Ankieta: Czy oddałbyś po śmierci swoje narządy do przeszczepu?
TAK
NIE
NIE WIEM
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy oddałbyś po śmierci swoje narządy do przeszczepu?
Autor Wiadomość
werkaczerwinska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #46
 
Tak.. oddalabym .. i oddam poniewaz.. mnie się one juz nie przydadza.. a jesli tylko bd zdrowe i zdolne do funkcjonowania... to niech pomoga komus innemu w uratowaniu zycia .. Duży uśmiech :*

"?ycie jest pi?kne, kiedy ?y? si? umie, gdy jedno serce.... drugie rozumie"

Kocham ten tekst :**
19-07-2008 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
Nie w żadnym wypadku.... Z resztą i tak nie będzie czego zbierać.... Nawet mam przy sobie takie coś małego plastikowego na czym jest napisane, że nie wyrażam zgody na pobranie organów. A co tam Duży uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
23-08-2008 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
werkaczerwinska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #48
 
.. Mi się wydaję.. ze powinniśmy ratowac zycie innych osob.. a oddanie organow sie do tego wlasnie przyczynia... wiec.. ??

"?ycie jest pi?kne, kiedy ?y? si? umie, gdy jedno serce.... drugie rozumie"

Kocham ten tekst :**
24-08-2008 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
werkaczerwinska napisał(a):Mi się wydaję.. ze powinniśmy ratowac zycie innych osob.. a oddanie organow sie do tego wlasnie przyczynia... wiec.. ??
biorąc pod uwagę nasza medycynę nie mam pewności czy mnie nie uśmiercą dla organów dlatego odpowiedź jest NIE
gdybyśmy żyli w kraju normalnym z normalną służbą zdrowia to odpowiedź byłaby tak
a tak po aferach w łódzkim pogotowiu, jak i w aferach z pewnymi lekarzami (dużo by pisać)
sam zresztą swojego czasu odrabiałem zaszczytny obowiązek służby wojskowej pracą w szpitalu znam też pewne sprawy od drugiej strony... i dlatego decyzja moja jest negatywna

Któż jak Bóg
24-08-2008 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
werkaczerwinska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ale wątek jest po śmierci.. to dlaczego mieli by cie usmiercic ... skoro juz byc nie zyl ??

:aniol:

"?ycie jest pi?kne, kiedy ?y? si? umie, gdy jedno serce.... drugie rozumie"

Kocham ten tekst :**
24-08-2008 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
Jockey, zakładamy sytuację gdy nie chcą nas uśmiercić, chodzi o nasze nastawienie do bycia dawcą, pomijając warunki rzeczywiste naszego NFZ.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-08-2008 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Jak już wcześniej napisałam. Jestem osobą dla której liczą się inni ludzie i jak staram się im jaki najlepiej jak mogę pomóc. to tez dlatego chce oddać moje organy po smierci o ile będą się nadawały.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-08-2008 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
werkaczerwinska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #53
 
zgadzam się... tu nie bierzemy pod uwagę .. naszego NFZ tylko to czy bys to zrobil czy nie... czy pragnąlbys oddac narzady zeby BLIŹNIEGO uratowac.. a nie czy zyjemy w normalnym panstwie... czy nasze NFZ jest ok czy nie... Smutny

pozdrawiam buzki :*

"?ycie jest pi?kne, kiedy ?y? si? umie, gdy jedno serce.... drugie rozumie"

Kocham ten tekst :**
24-08-2008 12:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
NFZ ostatnio mi w 100% zrefundował ortezę na kolanoOczko))

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-08-2008 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
werkaczerwinska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
A to nieżle... ja w sumie tez nie narzekam ... Duży uśmiech Duży uśmiech

"?ycie jest pi?kne, kiedy ?y? si? umie, gdy jedno serce.... drugie rozumie"

Kocham ten tekst :**
24-08-2008 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ale ja tylko w tym przypadku bo w innych to nie....

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-08-2008 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Annnika napisał(a):Jockey, zakładamy sytuację gdy nie chcą nas uśmiercić, chodzi o nasze nastawienie do bycia dawcą, pomijając warunki rzeczywiste naszego NFZ.
ale w moim odczuciu nie da się jednego oddzielić od drugiego. jaka mam gwarancję że będę ratowany skoro jestem dawcą i moje narządy mogą się przydać komuś a jeszcze parę osób w szpitalu mogłoby na tym nieźle zarobić... takie są polskie realia i nie chodzi o nasz NFZ tylko o ludzi pracujących w szpitalach do których mam zaufanie jak do Kuby Rozpruwacza.

Któż jak Bóg
24-08-2008 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Jockey napisał(a):jaka mam gwarancję że będę ratowany skoro jestem dawcą i moje narządy mogą się przydać komuś a jeszcze parę osób
Zgodzę się z Tobą w tej kwest. Ludzie chorzy płacą za narządy aby je szybciej dostać..
Jockey napisał(a):takie są polskie realia
No tak to Polska ale jestem dumna ze mogłam się urodzić a takim kraju. Wiem Polska dziwnie stoi. Staram się z tym godzić

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-08-2008 16:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Oddałabym swoje narządy po śmierci do przeszczepu. Noszę w portfelu taką karteczkę, że wyrażam na to zgodę. Uważam, że to może uratować życie komuś innemu, podczas gdy mnie te narządy nie będą już potrzebne.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
29-08-2008 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Jak najbardziej jestem zdecydowana oddać swoje narządy po śmierci, podobnie jak Boży_Wariat, noszę w portfelu oświadczenie woli. Po co mi po drugiej stronie narządy. Przecież tam ich nie będę potrzebować, a mogą one tutaj na ziemi, uratować czyjeś życie. A poza tym zawsze zostaje coś po mnie, jakas malutka cząstka mnie. Ja umieram, ale na przykład moje serce wciąż żyje i to jest piękne.
01-09-2008 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów