Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duszpasterstwo dla homoseksualistów
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #151
 
Marek MRB napisał(a):Nie zawsze mu się udaje, ale to nie powód by z tej walki rezygnować.
Tylko są ludzie, którzy wolą walczyć o zatwierdzenie swej uległości bo wolą uznać wszelkie "odstępstwa" za normalność. Smutny

http://hosanna.org.pl/?page=1&p=8&id=134

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-04-2008 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #152
 
Rachel napisał(a):Tylko są ludzie, którzy wolą walczyć o zatwierdzenie swej uległości bo wolą uznać wszelkie "odstępstwa" za normalność.
Jak ich Jan Apostoł określa: letni. A więc tacy, którzy sami nie wiedzą, czego oczekują w życiu, nie wspominając o wartościach ducha.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2008 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #153
 
Ks.Marek napisał(a):Jak ich Jan Apostoł określa: letni. A więc tacy, którzy sami nie wiedzą, czego oczekują w życiu, nie wspominając o wartościach ducha.
Dla mnie takie działanie , pół na pół, jest nie zrozumiałe. Od dzieciństwa uczono mnie, że jak coś się robi, to całym sobą a nie tylko częścią. Chodzi oczywiście o kwestie dobrych dzieł.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-04-2008 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
Ks. Marek napisał(a):Albo się geić, albo się leczyć. I tyle.
Nie wszystkich da się leczyć.
Już pisałem - nawet Aardweg pisze, że tylko 30 %. Co z pozostałymi?

Może moim błędem jest, że patrzę na to przez analogię do heteroseksualizmu. W każdym bądź razie gdybym ja się zakochał w kobiecie, a ona we mnie, i ludzie czy Bóg nie pozwalaliby mi związać się z nią, nie wiem czy zdecydowałbym się na posłuszeństwo.
Byliście kiedyś zakochani? Wiecie, o czym mówię?

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
10-04-2008 03:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #155
 
Sivis, w tym watku wkleiłeś taką rozmowę:
Cytat:Czy gdybyś mógł mieszkać z facetem z którym kochalibyście się, zgodziłbyś się na życie w czystości, jeśli dla niego byłoby to ważne?
Cytat:Nie, bo to byłby dla mnie związek patologiczny. Nigdy bym nie pozwolił sobie się zakochać w kimś takim. Pewnie od razu na początku znajomości, zanim jeszcze bym się zakochał, wyszło by na jaw, że on nie chce seksu nigdy, a wtedy ja bym od razu przestał go brać pod uwagę jako kandydata na partnera.
Wychodzi na to że jak idzie o powstrzymanie uczuć gdy stawką jest moralność , to jest to "niemożliwe" ale powstrzymanie uczuć gdy stawką jest powstrzymanie się od seksu jest zupełnie możliwe :wink:

Czasem trzeba po prostu przyjąć,że Bóg wie od nas więcej. Sporo praktyk np. w Prawie Mojżeszowym było zapewne dla Żydów niezrozumiałych - np. to żeby nie jeść mięsa wieprzowego, pewne obmycia i kąpiele (a miało to uzasadnienie także z doczesnego punktu widzenia).
Tak bywa i w Nowym Testamencie - o czym świadczy choćby popularność zawodu terapeuty od kiedy ludzie zrezygnowali z wyznawania grzechów.

Widziałem kiedyś sondęuliczną na temat uprawiania homoseksualizmu. Niektórzy byli za, niektórzy przeciw. Ci przeciw kombinowali jak pod górę (co nie znaczy że niekiedy nie mieli racji) - a to że środowisko kryminogenne, a to coś tam.
Mój szacunek wzbudziła dziewczyna, która na pytanie o powód negatywnego podejścia do uprawiania homoseksualizmu powiedziała wprost "Jestem przeciw, ponieważ Bóg to potępia"
Może nie jest to powód do zdziwienia i mówienia "Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu." ( Łk 7,9) ale może czas byśmy także ten argument traktowali serio i śmiało wypowiadali - gdyż dla człowieka wierzącego jest to jak najbardziej argument merytoryczny.

pozdrawiam
Marek
10-04-2008 08:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #156
 
Sivis Amariama napisał(a):Byliście kiedyś zakochani? Wiecie, o czym mówię?
Nadal jestem,ale to nie jest jedno dwó-dniowe zakochanie, ale ta osoba jest dla mnie bardzo ważne itd.. Ale pomimo to, wybrałam już i pozostaje w stanie wolnym.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-04-2008 13:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #157
 
tak czułem, że jesteś gejem :mrgreen:

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 14:24 ]
*

Czy słyszał ktoś o przypadku niemieckiego biskupa katolickiego, który wystąpił z Kościoł i wstąpił do kościoła reformowanego orac jest aktywnym i zadeklarowanym gejem?

Fragment odpowiedzi na moje pytanie o nazwisko:
Cytat:nazwiska ci nie dam bo nie znam... mialem z nim tylko sex... w kazdym badz razie przeszedl do kosciola reformowanego gdzie tez jest biskupem, gdzie udziela sie rowniez parom homoseksualnym slubow... jak i nie maja "duchowni" celibatu....

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
10-04-2008 14:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #158
 
Sivis Amariama napisał(a):tak czułem, że jesteś gejem
a mi chodzi o zakochanie ogólnie ;P a nie tylko w sensie homoseksualnej :diabelek: :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-04-2008 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #159
 
Już się ogólnie nie tłumacz Szczęśliwy
Wpadłaś :twisted:

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
10-04-2008 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #160
 
Dobrze że nie z SLD... jak Palikot Duży uśmiech

pozdrawiam
Marek
10-04-2008 19:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #161
 
Sivis Amariama napisał(a):Już się ogólnie nie tłumacz
Wpadłaś
Prosze o nie pisanie takich stwierdzeń, gdyż one mnie ranią.
Mylne wyciągnia wniosków i umieszczanie ich w miejscu publicznym jest nie stosowne
Smutny
Ok?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-04-2008 20:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
otacon Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #162
 
Marek MRB napisał(a):Mój szacunek wzbudziła dziewczyna, która na pytanie o powód negatywnego podejścia do uprawiania homoseksualizmu powiedziała wprost "Jestem przeciw, ponieważ Bóg to potępia"
Takie twierdzenie, jak już napisałem, kompromituje ideę Boga. Bóg nie może potępiać żadnej formy miłości, bo nie ma ku temu najmniejszych powodów.
Jak ktoś nie wierzy niech odpowie na pytanie, które zadałem w tym temacie, to z powiększonym słowem "dlaczego"

Cytat:Czasem trzeba po prostu przyjąć,że Bóg wie od nas więcej.
Kłopot w tym, że większość ludzi myli poglądy Boga, z tym co ludzie twierdzą, że jest poglądem Boga.

Remember, proud brothers,
everything is possible
when you let the mystic power of the dragonflame...
burn in your heart
10-04-2008 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #163
 
Cytat:Takie twierdzenie, jak już napisałem, kompromituje ideę Boga. Bóg nie może potępiać żadnej formy miłości, bo nie ma ku temu najmniejszych powodów.
Uprawianie homoseksualizmu (podobnie jak innych zboczeń) nie jest formą miłości.
I tyle.
Cytat:Kłopot w tym, że większość ludzi myli poglądy Boga, z tym co ludzie twierdzą, że jest poglądem Boga.
To Prawda. Jesteś tego niezłym przykładem...

pozdrawiam
Marek
10-04-2008 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
otacon Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #164
 
Marek MRB napisał(a):
Cytat:Takie twierdzenie, jak już napisałem, kompromituje ideę Boga. Bóg nie może potępiać żadnej formy miłości, bo nie ma ku temu najmniejszych powodów.
Uprawianie homoseksualizmu (podobnie jak innych zboczeń) nie jest formą miłości.
Nie ma uprawiania homo- czy heteroseksualizmu. Jest miłość, której wyrazem jest bliskość dwóch osób. Miłość jest ponad formą.

Dlaczego tak się boisz odpowiedzieć na moje, wciąż ponawiane pytanie? Czy gdybyś to zrobił, wydałoby się, że to Ty jesteś tym, którego zwiodły ludzkie twierdzenia na temat Boga?

Remember, proud brothers,
everything is possible
when you let the mystic power of the dragonflame...
burn in your heart
10-04-2008 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #165
 
Problem w tym że Twoje pytanie dotyczy kwestii marginalnej - tj. jakie ja zło widzę w homoseksualiźmie. Wychodzi ono zresztą z fałszywej definicji zła (co sam przyznałeś, twierdząc że bluźnierstwo nie jest złem) ograniczającej się do "żabiej", ziemskiej perspektywy (a właściwie do wycinku tej perspektywy jakim jest postrzeganie zła wyłącznie jako bezpośredniej, fizycznie mierzalnej krzywdy wobec innej osoby na Ziemi).

Oczywiście mógłbym pisać i o takim aspekcie uprawiania homoseksualizmu - jako ulegania popędom, ale nie będę bo to nie jest najważniejsza perspektywa.
W kwestii zła i dobra arbitrem jet Bóg a nie nasze ograniczone postrzeganie.
Inaczej dajemy się nabrać na odwieczne kłamstwo iż grzech jest lepszy dla nas niż posłuszeństwo Bogu.

O tym właśnie mówi przypowieść o grzechu Adama i Ewy - oni też dali się zwieść mniemaniu że lepiej od Boga wiedzą co dobre a co złe. Uzurpowali sobie prawo do decydowania w tej sprawie (to jest właśnie "drzewo wiadomości złego i dobrego").
Wynik znamy - kłamstwo "na pewno nie umrzecie, a będziecie jako Bóg" się nie potwierdziło.

pozdrawiam
Marek
10-04-2008 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
6 gości

Wróć do góryWróć do forów