Ankieta: Czy chcę rodzić siłami natury?
tak
nie, wolę cesarkę
nie wiem
ze względów zdrowotnych w grę wchodzi tylko cesarka
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Cesarki" na cenzurowanym?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #76
 
marisela napisał(a):Rozumiem, że można zajść w nieplanowaną ciążę, ale 4 razy?
A ja nie rozumiem skąd takie oburzenie :krzywy: Są ludzie dla których to nie jest tragedią, a są ludzie dla których już jedno dziecko jest tragedią :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-04-2007 17:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
marisela napisał(a):Rozumiem, że można zajść w nieplanowaną ciążę, ale 4 razy? Przy tabletkach czy prawidłowo stosowanym npr to chyba nie jest za bardzo możliwe... A jeśli już - to niezmiernie rzadko.
wiem że rzadko, ale jakoś sama świadomość że nie można, że zamyka sie tą furtkę, że seks nie może być absolutnie nastawiony na zajście w ciąże.. :zmieszany: gdzie tu komfort psychiczny.


marisela napisał(a):Po prawidłowo wykonanej cesarce można urodzić kolejne dzieci.

chodzi o ich ilość. :zmieszany: o to że plany co do chęci posiadania dzieci mogę sie zmienić i to znacznie. Życie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2007 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #78
 
marisela napisał(a):Przy tabletkach czy prawidłowo stosowanym npr to chyba nie jest za bardzo możliwe... A jeśli już - to niezmiernie rzadko.
Owszem, ale jeśli chodzi o npr, też trzeba mieć na uwadze to, by nie robić z tego antykoncepcji, bo jest to całkiem możliwe. Wszystko zależy od intencji ludzi.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-04-2007 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marisela Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
Nie twierdzę, że 4 dzieci to tragedia. Ani 1 ani 7, to zależy od ludzi, ich priorytetów, warunków, przekonań itp. Nie krytykuję ani matek małodzietnych ani wielodzietnych. Chodzi mi tylko o to, że jeżeli kobieta miała cesarkę, to nie powinna już raczej "iść na żywioł". Wtedy trzeba to już nazwać nieodpowiedzialnością. Co do metod planowania rodziny/zapobiegania ciąży - nie wypowiadam się, bo nie zgadzam się ze zdaniem Kościoła na ten temat, wątków na ten temat było już zresztą wystarczająco dużo Uśmiech
21-04-2007 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
Cytat:Przecież - prof. Chazan mówi rzecz oczywistą zaważywszy na fakt, iż "po cesarce" można urodzić tylko (o ile dobrze pamiętam) dwókę dzieci ...

To trochę traktowanie kobiety jak maszynki do rodzenia Uśmiech
21-04-2007 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
marisela napisał(a):Co do moich poprzednich wypowiedzi pod Księdza adresem - faktycznie nie jestem katoliczką, nie jestem jednak także antyklerykałem ani wrogiem kościoła. Nie krytykuję nauki kościoła, jedynie Pańskie nastawienie do kobiet i niefortunną uwagę z początku dyskusji. Zawsze mi się wydawało, że Kościół otacza kobiety (szczególnie matki)szacunkiem. Proszę zwrócić uwagę na to, że zasadniczo co do cesarki na życzenie mamy jednak podobne podejście.
A więc proszę zachować stonowanie w wysuwaniu wniosków. Moje nastawienie do kobiet jest takie, iż zarówno ja, jak również wyżsi przełożeni kościelni w sumie uznaliśmy, iż nie przeciwstawia się porządkowi stwórczemu, ustanowionemu przez Boga.
Co do cesarki na życzenie, to ja i Pani mamy raczej tak odległe poglądy, jak wschód od zachodu, albo jak dzień od nocy. Pani pisze wyraźnie, iz każda kobieta ma prawo do cesarki.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-04-2007 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marisela Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #82
 
Gdzie tak napisałam? Gdybym tak uważała, to sama miałabym cesarkę - sam Ksiądz przyzna, że w mojej sytuacji załatwienie sobie CC to raczej żaden problem :wink:
Każda normalna kobieta woli urodzić SN - to chyba oczywiste. Są sytuacje, kiedy wskazane jest CC - przede wszystkim wtedy, kiedy poród SN niesie ze sobą większe niż zwyczajnie ryzyko. I nie powinno się ograniczać CC (ze wskazań) z ŻADNYCH powodów. Jest to operacja ratująca życie/zdrowie matki/dziecka. Gdzie tu miejsce na CC na życzenie??
Prawo wyboru dotyczyło ZZO - a to już zupełnie "inna bajka"...
21-04-2007 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
marisela napisał(a):Każda normalna kobieta woli urodzić SN
No więc właśnie. W końcu zaczyna Pani o normalności mówić.
A poza tym: nie wiem czy Pani widzi, ale zaczyna mnie Pani cytować niemalże. Czy trzeba było tyle płomiennych wypowiedzi, by napisać wreszcie:

marisela napisał(a):Są sytuacje, kiedy wskazane jest CC - przede wszystkim wtedy, kiedy poród SN niesie ze sobą większe niż zwyczajnie ryzyko. I nie powinno się ograniczać CC (ze wskazań) z ŻADNYCH powodów. Jest to operacja ratująca życie/zdrowie matki/dziecka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-04-2007 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marisela Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
Nie wiem czy Ksiądz sobie zdaje sprawę do czego może doprowadzić pomysł zrównania stawek. Bo na pewno nie do ograniczania CC na życzenie! No, chyba, że ktoś jest takim idealistą, że naprawdę wierzy, że lekarze pozbędą się znaczącego źródełka dochodów. Niewielki ich procent - może i tak. Ale większość (a trochę ich znam) - wybierze inną opcję oszczędzania...
21-04-2007 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #85
 
marisela napisał(a):No, chyba, że ktoś jest takim idealistą, że naprawdę wierzy, że lekarze pozbędą się znaczącego źródełka dochodów.
Zawsze jest jeszcze ta instytucja

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-04-2007 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marisela Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
Więc może zacznijmy właśnie od tego??
21-04-2007 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #87
 
marisela napisał(a):Więc może zacznijmy właśnie od tego??
W Pani ręce skłądam ten postulat. Wszak Pani mąż jest lekarzem. Mówi się, chcesz zmienić świat, zmień wpierw siebie. Czyń drugiemu to, co sam chciałbyś, aby tobie było czynione.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-04-2007 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marisela Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Co on może zrobić? Nie brał i brać nie będzie - nie pozwala mu na to sumienie, przysięga Hipokratesa i poczucie godności. A za innych nie on decyduje. Nie usprawiedliwiam (w żadnym wypadku) łapówkarzy, ale płace na poziomie 1,5 - 2 tyś złotych są głównym czynnikiem korupcjogennym i dobrze by było gdyby rządzący zajęli się właśnie tym. Smutna prawda jest taka, że dobrzy lekarze wyjadą, a ci, którzy ani kwalifikacji ani sumienia nie mają - będą brać. Gdyby nasze państwo godnie płaciło lekarzom - większość z nich zostałaby w Polsce i konkurencja wyeliminowałaby większość łapówkarzy.
22-04-2007 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
Z zasłyszanej wczoraj rozmowy:

-wszystkie kobiety to sie kiedyś traktowało jak rzecz, bo rodziła a oni mieli takich dużo.Ich praca, rutyna. Na szczęście dzisiaj kobieta może powiedzieć że nie będzie rodzić i chce cesarkę.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-05-2007 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #90
 
Cytat:wszystkie kobiety to sie kiedyś traktowało jak rzecz, bo rodziła a oni mieli takich dużo
Chciałbyś żeby to wróciło? Uśmiech
02-05-2007 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów