Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Myślę że jest znacznie bardziej w moim typie niż Yoda, ale ta astma mu uroku nie dodaje ;p
18-10-2007 09:45
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ale klimatyczny gościu z niego. A to metaliczne "pffff...pffff" jest bardzo charakterystyczne i od razu wiadomo z kim się ma do czynienia Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-10-2007 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Z ciuchcią? :shock: :? Szczęśliwy
18-10-2007 10:16
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
A kwestia "ciuchci" to osobna sprawaUśmiech
Jestem miłośnikiem kolei Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-10-2007 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Helmutt napisał(a):Jestem miłośnikiem kolei Uśmiech
Ja też Uśmiech . Mój dziadek maszynista przechodząc na emeryturę dostał album zdjęć z ciuchciami.
[Obrazek: 250px-Piekna_Helena_Koscierzyna_sama.jpg]
"Piękna Helena" jest urocza \Duży uśmiech/

Hahaha Duży uśmiech RBuzz, a teraz zaczniemy Cię nawracać :ks: Duży uśmiech :diabelek: :aniol:
RBuzz napisał(a):Było to przekonanie (a nawet więcej - wiara, taka od zawsze i do szpiku kości) że po drugiej stronie nic nie ma.
Od tego się zaczęło. Stąd moje przekonanie i wiara że Boga nie ma.
A może będzie tak ja to opisuje były ateista prof. Howard Storm Duży uśmiech . Albo jak wolisz, po śmierci nic nie będzie - totalny brak happy endu Smutny
Temat z forum -> Śmierć kliniczna

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-10-2007 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Bioman napisał(a):
Helmutt napisał(a):Jestem miłośnikiem kolei Uśmiech
Ja też Uśmiech . Mój dziadek maszynista przechodząc na emeryturę dostał album zdjęć z ciuchciami.
Obrazek
"Piękna Helena" jest urocza \Duży uśmiech/
Wolę używać jej oryginalnego imienia: Pm36-2.
Twój dziadek był maszynistą - na jakich maszynach jeździł?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-10-2007 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amon(Rafał) Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
A skąd masz taką pewność? Byłeś tam? ;P[/quote]

No nie mów tylko że ty tam bylaś? Tak na prawdę to nikt z nas nie wie czy jest jakaś druga strona czy nie.To kwestia " Nie widzieli a uwierzyli"!!!!!!!!!!!!!
18-10-2007 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
Bioman napisał(a):Albo jak wolisz, po śmierci nic nie będzie - totalny brak happy endu Smutny

W tym sęk żeby sobie ten happy end zapewnić za życia. Poza tym happy end mi się bardzo źle kojarzy - tak hollywoodowo ;p

A śmierć kliniczna i te wszystkie wizje są z mojego punktu widzenia oczywiste - projekcje świadomości odchodzącej w nicość... Jak u Metalliki w "No Leaf Clover" - "Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel
Is just a freight train coming your way"

Duży uśmiech
18-10-2007 14:26
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
RBuzz napisał:
Cytat:the soothing light at the end of your tunnel
tłumaczenie:
Cytat:uspokajające światło na końcu twojego tunelu

Właśnie.Na końcu owego ciemnego tunelu,który przypomina okres naszego doczesnego życia jest właśnie owo Światło.I to Światło ma nas prowadzić pośród mroków naszego życia.
18-10-2007 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Cóż to?
Cytowanie selektywne? :wink:

W całości to będzie:

Is just a freight train coming your way - to tylko pociąg towarowy jadący w twoją stronę...

Który zamiast przynieść nadzieję rozsmaruje Cię na torach... Język Duży uśmiech

Piosenka jest o tym jak ucieka szczęście, a moje osobiste znaczenie tytułu to zupełnie inna historia - pamiętacie wyjaśnienie Trójcy, że jest jak koniczyna? 8)
Dla mnie to tam nie ma liści w ogóle.
18-10-2007 16:43
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Każdy uchwyci w tym utworze co innego.Nie wiedziałem,że o ulotności chwili tu mowa.

Odnośnie porównania z tą trójlistną koniczyną.Święty Patryk tak wyjaśniał tajemnicę Trójcy Świętej pogańskim mieszkańcom dawnej Irlandii.Trzy listki i jedna łodyżka.Doskonała jedność Trzech Osób oparta na miłości.
18-10-2007 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Amon(Rafał) napisał(a):No nie mów tylko że ty tam bylaś? Tak na prawdę to nikt z nas nie wie czy jest jakaś druga strona czy nie.To kwestia " Nie widzieli a uwierzyli"!!!!!!!!!!!!!
Ci co przeżyli śmierć kliniczną i byli "po tamtej stronie" są już pewni tego, że życie nie kończy się wraz z ziemskim życiem ;P
RBuzz napisał(a):A śmierć kliniczna i te wszystkie wizje są z mojego punktu widzenia oczywiste - projekcje świadomości odchodzącej w nicość...
Były przypadki śmierci klinicznej, że osoby, które opuściły ciało np. w czasie operacji, to mogły oglądać z góry cały jej przebieg, a po powrocie o wszystkim potrafiły opowiedzieć co robili lekarze, pielęgniarki i o czym rozmawiali itp.
Ale o tym może lepiej pogadać w temacie ->Śmierć kliniczna

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-10-2007 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
RBuzz napisał(a):I dlatego tak ważne jest aby żyć dobrze i czerpać z życia pełnymi garściam
Pojęcie bardzo względne i subiektywne. Poza tym filozofia chrześcijańska nastawia człowieka na rozdawnictwo: Więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-10-2007 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ks.Marek napisał(a):
RBuzz napisał(a):I dlatego tak ważne jest aby żyć dobrze i czerpać z życia pełnymi garściam
Pojęcie bardzo względne i subiektywne. Poza tym filozofia chrześcijańska nastawia człowieka na rozdawnictwo: Więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu.
No i własnie o to chodzi - rozdawnictwo to właśnie czerpanie z życia garściami - gdyż sprawia radość i to w postaci reakcji łańcuchowej Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-10-2007 06:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Dokładnie o to mi chodziło.

Może to banały, ale największą satysfakcję sprawia mi robienie czegoś dla innych, a przede wszystkim poszerzanie ludziom horyzontów - kiedy odkrywają dzięki moim inspiracjom nowe rzeczy, to jest największa radość.

Co wcale nie znaczy że nie chodziło mi również o odrobinę czystego hedonizmu, który też dodaje uroku życiu.
19-10-2007 09:42
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów