Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój mąż jest... księdzem
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #151
 
hungry napisał(a):(ciach - Regulamin!!)
Proponuję byś ne zajmował głosu w kwestii moralności kapłanów KrK ponieważ spłycasz maksymalnie swe postrzeganie tylko li wyłącznie do płaszczyzny kolokwializmów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-09-2007 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #152
 
Po pierwsze ja bym nie powiedział, że ona ma męża - bo po przyjęciu Sakramentu Kapłaństwa, przyjęcie sakramentu Małżeństwa jest nieważne (o ile wogóle z jakichś dziwnych powodów udało mu się zawrzeć Małżeństwo Sakramentalne, bo przypuszczam, że to tylko cywilne...)

Druga rzecz, to to, że jeśli się nie mylę kapłan próbujący zawrzeć małżeństwo popada w automatyczną suspende/exkomunike .... (jeśli było o tym, to sory, ale nie czytałem wszystkiego z tych kilkunastu stron), wiem, ze była mowa o życia bez sakramentów, więc chyba było już o tym, ale to tylko potwierdza fakt, że oni nie są małżeństwem (pomijając prawo państwowe)

słyszamem a może czytałem gdzieć, że pewien charyzmatyczny kapłan miał do czynienia z podobnym przypadkiem, tzn. napotkał kapłana a dokładniej Ojca zakonnego, który miał zamiar porzucić zakon dla kobiety i podczas Mszy Świętej, na której udało się go ostatni raz namówić, widząc cuda Boże i chyba nawet otrzymał Chrzest w Duchu Świętym - nawrócił się i pozostał w zakonie :o dlatego trzeba się za takiego człowieka modlić ...

inna sprawa to to, że jeśli dobrze pamiętam podczas jednych że swoich Objawień Pan Jezus powiedział, że za świętość kapłana odpowiedzialna jest cała wspólnota parafialna, bo na kapłani jest wielki ciężar i obowiązek względem powierzonych mu dusz, a parafianie powinni go wspierać modlitwą o potrzebne mu łaski ...
Pan Jezus bardzo skrytykował, to, że ludzie śmią krytykować Jego sługi - kapłanów, kiedy powinni się za nich modlić ...

Musze też dodać, że kapłan porzucający kapłaństwo (zazwyczaj dla kobiety) - za zdrade jest najbardziej męczony i torturowany w piekle - jest to prawda oczywista potwierdzana nie tylko przez Kościół, ale i objawiona wielu mistykom podczas Objawień . Sakramenty takie jak Chrzest, Bierzmowanie i Kapłaństwo wydzierają na duszy niezmywalne znamie Boże i dlatego osoba przyjmująca te Sakramenty jest po śmierci sądzona surowiej niż osoby nie mające tych Sakramentów (im wyższy sakrament, tym surowszy sąd, podobnie jak im więcej talentów się otrzymało od tego więcej się wymagać będzie...)

Chciałbym zachęcić autorke tematu aby o ile sama się tym nie może zająć, zmobilizowała grupę Odnowy do modlitwy za tego kapłana i tą kobiete i nawet wyruszyli na misję apostolską aby nawrócić tego kapłana i tą kobiete ...
29-08-2008 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #153
 
No i po co ten celibat, same problemy przez niego... poza tym w PŚ nie ma nigdzie mowy o celibacie to Kościół wprowadził... a po co? Żeby strzec swoich majątków przed żonami księży... jestem przeciwna celibatowi...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
kłapciu napisał(a):jestem przeciwna celibatowi...
A sobie bądź 8)
Czemu najwięcej przeciwników celibatu znajduje się pośród świeckich, których celibat w ogóle nie dotyczy :-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #155
 
Ks.Marek napisał(a):
kłapciu napisał(a):jestem przeciwna celibatowi...
A sobie bądź 8)


Ks.Marek napisał(a):Czemu najwięcej przeciwników celibatu znajduje się pośród świeckich, których celibat w ogóle nie dotyczy :-k
Nie wiem Duży uśmiech Ale mnie obowiązuje np. czystość przedmałżeńska Duży uśmiech Jak dla mnie powinna być możliwość ożenku dla księdza Duży uśmiech Nie widzę w tym nic złego tak jak co niektórzy Duży uśmiech Poza tym jak już wspomniałam celibat wprowadził kościół, żeby się chronić...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #156
 
najbardziej bawi mnie to wspolczucie u swieckich:
"Jacy wy biedni jestescie, ze macie ten celibat"....

- Przecież, mu kapłani - dobrowolnie go wybraliśmy. Jacy biedni?
Nie kupowałem "kota w worku".... =D>
30-08-2008 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #157
 
o. Pacyfik napisał(a):najbardziej bawi mnie to wspolczucie u swieckich:
"Jacy wy biedni jestescie, ze macie ten celibat"....

- Przecież, mu kapłani - dobrowolnie go wybraliśmy. Jacy biedni?
Nie kupowałem "kota w worku".... =D>

Wybieraliście może i sami Duży uśmiech Ale przekichane jest to, że gość może czuć powłanie do bycia księdzem i ma kij z marchewką jak nie czuje powołania do celibatu... a może nie było by takich chorych akcji jak wyżej gdyby mógł się chajtnąć Duży uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #158
 
kłapciu napisał(a):Jak dla mnie powinna być możliwość ożenku dla księdza
A co na to ksiądz? 8)
kłapciu napisał(a):Nie widzę w tym nic złego tak jak co niektórzy Duży uśmiech Poza tym jak już wspomniałam celibat wprowadził kościół, żeby się chronić...
To czemu masz jakieś że tak powiem "sapy" co do wątku o mnie i tekstów na temat kobiet w moich życiu?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #159
 
Mam wąty co do kobiet <liczba mnoga>. Jednej nie czepiałabym się Duży uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #160
 
Albo rybki albo akwarium.
Nie polecam: ani kapłaństwa, ani Małżeństwa - tym którzy nie potrafią jeszcze dorośle wybrać... Te sakramenty "nie są dla mięczaków".
No chyba, ze u braci odłączonych (luteranie lub prawosławni) - proszę bardzo.
30-08-2008 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #161
 
A nie można rybki i akwarium? rybki bez akwarium zdechną Duży uśmiech Muszą mieć wodę Duży uśmiech

A tak na poważnie, to w innym wątku wspomniałam już że celibat jest po to by chronić dorobek kościoła. Wiadomo, że rodzina, żona i dzieci kosztowałby. No to kościół co by nie biednieć wprowadził celibat Język

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #162
 
wiec polecam konwersje....
30-08-2008 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #163
 
Mój celibat jest historią mojej miłości. Już to kiedyś chyba tu pisałem...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #164
 
'Biedni ci księża'.... :roll2:
30-08-2008 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #165
 
Ks.Marek napisał(a):Mój celibat jest historią mojej miłości. Już to kiedyś chyba tu pisałem...

Nie widziałam tego wątku Duży uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów