
Wtenczas Najświętsza panna rzekła do mnie:"Promienie, które widzisz spływające z mych dłoni, są symbolem łask, jakie zlewam na tych, którzy mnie o nie proszą" - i dała mi przez to do zrozumienia, jak hojna jest dla tych, którzy się do Niej uciekają... Ileż to łask wyświadcza tym wszystkim, którzy Jej wzywają ...
:-k wybacz ale gdzie tu mamy zobaczyć ten obraz matki Jezusa wskazującej na Syna wszak ta osoba mówi tylko o sobie.... 8-[
fragment pochodzi ze strony : http://cudownymedalik.w.interia.pl/objawienie.htm
Twój cytat jest niepełny - czyżbyś deformował prawdę o objawieniach maryjnych [?] - zapomniałeś dodać istotny fragment:

Cytat:toż-same źródło cytatu

W tej chwili straciłam już świadomość siebie, cała zatopiona w szczęściu... Następnie otoczył Najświętszą Pannę, która miała ręce zwrócone ku ziemi, podłóżno okrągły pas, a na nim znajdował się napis złotymi literami: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Potem usłyszałam głos mówiący do mnie: "Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru: wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę" W tej chwili - tak dalej opowiada siostra - zdawało mi się, że obraz się obraca. Potem ujrzałam na drugiej stronie literę M z wyrastającym ze środka krzyżem, a poniżej monogramu Najświętszej Maryi Panny - Serce Jezusa otoczone cierniową koroną i Serce Maryi przeszyte mieczem" Po trzykroć powtórzyło się widzenie
jeśli chcesz być wiarygodnym sprawozdawcą, to cytuj całość, a nie jedynie fragmenty, które w kontekście naszej dyskusji skrzywiają prawdę o maryjnych objawieniach =D>

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-10-2006 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
M. Ink. * napisał(a):skoro po raz kolejny żądasz ode mnie bym w Biblii odnalazł coś, czego tam zapewne nie ma [wezwanie do nabożeństwa i czci względem Maryi], to po raz kolejny czuję się przez Ciebie zmuszony do przypomnienia Ci tej centralnej zasady chrześcijaństwa, którą już raz Ci przypomniałem, a którą wyciąłeś cytując mój post; zakładam, że zrobiłeś to świadomie, nie znajdując obrony przed prawdą tak oczywistą: Biblia nie jest naszym Bogiem, naszym Bogiem jest Chrystus; wybacz, ale nie mogę się zgodzić z Twoim bibliocentryzmem, który stoi w sprzeczności z chrystocentrycznym kultem Maryi, matki Pana naszego, Jezusa Chrystusa
Ależ oczywście, że Biblia nie jest Bogiem - jest za to Słowem tego Boga! W imię czego odrzucasz Słowo Boga?W imię logiki? W imię swojego widzimisię? Dlaczego nie cytujesz Biblii? Przecież czytasz ją - czyż nie? Oprzyj swoje wypowiedzi na naszym wspólnym (mam nadzieję) autorytecie - autorytecie Słowa Bożego.
04-10-2006 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów