Ankieta: czy zapędy Rosji stanowią realne zagrożenie dla przyszłej równowagi sił w Eurazji i na świecie?
tak
być może
nie wiem
nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wojna w Gruzji - luźne refleksje na temat zapędów Rosji
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Ks.Marek napisał(a):że w związku z tym, iż jesteśmy państwem członkowski Paktu Północnoatlantyckiego, mamy zobowiązania z tego stanu rzeczy wypływające. Wojna w Iraku faktycznie była wojną wypowiedzianą przez Stany Zjednoczone. Jednak misja stabilizacyjna opiera się na walce z terroryzmem, który z Iraku między innymi swe źródła wywodzi.
Co do tego kto zaatakował USA 11.września jest wiele hipotez (bo dowodów "mocnych" żadnych nie ma) ale żadna nie mówi o tym, że zrobiły to siły zbrojne Iraku w akcie wypowiedzenia wojny. Nie była to agresja Iraku na USA.
Co do terroryzmu - piszesz, że "z Iraku m.in swe źródła wywodzi". Ale także z Iranu, Syrii, Rosji, Ukrainy, Korei, Chin, Niemiec, Anglii czy Polski. Terroryści nie maja swojego państwa, ich terenem działania i "zamieszkania" jest cały świat. Napaśc na Irak to grabież terenów roponośnych - jak sam wiesz ani terrorystów nie nałapano za wielu, ani broni masowego rażenia nie znaleziono, a samego Husajna oddano pobratymcom, którzy go szybciorem powiesili co było Amerykanom bardzo na rękę, bo gdyby dano mu więcej czasu na mówienie to wiele amerykańskich "wysokich stołków" mogłoby się poprzewracać.
Tak więc sam widzisz, że udział polskich żołnierzy w "misji stabilizacyjnej" to przestępstwo przeciwko Konstytucji.
Swoją drogą dziwię się Marku - jesteś kapłanem katolickim a jesteś za stosowaniem przemocy...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-09-2008 05:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
Tak sobie myślę, że całą Twoją dotychczasową i przyszłą argumentację można spokojnie sprowadzić do tego "dokumentu"/sic!/ :roll:

Piszesz jak oni a brzmisz jak bezpaństwowiec... ale sygnatariuszy owego "dokumentu" historia naszego kraju dość szybko wymiotła za stodołę lub inny, dowolny budynek gospodarczy, gdzie zagląda się raz na rok... jeśli wola, można z tego faktu czerpać pewną wiedzę... jeśli wola.

Zwekslowałeś niepostrzeżenie temat, stawiając się w jednym szeregu nie tylko ze wspomnianymi sygnatariuszami ale i z nieliczną /na szczęście/ grupą rodzimych rusofili... aby przystoi to Polakowi :roll:

Zawsze możesz sobie założyć temat o Iraku, miast rozmywać ten - właściwie cała społeczność międzynarodowa przyznała, że integralność terytorialna Gruzji została naruszona a operacja wojsk gruzińskich nie wyszła poza obszar państwa gruzińskiego. Zatem wszelkie inne opinie należy traktować jak swoisty koloryt lokalny... nawet prorosyjscy Niemcy zmienili zdanie, co osoba o takim nicku powinna zapewne odnotować :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-09-2008 07:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Zauważysz chyba, że forma wyrażania owego słusznego sprzeciwu przez państwa Europy zachodniej różni się od formy wyrażania tegoż sprzeciwu przez Polskę... Oczko
I dalej będe rozciągał temat Iraku jak kura smarki - tutaj państwa zachodnie są w porządku, bo one nigdy tak jednoznacznie się nie wypowiedziały "za" w kwestii napaści na Irak. My nie jesteśmy w porządku, bo jedną wojnę potępiamy wrzeszcząc o "pokoju na świecie" a drugą popieramy bełkocząc o "korzyściach".
Która wojna jest wg Ciebie "dobra" a która "zła"? Jeśli mówi się "A" i protestuje przeciwko agresji rosyjskiej na Gruzję - należcy chyba też powiedzieć "B" i sprzeciwić się napaści USA na Irak, nie uważasz?
Jak to śpiewał ś.p. Jacek Kaczmarski - "Jam rusofil - antykomunista".
Moje sympatie - moja sprawa, nie postępuj jak o. Rydzyk i jemu podobni, klasyfikując ludzi i odbierając bądź przyznając im prawo do bycia Polakiem w zależności od sympatii politycznych.
Czy jesteś zdania, Mordimerze, że patriotyzm polega na "walce o wolność waszą"? Czy Polak koniecznie musi nienawidzeć Rosjanina bo inaczej Polakiem nie jest? Emocje są złym doradcą, i oby kiedyś pan prezydent nie zapłacił za swoją skrajnie rusofobiczną postawę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-09-2008 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #49
 
Nie ma dobrych i złych wojen - to zapewne oczywiste... i nawet nie chodzi o rusofobię, lecz o sposób działania oraz to, co owo działanie poprzedza... jest teraz dobry czas, by przypomnieć sobie po raz kolejny, czym płaci się w środku Europy za złe towarzystwo graniczne i opieszałość sojuszników... jak się ma buta państwa rosyjskiego do możliwych scenariuszy przełożenia jej na stosunki z innymi krajami... czy aby nie jest to zwykłe rozpoznanie bojem w kierunku uzyskania odpowiedzi: "na jak wiele będziemy mogli sobie pozwolić!?"

I dlatego nie da się tego przyrównać do sytuacji "Koalicja vs.Iraq", choćbyś bardzo chciał Pomysł

A do pana Rydzyka mnie nie przyrównuj - zapewne znajdziesz bardziej finezyjne sposoby wbicia mi szpileczki Szczęśliwy

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-09-2008 09:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Mordimer_Madder napisał(a):I dlatego nie da się tego przyrównać do sytuacji "Koalicja vs.Iraq", choćbyś bardzo chciał Pomysł
Powtarzam po raz wtóry - chodzi mi tu konkretnie o stosunek polskiego rządu do jednej napaści jak i do drugiej? Dlaczego jest taka niekonsekwencja i zakłamanie? Co chce zyskac dla Polski prezydent i rząd?

Cytat:A do pana Rydzyka mnie nie przyrównuj - zapewne znajdziesz bardziej finezyjne sposoby wbicia mi szpileczki Szczęśliwy
Znam ciekawsze zajęcia niż wbijanie szpilek w inkwizytorów czy kim tam się mienisz być Uśmiech
Ja nie kapłan voodoo.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-09-2008 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #51
 
No i co tu deliberować po próżnicy? Powoli wyłazi szydło z worka:
http://wiadomosci.onet.pl/1817665,11,item.html
A Saakaszwili to nie żaden romantyczny dżgit z jajami tylko laluś po amerykańskich szkołach,którego życie przerosło. #-o
Przede wszystkim zaś-FUNKCJA.
Współczuje Gruzinom położenia i tych wszystkich nieszczęść ale najbardziej "prezydenta"...
PS. O użyciu przez (łkających parę dni temu) Gruzinów bomb kasetonowych z litości ledwie napomknę. :evil:

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
02-09-2008 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Sauer napisał(a):Powoli wyłazi szydło z worka:
http://wiadomosci.onet.pl/1817665,11,item.html
Nie powoli, tylko od samego początku było wiadomo, że to prowokacja.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-09-2008 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #53
 
Jest coraz lepiej... ale przecież nie powinniśmy się odzywać...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-09-2008 18:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Mordimer_Madder napisał(a):Jest coraz lepiej... ale przecież nie powinniśmy się odzywać...
Nie powinnismy raczej Rosji bezmyślnie grozić bo z przeproszeniem, my to ich możemy połechtać..... za to oni nam mogą wiele.
No ale polska racja stanu w wydaniu naszego rządu to sarmatyzm, ordynarne "polactwo", krzykliwość i ułańska fantazja. Fakt, tak to już jest, że najmniejsze pieski najgłośniej szczekają chowając się za swego pana.
Czego się spodziewać w sumie, gdy premierem jest facet o mentalności cnotki, która chciałaby ale się boi a prezydentem zwyczajny bałwan... o reszcie rządu z litości nie napiszę. Bo jak się z jednej strony popiera niepodległość separatystycznego Kosowa, a z drugiej.... a po kiego ja sobie klawiaturę strzepię Uśmiech

[ Dodano: Sro 03 Wrz, 2008 07:57 ]
Specjaliści od wojny
(Masters of War by Bob Dylan)

Chodźcie chłopcy od bomb
chodźcie chłopcy od kul
chcecie zburzyć mój dom
zabrać zieleń z mych pól

Lecz ja widzę wasz plan
nie oślepłem, o nie
tak jak widzę w strumieniu
to co leży na dnie

Jak Judasz Iskariota
próbujecie nas zwieść
"Każdą wojnę wygramy
trzeba tylko jej chcieć"

W waszych domach jest cicho
w nich nie straszy huk dział
gdy krew młodych ludzi
wypływa z ich ciał

Niszczycie każdą radość
tak jak depcze się kwiat
jak zabija się dziecko
zanim przyjdzie na świat

Za ten grzech najstraszniejszy
o bogowie bez skaz
nie ominie was kara
kiedy przyjdzie wasz czas

Chcę wam zadać pytanie
tak lubicie swój czas
czy on kupi wam laskę
gdy się skończy ten bal

I jedno wiem dobrze
choć niewiele mam lat
nawet Bóg by was nigdy
nie wypuścił zza krat

Chcę widzieć was w grobie
niech zakryje was cień
słońce bladym porankiem
przywita ten dzień

Aż do bramy cmentarza
za konduktem chcę iść
aż się całkiem upewnię
że nie wskrzesi was nic

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-09-2008 05:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
Czy ktos z wielce szanownych forumowiczów zechce mnie oswiecić? Po raz kolejny czytam:
Cytat:Zdaniem prezydenta, to, co się dzieje w Gruzji, narusza nasze interesy. Dlatego postanowił reagować zdecydowanie.
Jakie my mamy interesy w Gruzji ja sie pytam skoro wiekszość Polaków ma nawet kłopoty zeby wskazać ten kraj na mapie a jedyny znany Saakaszwili to sympaciora Grigorij z "Czterech Pancernych"??? :shock: Czy to takie same "interesy" jak w Afganistanie i Iraku"?
No bo tekst Kaczyńskiego:
Cytat:W opinii Lecha Kaczyńskiego, to, co się dzieje w Gruzji, ma bezpośrednie skutki dla Polski, dla jej interesów, dla jej planów związanych z dywersyfikacją energetyczną. Jeżeli tu nie będzie stanowczej reakcji, Rosja może zacząć realizować swoje groźby, wypowiedziane przez wtedy jeszcze prezydenta Putina w Bukareszcie.
znowu znajomo-"spiskowo" pobrzmiewa. Język

A może p.Prezydentowi marzy się nowa Liga Morska i Kolonialna???? :shock:
Całość:
http://fakty.interia.pl/prasa/news/lech-...1172788,16
W ustach Kaczyńskiego b.niewiarygodne oswiadczenie... :?

PS. Może starczy jeden Beniowski jako król Madagaskaru p.Prezydencie? Duży uśmiech

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
04-09-2008 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Sauer napisał(a):Czy ktos z wielce szanownych forumowiczów zechce mnie oswiecić?
Jak nick sam za siebie mówi, sauer znów zły i skwaszony.
Zamiast jątrzyć, lepiej wskaż że prezydent się myli. Argumenty, nie emocje!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-09-2008 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
Marek:
Cytat:Zamiast jątrzyć, lepiej wskaż że prezydent się myli.
Chyba coś Ci się pomyliło? :? To ja mam udowadniać, że Kaczyński nie ma racji???? :shock:
Ja to akurat obawiam się, że p.Prezydent wciąga co jakiś czas nasz kraj w jakąś grubszą awanturę :evil:
A tak się jakoś składa, że JA to jestem akurat kawałek NARODU a zatem MAM PRAWO WIEDZIEĆ.
I TY mi tego prawa nie odbieraj ok? Język
Nie umiesz mi wytłumaczyć "co prezydent miał na myśli" to nie nabijaj postów.
Ja najwyżej poczekam aż przetłomaczy mi to p.Kownacki z Kancelaryji. :mrgreen:

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
04-09-2008 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Helmutt napisał(a):głównym tematem tutaj jest skandaliczna postawa prezydenta Kaczyńśkiego
ano tak...

Cytat:prezydent Kaczyński, prezydent Kaczyński, prezydent Kaczyński

oł jeah ! ! !
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
niemniej:

Cytat:Gomułka... ten to Ruskim potrafił powiedzieć... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jw. Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-09-2008 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Sauer napisał(a):Nie umiesz mi wytłumaczyć "co prezydent miał na myśli" to nie nabijaj postów.
Mimo wszystko: Zamiast jątrzyć, lepiej wskaż że prezydent się myli.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-09-2008 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
No a się nie myli? Może skutków teraz nie widać ale to tylko kwestia czasu.
Sauer napisał(a):To ja mam udowadniać, że Kaczyński nie ma racji???? :shock:
On sam to udowadnia.
Sauer napisał(a):grubszą awanturę :evil:
i beznadziejna bezsensowną i bezpodstawną
Ks.Marek napisał(a):Zamiast jątrzyć, lepiej wskaż że prezydent się myli.
Nie ma co wskazywać wystarczy od czasu do czasu poglądać wiadomości na TVP są zaraz po wieczorynce.. czyli o 19:30 na TVP2 o 22;00 na TVN o 19:00. No i na TVN24 cały czas praktycznie! I wtedy sobie sam ksiądz udowodni i nikt tego księdzu nie będzie musiał udowadniaćOczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
07-09-2008 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów