Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój mąż jest... księdzem
Autor Wiadomość
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #166
 
opcja: Szukaj - dostępna dla wszystkich uczestników forum Oczko
30-08-2008 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #167
 
A rozejrzę się Duży uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #168
 
kłapciu napisał(a):No to kościół co by nie biednieć wprowadził celibat
Skarby Kościoła ani rdza, ani mól nie zniszczą. Złodzieje też użytku z nich nie zrobią.

Polecam lekturę: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/...61967.html

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 16:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #169
 
:patrzy: :offtopic: :close:
O celbibacie jest w Piśmie Świętym ;P
I nie wiem co tak księży żałować.... Jak co teraz możecie biadolić nad tym,że też żyje i będę żyła w celibacie aż do końca mych pięknych chwil na tej ziemi :roll2: :lol2:

Tutaj o celibacie http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....ht=celibat

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-08-2008 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #170
 
Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.
Z Celibatem jak jest, każdy widzi. W tym wątku, w życiu, i w ogóle. Zatem czas gasić płonące lasy i sadzić nowe drzewa. 8)


[ Komentarz dodany przez: Rachel: Sob 30 Sie, 2008 18:38 ]
Gdzie jest gorąca dyskusja zawsze należy się spodziwać pożaru.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #171
 
Celibat ?

a wyobrażacie sobie papieża, biskupa, zakonnika czy jakiegokolwiek kapłana z żoną ?

czy który kolwiek z apostołów miał żone ? (jeśli dobrze pamiętam to tylko jeden był wdowcem czy coś takiego)
Odpowiedź wśród katolików na powyższe pytania powinna być NIE

Co do sytuacji przedstawionej w temacie polecam np. taką modlitwę:

Cytat:Adoracja Najświętszych Ran Jezusa Chrystusa

(Modlitwa za Kościół Święty)

Poniższą modlitwę dał Zbawiciel mistyczce Marii Graf. Powiedział: Moja droga, mała duszo, gdybyś wiedziała, jak bardzo miła Mi jest ta modlitwa, to częściej byś ją odmawiała. Możecie nią świat uratować.

W zjednoczeniu z Niepokalanym Sercem Maryi pozdrawiam i adoruję, o Jezu, Twoją Świętą Ranę Twej prawej Ręki. W tej Ranie składam wszystkich kapłanów Twego Świętego Kościoła. Daj im Ty, o Jezu, ilekroć sprawują Twoją Świętą Ofiarę, Płomień Twojej Boskiej Miłości, aby Go mogli dalej podawać powierzonym sobie duszom.

Chwała Ojcu...

Pozdrawiam i adoruję Świętą Ranę Twej lewej Ręki. W tej Ranie powierzam Ci, o Jezu, wszystkich heretyków i niewierzących, tych najbiedniejszych, którzy Cię nie znają. I ze względu na te dusze ześlij, o Jezu, wielu dobrych pracowników do Twojej Winnicy, aby oni wszyscy znaleźli drogę do Twego Najświętszego Serca.

Chwała Ojcu...

Pozdrawiam i adoruję Święte Rany Twej Najświętszej Głowy i w tych Ranach powierzam Ci, o Jezu, wrogów Świętego Kościoła, tych wszystkich, którzy dziś jeszcze zadają Ci krwawe Rany i prześladują Ciebie w Twoim Mistycznym Ciele. Proszę Cię, o Jezu, nawróć ich, wezwij ich, jak wezwałeś Szawła i uczyniłeś zeń Pawła, aby co prędzej nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz.

Chwała Ojcu..

Pozdrawiam i adoruję Święte Rany Twych Świętych Nóg i w tych Ranach przekazuję Ci, Jezu, zatwardziałych grzeszników, którzy kochają więcej świat niż Ciebie, a szczególnie powierzymy Ci tych, którzy muszą się już rozstać z tym ziemskim życiem. Nie dozwól, Najdroższy Jezu, by Twoja Drogocenna Krew była dla nich zmarnowana.

Chwała Ojcu...

Pozdrawiam i adoruję Ranę Twego Najświętszego Serca i w tej Ranie powierzam Ci, Jezu, moją duszę oraz tych, za których Ty chcesz, bym się modlił, a szczególnie za wszystkich cierpiących i uciśnionych, za wszystkich prześladowanych i opuszczonych. Użycz, o Najświętsze Serce Jezusa, wszystkiego Twego Światła i Twej Łaski. Napełnij nas wszystkich Twoją Miłością i Twoim Pokojem.

Chwała Ojcu...
Źródło: Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa (R. Szaffera)
W źródle można znaleźć jeszcze inne cenne modlitwy, jednak nie podaje ich bo są dłuższe i wiążą się z zobowiązaniem odmawiania ich przez dłuższy czas (np. miesiąc, rok, 12 lat), nie mniej jednak ich odmawianie wiąże się z bardzo cennymi obietnicami :wink:

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
30-08-2008 18:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #172
 
Baptysta napisał(a):czy który kolwiek z apostołów miał żone ?
Piotr miał teściową.
Nie ma danych w PŚ, że jego żona była +ŚP.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #173
 
no przyznam się, że nie pamiętam o co tam chodziło
ale wracając do celibatu to w Piśmie Świętym np. w Listach Apostolskich mamy o wyższości dziewictwa nad małżeństwem (np. I List do Koryntian)
następnie następcy apostołów (papież) władzą kluczy wprowadzili celibat czyli to jest słuszne, zresztą przykład kapłana doskonałego - Jezus Chrystus żył w celibacie Uśmiech

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
30-08-2008 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #174
 
:patrzy: :offtopic: :close:
Podałam stronke do tematu poświęconemu celibatowi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-08-2008 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #175
 
Ja napiszę jedno: BŁOGOSŁAWIONY CELIBAT Uśmiech

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
31-08-2008 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #176
 
Tak, wielu świętych powtarzało coś podobnego: błogosławiona czystość, błogosławione ubustwo, błogosławione posłuszeństwo ...

Omawiany związek w Oczach Pana jest grzeszny i przeklęty i nie ma szans na przetrwanie zgodnie z Prawem Bożym, ksiądz musi czym prędzej się nawrócić i ta kobieta również, bo jest strasznym powodem grzechu...
chyba nie ma gorszego grzechu niż zdrada Boga, Kościoła i powołania ...

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
31-08-2008 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #177
 
W takim przypadku zastanawia mnie jedno: odwaga, z jaka zakochany ksiądz podejmuje swoją decyzję oraz odwaga, z jaką zakochana kobieta wystawia się na ludzkie gadanie.

[Obrazek: mysz4.gif]
10-09-2008 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #178
 
Myszkunia napisał(a):odwaga, z jaka zakochany ksiądz podejmuje swoją decyzję oraz odwaga, z jaką zakochana kobieta wystawia się na ludzkie gadanie.
A może głupota albo niedorosłość obojga? :-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-09-2008 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #179
 
To może ujmijmy,że "głupia odwaga" lub "odwaga wynikająca z niedorosłości", a jednak pewien rodzaj odwagi.

[Obrazek: mysz4.gif]
10-09-2008 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #180
 
Myszkunia napisał(a):"głupia odwaga"
Myszkunia napisał(a):"odwaga wynikająca z niedorosłości"

głupota
1. «brak wiedzy lub bezmyślność; też: przejaw czyjejś bezmyślności»
2. pot. «informacja pozbawiona sensu»
3. lekcew. «rzecz mało ważna»

odwaga śmiała, świadoma postawa wobec niebezpieczeństwa.
Zatem w tym wypadku wygląda na to, że kobieta, która próbuje coś zbudować z księdzem i odwrotnie, ksiądz, który szuka pociechy u kobiety, można mówić, że:
Oboje uważają, że to, w jaki sposób ustawia dyscyplina Kościoła sposób życia księdza, to zaścianek, bezsens i głupota a na dodatek niebezpieczeństwo, niosące realne zagrożenie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-09-2008 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Wróć do góryWróć do forów