Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katolickie małżeństwo: żona ma dziecko z innym...
Autor Wiadomość
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Cytat:O nie mój drogi! Tu się nie zgadzam! To, że ktoś jest ojcem biologicznym, nie znaczy, że jest dla tego dziecka ojcem w prawdziwym i w dosłownym tego słowa znaczeniu i w każdym wymiarze:!:
Zupełnie czym innym jest sytuacja, gdy ktoś DECYDUJE SIE na taka role, niż gdy zostaje mu narzucona... Zadzwijaące jest wykorzystywanie tego powiedzenia, jako usprawiedliwienie do odebrania dziecku ojca...
23-01-2007 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
A ja myślę, że ta sytuacja co ją opisałeś, jest nieco podobna do tych, których na świecie są miliony. Babka ma dziecko z jednym facetem, rozstała się z nim, jest teraz z drugim i dzieciak ma 2 "tatusiów". Z tym, że Twoja wersja jest tylko drobą zmianą scenariusza. Kobieta zrobiła skok w bok, ale męża nie zostawiła. Dziecko w tym momencie też ma 2 tatusiów.
Uważam, że trzeba 50 tysięcy razy pomyśleć zanim palnie się w życiu jakąś głupotę. A konsekwencje też trzeba umieć ponosić i z tym i ja się zgadzam.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-01-2007 00:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #63
 
Jak odebraniu :?: W jego odczuciu ma ono ojca - męża swojej matki, układ z punktu widzenia dziecka normalniejszy niż 2 tatusiów...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-01-2007 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Cytat:A ja myślę, że ta sytuacja co ją opisałeś, jest nieco podobna do tych, których na świecie są miliony. Babka ma dziecko z jednym facetem, rozstała się z nim, jest teraz z drugim i dzieciak ma 2 "tatusiów". Z tym, że Twoja wersja jest tylko drobą zmianą scenariusza. Kobieta zrobiła skok w bok, ale męża nie zostawiła. Dziecko w tym momencie też ma 2 tatusiów.
Uważam, że trzeba 50 tysięcy razy pomyśleć zanim palnie się w życiu jakąś głupotę. A konsekwencje też trzeba umieć ponosić i z tym i ja się zgadzam.

W takiej sytuacji nikt nikogo nie oszukuje... I nie twierdzi że to dla czyjegoś dobra Uśmiech
I co wy macie z tymi 10 tatusiami.... ? Nowa żona byłego męzą to nowa mamusia?
Zbyt łatwo sie pozbawia dzieci ojca... nawet "słownie" Uśmiech
23-01-2007 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #65
 
Nadal nei rozumiem skąd to pozbawianie.. gość, który nie ma pojecia że spłodzil potomka nigdy nim nie byl...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-01-2007 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
Wolf !
Przede wszytkim:
małżeństwo dla Katolika jest sprawą NIEROZERWALNĄ.
Jeżeli kobieta zdradziła i zrozumiała swój błąd - to przede wszystkim istnieje dobro założonej rodziny a nie przypadkowego chłopa z którym zdradzała męża.
Tak czy inaczej - nadużyła zaufania męża ale to sprawa do wzajemnego obgadania i podjęcia decyzji wewnątrz małżeństwa.
- a nie do rozbijania Rodziny ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-01-2007 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Ja już nic kompletnie nie rozumiem z tego topica ](*,)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-01-2007 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Cytat:Nadal nei rozumiem skąd to pozbawianie.. gość, który nie ma pojęcia że spłodził potomka nigdy nim nie byl...

Jest! Jak najbardziej jest... Po prostu jest i będzie....
Tylko to czy on się o tym dowie zależy jedynie od matki dziecka...

[ Dodano: Pon 22 Sty, 2007 23:23 ]
Cytat:małżeństwo dla Katolika jest sprawą NIEROZERWALNĄ.

Kościół dopuszcza separacje. jednym z powodów kiedy jest ona dopuszczona jest zdrada małżeńska. Nie ma to nic wspólnego z rozerwaniem małżeństwa.
23-01-2007 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
Cytat:Jest! Jak najbardziej jest... Po prostu jest i będzie....
Owszem, biologicznym. Tylko, albo aż.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-01-2007 00:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Cytat:Ja już nic kompletnie nie rozumiem z tego topica ](*,)

Uśmiech Małżeństwo. żona niekoniecznie dziewica Duży uśmiech Zdrada i dziecko z innym. Co zrobić?
23-01-2007 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #71
 
Wolf, powiedz mi kto to ojciec :?: dawca chromosomów :? : czy ten kto jest zawsze obok, wychowuje, uczy wartosci, jest obok w domu za sciana a nie kilometr, dwa, dwadziescia, dwiescie dalej.

Powtarzam : Nie wie - zadna krzywda mu sie nie dzieje.

Czasami lepiej nie wiedziec...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-01-2007 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
Wolf !
"stron" w tym "konflikcie jest więcej niż mogło by się z pozoru wydawać.
Jest bowiem:
1. zdradzająca żona
2. Chłop który zdecydował się na pójście do łóżka z mężatką
3. zdradzany mąż
4. dzieci z prawego łoża
5. Instytucja Rodziny.
PIERWSZEŃSTWO w tej sprawie posiada ... Instytucja Rodziny a nie ambicje kochanka ...
Jego (kochanka) "prawa" są tu na szarym końcu.
Wiedział na co się decyduje (podobnie jak i zdradzająca żona) tak więc niech nie rości dla siebie za wiele ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-01-2007 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Cytat:Owszem, biologicznym. Tylko, albo aż.

I niestety, to jakim mógłby być ojcem zależy od tego na ile kobieta pozwoli mu być...
23-01-2007 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Wolf napisał(a):
Cytat:Ja już nic kompletnie nie rozumiem z tego topica ](*,)

Uśmiech Małżeństwo. żona niekoniecznie dziewica Duży uśmiech Zdrada i dziecko z innym. Co zrobić?
Ja jakbym ksiedzem nie był, a miał się pobierac z panną, to tylko z taką, co jest dziewicą. I w wątpliwości bym nie działał. Gdyby mnie zdradziła, wpierw bym szukał dialogu i zgody oraz jedności, ale za kolejnym razem bym wysłał jej żółte róże...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-01-2007 00:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
O, a może by tak spojrzeć z perspektywy tego "innego"? Jeśli ma choć trochę oleju w głowie i nie pokusi się o rozwalanie tej rodziny i wpychanie się do niej z butami, odpuści. Z tego co obserwuję, to bardzo malutki procent tych "innych" facetów inetersuje się po "przygodzie przelotnej" jej owocem, jakim jest dziecko.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-01-2007 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów