Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bogu służyć, mamoną się posługiwać...
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Tak sobie czytam ten temat i w sumie mnie nie dziwi owo zachowanie - w naszym kochanym kraju kościół sprowadza się do roli urzędu a duszpasterza do roli urzędnika i tym oto sposobem zachowuje się jako urzędnik czyli kroi petentów.
Swoją drogą zawsze mnie dziwiło dlaczego ksiądz przyjmuje kasę za posługę na ślubie czy też na pogrzebie wszak to służba swiom owieczkom czasem radosna a czasem smutna ...

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
02-10-2008 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Jest jeszcze cos takiego:

Cytat:Grzechy Wołające o Pomstę do Nieba; Rdz 4, 10 „10. Rzekł Bóg: Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi!”

- Umyślne zabójstwo – Rdz 4, 8 – 11 „8. Rzekł Kain do Abla, brata swego: Chodźmy na pole. A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. 9. Wtedy Bóg zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel? On odpowiedział: Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego? 10. Rzekł Bóg: Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! 11. Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie.”

- Grzech sodomski – Rdz 19, 1 – 5; „1. Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi 2. rzekł: Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg; obmyjcie sobie nogi. a rano pójdziecie w dalszą drogę. Ale oni mu rzekli: Nie! Spędzimy noc na dworze. 3. Gdy on usilnie ich prosił, zgodzili się i weszli do jego domu. On zaś przygotował wieczerzę, poleciwszy upiec chleba przaśnego. I posilili się. 4. Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, 5. wywołali Lota i rzekli do niego: Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!”

I Kor 6, 9 – 10 „9. Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10. ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.”

- Krzywdzenie ubogich, wdów i sierot – Wj 22, 21 – 24 „21. Nie będziesz krzywdził żadnej wdowy i sieroty. 22. Jeślibyś ich skrzywdził i będą Mi się skarżyli, usłyszę ich skargę,23. zapali się gniew mój, i wygubię was mieczem i żony wasze będą wdowami, a dzieci wasze sierotami.24. Jeśli pożyczysz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie karzesz mu płacić odsetek.”

- Zatrzymywanie zapłaty pracownikom - Kpł 19, 13 „13. Nie będziesz uciskał bliźniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie pozostawać w twoim domu przez noc aż do poranka.”

Prz 3, 27-28 – „27. Pracownikom nie odmawiaj zapłaty, gdy masz możność działania. 28. Nie mów bliźniemu: Idź sobie, przyjdź później, dam jutro - gdy możesz dać zaraz.”

Syr 35, 22 „22. Zabija bliźniego, kto mu zabiera środki do życia, i krew wylewa, kto pozbawia zapłaty robotnika.”

1 Tm 5, 18 „18. Mówi bowiem Pismo: Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu oraz: Godzien jest robotnik zapłaty swojej.”

Jk 5, 4 „4. Oto woła zapłata robotników, żniwiarzy pól waszych, którą zatrzymaliście, a krzyk ich doszedł do uszu Pana Zastępów.”

Tylko ze zawsze widzimy cudze grzechy, a zakrywamy swoje...
Dlatego jestem za wprowadzeniem podatku wyznaniowego (niech kazdy sie dobrowolnie opowie) i pensji dla ksiezy...
A kościoły niech sie wala... bo parafianie maja to w nosie...
02-10-2008 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:Dlatego jestem za wprowadzeniem podatku wyznaniowego (niech kazdy sie dobrowolnie opowie) i pensji dla ksiezy...
I wtedy by się zobaczyło prawdziwość ,szczerość tych 90 kilku procent katolików w Polsce :hahaha: :hahaha: :hahaha:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
02-10-2008 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
NO WŁAŚNIE! Duży uśmiech \Duży uśmiech/
02-10-2008 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
Prawdę rzekłszy sam KK winien być zainteresowany takim rozwiązaniem... nie w ilości sprawa, lecz w jakości.

Mimo moich przekonań szanuję bardzo ludzi prawdziwie wierzących i postępujących w zgodzie z kanonem swej wiary... a takiego człowieka znam osobiście już tylko jednego - i na dodatek jest nim starocerkiewny pop, sokolnik, pianista, nauczyciel... człowiek wielu talentów, mimo swoich pewnie Chrystusowych lat... pozostali, których znałem zmarli... zakładam jednak, że praprzyczyną takiego stanu rzeczy jest środowisko, w którym żyję, bo gdzieś przecież ci prawdziwi katolicy muszą być :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-10-2008 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
ty jestes... tam skarb Twoj, gdzie serce Twoje... =D>
02-10-2008 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
o. Pacyfik napisał(a):Traktować wszystkich równo... Nie ma lepszych i gorszych... /tak mi sie przynajmniej wydaje/.
Tak samo z powołaniem do świętości (ew. dawania świadectwa). Nie ma bardziej lub mniej powołanych... Ale to osobny temat...
A - "Komu wiecaj dano od tego więcej wymagać będą" - wiara,powołanie, nie są li tylko wolą człowieka.
03-10-2008 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
uwazasz, ze dostales od Boga mniej? oops
03-10-2008 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Nie użalam się nad sobą Uśmiech
Pan kapłanów postawił nad całym swoim mieniem (Łk 12,44) - więc oczy maluczkich zwrócone są na ich poczynania, świadetwo.
03-10-2008 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Powaznie? - az tak przysłaniamy Boga i Jego Ewangelie? :shock:
Bo przeciez to ON jest celem Kościoła i wiernych.... Duchowni - to tylko drogowskazy.... (czasem 'marne i odrapane')....
03-10-2008 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Mordimer_Madder napisał(a):bo gdzieś przecież ci prawdziwi katolicy muszą być :roll:
Pewnie, że są. I nie ma co wyszukiwac tu jakichś ideałów, bo ideałów nie ma. Nikt nie jest wolny od błędów. Ale jeśli ktoś wszem i wobec deklaruje jakim to on jest wielkim katolikiem a na co dzień uprawia nienawiść - to dla mnie ktoś taki splunięcia nie wart, bo na szacunek nie zasługuje, choćby był samym papieżem.
"Po czynach ich poznacie" - no i poznajemy. Choćby po śmierci prof. Geremka mieliśmy doskonały przykład "chrześcijańskiej miłości blixniego" w wykonaniu prawackich aktywistów, którzy na co dzień oczywiście są gorliwymi katolikami..

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-10-2008 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
no prosze... i watek polityczny sie wkradl.... =;
03-10-2008 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
o. Pacyfik napisał(a):no prosze... i watek polityczny sie wkradl.... =;
Gdzie? Geremka akurat miałem na myśli jako człowieka a nie jako polityka... A akurat wygłupy świętoszkowatych gamoni było dośc dobrze widać po jego śmierci.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-10-2008 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alexis Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
alus napisał(a):
alexis napisał(a):' Po nitce do kłębka...'

Dobrze, że rzecz się wyjaśni, do końca.

A może jest w tym Boży palec ??? I okaże się, że przy okazji trochę dobra się zrobi na szerszą skalę (kto wie, ilu jest ludzi z podobnym problemem), nigdy nie wiadomo, zaś Boże wyroki niezbadane są... Pan troszczy się o swój Kościół w przedziwny sposób, często dla nas, ludzi, niezrozumiały. Uśmiech
Ale także napomina:
- "Nie w gmachach i we wspaniałych urządzeniach, ale w sercu czystym i pokornym podobam sobie" (Dzienniczek 532).


Alus - no i właśnie o to chodzi! Dlatego tak dobrze się stanie, aby Mordimer wyjaśnił sprawę do końca, co zresztą już postanowił wyżej.

Nie rozumiem też, dlaczego według Ciebie proboszcz uboższej parafii może pobierać opłaty, a w innej parafii - nie...? Co by to dało? Tylko 'szum' wśród wiernych i tyle.
Jak datki, to datki, a jak normatywne opłaty - to opłaty, sprawiedliwie - w każdej parafii, te ostatnie napawają mnie niesmakiem, ale jeśli miałyby zapobiec niesprawiedliwości i nadużyciom, może bym je zniosła nawet ( w Kościele).



Podatki, pensje dla księży....hmmm, całkiem fajna rzecz...pozornie. 'Godzien jest robotnik swojej zapłaty', ale jak to się odbije na zaangażowaniu wiernych w życie Kościoła - o tym wolę lepiej nie myśleć, znam trochę rzeczywistość... :roll:
03-10-2008 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
o. Pacyfik napisał(a):Powaznie? - az tak przysłaniamy Boga i Jego Ewangelie? :shock:
Bo przeciez to ON jest celem Kościoła i wiernych.... Duchowni - to tylko drogowskazy.... (czasem 'marne i odrapane')....

Zdecydowana większość "drogowskazów" prowadzi do Boga Uśmiech ...i chwała Panu za nich.
Ale niestety zdarzające się "marne, odrapane" mogą sprowadzić na manowce lub do tragedii utraty wiary Smutny

Nie daję preferencji z racji ubóstwa, ale łatwiej zrozumieć taki przypadek podyktowany racjonalnymi prozaicznymi potrzebami utrzymania kościoła i duchownych.
W przypadku bogatych parafii, jest to jaskrawy przejaw chciwości, pazereności....a w perspektywie Ucho Igielne Uśmiech
03-10-2008 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów