Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paolo Coelho
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Do mnie Coelho też jakoś nie przemawia, choć wokoło ludzie sie nim zachwycają. Niewiele rozumiem z jego książek. Ze wszystkich, które przeczytałam jego autorstwa najbardziej mi się podobała "Piąta Góra" o Eliaszu. A w ogóle to słyszałam, że Paolo to jakiś podejrzany typ jest.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-12-2006 01:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Jego ksiązki są moim zdaniem słabo napisane, mocno oddziałowują na emocje.
w całej mieszance są przekazywane nie zawsze dobre treści [taką opinie mam po przeczytaniu kilku jego książek]. Bardzo "interesujące" są ćwiczenia przekazywane w "Pielgrzymie". Wydaje mi się że te praktyki nie mają dużo wspólnego z chrześcijaństwem.

Jakiś czas znalazłam taki link http://www.psychomanipulacja.pl/baza/coe...ydaniu.htm

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-12-2006 01:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paulo_Coelho

Cytat:W 1973 roku Paulo i Raul zostali członkami Stowarzyszenia Alternatywnego, organizacji która sprzeciwiała się ideologii kapitalistycznej, broniła praw jednostki oraz uprawiała czarną magię


Uprawiał czarną a teraz po "nawróceniu":

Cytat:Jednym z takowych jest pochwała, jaką Coelho obdarza magię. Twierdzi on, że jego duchowy przewodnik (owa zjawa, która objawiła mu się w Dachau), prócz zachęt do ponownego przyjęcia wiary katolickiej, poradził mu też zwrócenie się "dobrą stronę magii".

http://psychomanipulacja.pl/baza/coelho/...ydaniu.htm

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-12-2006 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
rachel napisała:
Cytat:Wydaje mi się że te praktyki nie mają dużo wspólnego z chrześcijaństwem.
no, za dużo z chrześcijaństwem nie mają wspólnego ale dlaczego miałyby być?" skoro sam autor takowym nie jest?
18-12-2006 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
to Ja Uśmiech, tylko że znam osoby które biorą te treści na serio i praktykują , bo uważają że są to teksty związane bezpośrednio z chrześcijaństwem.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-12-2006 02:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
No cóż, z rozumu też trzeba umieć korzystać, jak widać, nie wszyscy to potrafią.
18-12-2006 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
rachel napisał(a):, bo uważają że są to teksty związane bezpośrednio z chrześcijaństwem.
też znam jedną dziewczynę która ruszona "Alchemikiem" [7 razy przeczytała] zaczęła praktykować na poważnie 2 lata temu. niedawno usłyszałem od niej że chce znaleźć Boga- ale poza kościołem.

Jeszcze jedna znajoma pod bezpośrednim wpływem "11 minut" straciła dziewictwo na rekolekcjach, potem zeszła na ..stała się ehmm.. łatwa. Bez komentarza.

Cytat:Muszę przyznać, że byłem zawiedziony tym pisarzem po przeczytaniu „Pielgrzyma”. Książka ta w ogóle nie przypominała mi poprzednich, które czytałem. Coelho połączył w niej elementy bardzo chrześcijańskie z mistycyzmem o niepewnym pochodzeniu. Przez powieść ciągle przewijają się opisy ćwiczeń Zakonu RAM, wśród których znajduje się m.in. kontakt z własnym demonem (!), tajemnicze praktyki bardzo przypominające New Age, spotkanie ze złymi duchami posiadającymi wygląd ludzki, nawiązania do Tradycji ezoterycznej (!). To wszystko koliduje z obrazem Paula Coelho jako skromnego i bardzo religijnego katolika, który w książce wędruje szlakiem pielgrzymek Santiago de Compostela.

Cytat: Na zakończenie warto dodać, że dosłowne tłumaczenie tytułu powieści „Pielgrzym” to „Pamiętnik Maga”...

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....&Itemid=52

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-12-2006 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Scott, czyli potwierdza się to o czym pisałam wyżej.
23-12-2006 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Coehlo? Temu panu mówię zdecydowane NIE.
Z wielkimi bólami przebrnąłem przez "Alchemika", "Piątą górę" skońćzyłem po 10 stronach a usiłując czytać "Nad rzeką pierdą usiadłam i krzyczałam" (czy jakoś tak) nabawiłem się bólu zębów...
Nachalna "duchowość" i "tajemnicza ezoteryczność", sztuczne przedłużanie książki, naprawdę proste prawdy życiowe podawane w nadmiernie udziwniony i pokręcony sposób to tylko niektóre z zarzutów jakie mam pod adresem "dziełek" pana Coehlo.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-01-2007 09:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
ja akurat kilka dobrych lat temu przeczytałam te trzy wymienione przez Ciebie Darth książki, i w sumie Piąta Góra podobała mi się najbardziej, Alchemik zaś jako mocno przereklamowany, natomiast Nad rzeką... - dość mocno zakręcony, ale w sumie jeszcze jakoś negatywnie na Coelho nie patrzyłam, zresztą wtedy trudno było usłyszeć głosy krytyki, natomiast gdy po kilku latach zabrałam się za Pielgrzyma to ... po kilku stronach podziękowałam, to jego spojrzenie na duchowość - porażka i pewnie gdybym teraz po raz pierwszy zabrała się za czytanie Alchemika itd to też bym nie dała rady przez to przebrnąć, dla mnie to może nie głupoty, ale w większości oczywiste sprawy za to podane w taki "mistyczny" sposób, od którego może się niedobrze zrobić

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
07-01-2007 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
W sumie to podejrzewam, że gdyby wywalić z jego książek tą rozbuchaną duchowość, tony niepotrzebnych przemyśleń, zwariowaną ezoterykę - to z każdej zostałoby zaledwie kilka zdań.... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-01-2007 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
a jednak jego książki bardzo dobrze się sprzedają, ludzie czegoś szukają - czegoś więcej niż daje im to otaczająca rzeczywistość i na tym Coelho bazuje, tylko czy to co nam serwuje jest na pewno tym co nam potrzeba? :| nie sądzę :roll:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
12-01-2007 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Może chodzi o fakt że to łatwo się czyta i są proste rozwiazania na skomplikowane kwestie. :coo: tylko ze to jest mieszanka wybuchowa

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-01-2007 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Lola napisał(a):a jednak jego książki bardzo dobrze się sprzedają, ludzie czegoś szukają - czegoś więcej niż daje im to otaczająca rzeczywistość i na tym Coelho bazuje, tylko czy to co nam serwuje jest na pewno tym co nam potrzeba? :| nie sądzę :roll:
Po prostu moda. Głupie trendy, z jakimi spotykałem się jeszcze na studiach - "Coehlo czytac trzeba", "Komu nie podoba się Coehlo to prostak i głupek" itp. W miejsce słowa "Coehlo" wstawić można np "Pilch", "Gretkowska", "Masłowska", "Wiśniewski" - w zalezności od aktualnych trendów.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-01-2007 08:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Lola napisał(a):a jednak jego książki bardzo dobrze się sprzedają, ludzie czegoś szukają
Tak. Dziś mamy taką "nowomodę" na książki z gatunku: cuda i dziwy (Alchemik) oraz duchowy ekshibicjonizm (11 Minut).
Żałosne jest to, że w wielu chrześcijańskich kręgach przedkłada się zainteresowanie prozą np Coelho, narzekając z drugiej strony, że brak jest w beletrystyce wartości chrześcijańskich i ewangelicznych. Ilu ja już ludzi spotkałem w życiu zakochanych w Coelho i jego świecie bohaterów pseudo-ewangelicznych.
Nowomoda się panoszy jak zaraza. A kto z młodych ludzi czyta dziś np Trylogię, Cervantesa, czy nawet takiego Szklarskiego?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-01-2007 10:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów