Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bogu służyć, mamoną się posługiwać...
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Helmutt napisał(a):Bo ja tej nagonki nie rozumiem, szczerze mówiąc...
Bo on twojej życiowej zasady nie respektuje...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2008 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Bo ja tej nagonki nie rozumiem, szczerze mówiąc...
Bo on twojej życiowej zasady nie respektuje...
A co Wam takiego uczynił? Konkretnie, no, plizzzzzzzzzzz.... Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-10-2008 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Chwała Panu - nie cały Kościół postrzega Owsiaka jako Borutę Uśmiech
http://www.tymoteusz.org.pl/pj2008/
14-10-2008 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
alus napisał(a):Chwała Panu - nie cały Kościół postrzega Owsiaka jako Borutę Uśmiech
http://www.tymoteusz.org.pl/pj2008/
Taaa... zaraz usłyszysz, że tego nie można brać pod uwagę jako stanowiska Kościoła Uśmiech

A tak na poważnie - może wiecie czy papież wypowiadał się kiedykolwiek na temat Owsiak/WOŚP? Jeśli tak, to należałoby "odkopać" te słowa i je traktować jako oficjalne stanowisko Kościoła, a nie wymysły różnych śmiesznych szowinistów.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2008 08:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Helmutt napisał(a):
alus napisał(a):Chwała Panu - nie cały Kościół postrzega Owsiaka jako Borutę Uśmiech
http://www.tymoteusz.org.pl/pj2008/
Taaa... zaraz usłyszysz, że tego nie można brać pod uwagę jako stanowiska Kościoła Uśmiech

A tak na poważnie - może wiecie czy papież wypowiadał się kiedykolwiek na temat Owsiak/WOŚP? Jeśli tak, to należałoby "odkopać" te słowa i je traktować jako oficjalne stanowisko Kościoła, a nie wymysły różnych śmiesznych szowinistów.
Nie wiem czy JPII wypowiedział się kiedykolwiek - ale ewentualne wypowiedzi prywatne nie stanowią oficjalnego stanowiska Kościoła.
15-10-2008 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #66
 
I proszę - oparło sie o Owsiaka i jego Wielką Orkiestrę... ale ad rem:

Już chyba minęło wystarczająco dużo czasu na odpowiedź z parafii kupczącej zaświadczeniami... jak należało się spodziewać - żadnej odpowiedzi ani tym bardziej faktury nie otrzymałem... trzeba przemyśleć następny krok... :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
15-10-2008 09:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Mordimer_Madder napisał(a):jak należało się spodziewać - żadnej odpowiedzi ani tym bardziej faktury nie otrzymałem... trzeba przemyśleć następny krok...
Wybacz, ale zaświadczeń nie można sobie od podatku odliczyć.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-10-2008 11:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #68
 
Cytat:Wybacz, ale zaświadczeń nie można sobie od podatku odliczyć.
Przykro mi, ale nie rozumiem - w tym kraju każdy, kto pobiera opłatę w dowolnej formie, ma obowiązek wystawić pokwitowanie w formie rachunku/faktury... przypominam, że nie był to datek lecz opłata...

I tutaj podpowiedziałeś mi chyba, co muszę zrobić :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
15-10-2008 12:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Mordimer_Madder napisał(a):przypominam, że nie był to datek lecz opłata...
Trzeba było listu nie odbierać. Wiedziałeś, że pochodzi on z parafii, więc trzeba było nie odbierać...
A pokwitowanie dostałeś: podpisałeś odbiór przesyłki plus opłata, która otrzymałeś. Więc w czym problem?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2008 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #70
 
Ks.Marek napisał(a):Więc w czym problem?
W braku rachunku/faktury za wymuszoną opłatę... bardziej jasno nie umiem tego określić... pokwitowanie przesyłki nie jest dokumentem w myśl KPA i Prawa Bankowego a i Ustawy Skarbowej, która do tego jeszcze nakazuje wystawienie takiego dokumentu i odprowadzenie należnego podatku...
i dalej napisał(a):Trzeba było listu nie odbierać.
Oczywiście - mnie sakramenty do szczęścia potrzebne nie są... ale wierzącym, dla których to załatwiałem tak... a takie zaświadczenie to warunek sine qua non, jeśli się nie mylę... ergo: nie masz kasy, nie dostąpisz sakramentu... gratuluję!
Co dziwne - inni, biorący udział w tej dyskusji także są zbulwersowani... pewnie wszyscy się mylimy... :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 08:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
ja jestem zbulwersowany - ale czym innym: pazernością.... ale to :offtopic:
17-10-2008 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Mordimer_Madder napisał(a):Co dziwne - inni, biorący udział w tej dyskusji także są zbulwersowani.
O kim mówisz? Może cię trzeba z błędu wyprowadzić...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 09:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #73
 
Rozumiem - co księże to święcone... nie te czasy, nie to prawo... a co do wyprowadzania z błędu: czas pokaże, kto błądził...

Postawiłem sobie za punkt honoru doprowadzenie tej sprawy do końca - i tak uczynię! I nawet nie dlatego, że wystawiono cenę za dopuszczenie do sakramentu, wierni niech się dają skubać, jeśli na to pozwalają - ale za to, że nie udzielono mi żadnej odpowiedzi, obrażając tym samym mnie osobiście i okazując pychę... a ta wyzwala we mnie najniższe instynkty - zwłaszcza gdy dotyczy kogoś, kto winien jest światu pokorę :evil:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Mordimer_Madder napisał(a):Postawiłem sobie za punkt honoru doprowadzenie tej sprawy do końca - i tak uczynię!
Aż mnie ciekawość zżera, jaki będzie finał, serio...

Ja nadal nie rozumiem, w czym widzisz problem. Poprosiłeś grzecznie o metrykę i dostałeś. Żyjesz w cywilizowanym świecie, i wiesz, że koszta są jakie są - zapłaciłeś. Satysfakcję mają obie strony: parafia, że dobrze obsłużyła petenta, petent, że otrzymał ekspresowo to, o co prosił.

Chyba, ż eja nie nadążam za twoim tokiem rozumowania. Jeśli tak, proszę, oświeć mnie. I wiedz, że nie ma tu cienia kpiny ni kozery. Samo niezrozumienie problemu, nic więcej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #75
 
I dobrze - niech będą... ja tylko proszę o rachunek jak wśród białych ludzi się przyjęło... chcę wiedzieć, za co zapłaciłem...

Odmowa wydania rachunku jest już wykroczeniem skarbowym sama w sobie... skoro się zarabia jak urząd - się płaci podatki... przypominam, że za takie samo zaświadczenie w jednej z parafii w moim mieście nie wystawiono mi nakazu zapłaty a więc takiego obowiązku nie ma... chcę zatem wiedzieć, za co zapłaciłem i mam do tego prawo... a materializacją tej wiedzy jest właśnie rachunek... a ten wiąże się z podatkiem, bo nie jest to czynność wyznaniowa lecz jakaś forma opłaty administracyjnej...

Tak więc domniemywam iż do tej pory dopuszczono się dwóch, ewidentnych naruszeń prawa: pobranie bezprawnej opłaty administracyjnej oraz odmowa wydania rachunku/faktury za otrzymaną należność... prawo ma być równe dla wszystkich, jeśli nie potrafi się spraw finansowych załatwiać w cywilizowany sposób używając narzędzi z obcego warsztatu :!:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów