Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żyje. Choć aborcjoniści zrobili wszystko, by ją zabić
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
heysel napisał(a):Augustus napisał/a:
Takim myśleniem


To nie myślenie, a fakty. Przykład Francji jest nieadekwatny.
To weźmy Ukrainę -

1989-- 51 706 742
2002-- 48 003 500
2008-- 46 396 212
http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=...&col=aohdq
I zadnej wojny nie było, żadnego kataklizmu, nic.

Cytat:Skoro istnieje prawo, które dopuszcza aborcję na życzenie nawet w tak późnym okresie ciąży (a nie oszukujmy się, aborcja na życzenie wiąże się nieodłącznie z chęcią uśmiercenia dziecka), to nielogicznym jest dla mnie odmawianie prawa do uśmiercenia dziecka, które jakimś cudem przeżyło samą "fizyczną czynność aborcji".
Albo wóz, albo przewóz. A jeżeli ma się ratować dzieci, które przeżyły taką aborcję, to nie ma sensu w ogóle dawać prawa do takiej aborcji. Wystarczy to, że matka może oddać zaraz po urodzeniu dziecko do adopcji i przestać się w ogóle nim przejmować.
Jak nie udało sie raz zabić, to trzeba podjąc próbe jeszcze raz? :|

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-09-2009 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Scott napisał(a):Jak nie udało sie raz zabić, to trzeba podjąc próbe jeszcze raz? :|
Oczywiście, że tak.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-09-2009 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
i znów wracamy do mentalnego skrobacza :roll:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-09-2009 01:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
No jasne. W końcu kobieta ma prawo zabić to co wyszło z jej brzucha.
Mówiąc wprost: oboje "wymiatacie".

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-09-2009 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
mord to mord
zabójca może ocalić ofiarę lub zamordować - to on wybierze, to on poniesie konsekwencje

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-09-2009 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Nie wysilaj się, mały moralizatorze. w końcu aborcja to nie morderstwo.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-09-2009 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
heysel napisał(a):Nie wysilaj się, mały moralizatorze.
ad personam ... czyli niski upadek w objęcia zgryźliwości :roll:

Cytat:Artur Schopenhauer w swoim dziele Erystyka wskazuje, że jest to ostatni sposób nieuczciwej argumentacji, który stosuje się, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą i nie ma szans na wygranie sporu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam
Uśmiech

Cytat:2. Zabrania się wszczynania kłótni, prowadzenia dyskusji nie na temat, a szczególnie dyskusji ad personam, obrażania i poniżania czyjejkolwiek godności, a w szczególności innych użytkowników Forum.
użytkownik heysel wyraził się obraźliwie wobec mnie, łamiąc przez to regulamin niniejszego Forum (pkt IV.2.); proszę Moderatora lub Administratora o upomnienie dla niego
:ban:

heysel napisał(a):w końcu aborcja to nie morderstwo
mylisz się, aborcja jest morderstwem

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-09-2009 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
M. Ink. * napisał(a):mylisz się, aborcja jest morderstwem
No popatrz ...
To dla ciebie też poprosimy, za "mentalnego skrobacza" ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-09-2009 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
heysel napisał(a):To dla ciebie też poprosimy, za "mentalnego skrobacza" ...
proście - jeśli udowodnicie, że obraziłem was na forum - z resztą, nawet, jak nie udowodnicie, to też proście

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-09-2009 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Dowód leży w mojej skrzynce, sam pierwszy przeniosłeś wątek z prywatnej rozmowy na publiczne forum. Dwa zwrot, "mały moralizator" nie odbiega wielce od poziomu niektórych Twoich ad personam do innych osób, jakoś upomnień nikt się nie domagał dla Ciebie. A może powinien ?
Co fakt, nie wyszedł mi "mały moralizator", przepraszam.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-09-2009 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
dla ułatwienia roboty Moderatorowi w wystawianiu mi upomnienia przypomnę temat, w którym określiłem, co rozumiem przez "mentalnego skrobacza" (na marginesie: chętnie opublikuję swoją prywatną korespondencję z heyselem na ten temat - o ile wyrazi on zgodę - abym tym łatwiej mógł otrzymać upomnienie)

Cytat:jako autor tematu tłumaczę użyty przez siebie - cudzy - termin:

skrobacz: osoba wyskrobująca, bądź osoba zainteresowana wyskrobaniem i temuż wyskrobaniu sprzyjająca w jakikolwiek sposób; ponadto "skrobacze" to także określenie osób wykonujących czynności o skutku tożsamym z wyskrobywaniem lub sprzyjający tymże czynnościom

reasumując: skrobacze to pewna grupa ludzi o charakterystycznej postawie wobec życia poczętego - wyraźnie negatywnej; skrobacz bowiem może być tak fizyczny, jak i mentalny

http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?p=142793#142793
według mnie w niniejszym temacie nie użyłem określenia "mentalny skrobacz" w sposób obraźliwy (zakładając w ogóle, że ono jest obraźliwe), ponieważ nie odniosłem go do żadnej konkretnej osoby

mimo to gotów jestem otrzymać upomnienie za używanie określenia "mentalny skrobacz" w znaczeniu podanym powyżej

chętnie za zgodą heysela opublikuję naszą korespondencję, aby poddano ją ocenie
zgadzasz się, heysel?


EDIT: a propos obraźliwości określeń "mały moralizator" i "skrobacz mentalny"
1. "skrobacz mentalny" to synonim okreslenia "aborcjonista"
2. natomiast "mały moralizator" jest dla mnie obraźliwe ze względu na przymiotnik: "mały"; nie neguję faktu, że bywam moralizatorem; uważam, że równie obraźliwe byłoby nazwanie Ciebie "ty mały aborcjonisto" - ale tak Cię nie nazwałem

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-09-2009 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
:offtopic: :patrzy: :close: :forum:
Zamiast się przepychać, powróćcie do kulturalnej wymiany zdań, w innym wypadku temat zostanie zamknięty.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-09-2009 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Rachel napisał(a):Zamiast się przepychać, powróćcie do kulturalnej wymiany zdań, w innym wypadku temat zostanie zamknięty.
ok;

powtarzam zatem: mord to mord - aborcja jest mordem

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-09-2009 19:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
M. Ink. * napisał(a):powtarzam zatem: mord to mord - aborcja jest mordem
Zgadzam się z tym. Zabijane jest niewinne dziecko. Kobieta zabijając dziecko, zabija też siebie. Dochodzi do rozpadu jej samej, odczłowiecza się.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-09-2009 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Scott napisał(a):
Cytat:Skoro istnieje prawo, które dopuszcza aborcję na życzenie nawet w tak późnym okresie ciąży (a nie oszukujmy się, aborcja na życzenie wiąże się nieodłącznie z chęcią uśmiercenia dziecka), to nielogicznym jest dla mnie odmawianie prawa do uśmiercenia dziecka, które jakimś cudem przeżyło samą "fizyczną czynność aborcji".
Albo wóz, albo przewóz. A jeżeli ma się ratować dzieci, które przeżyły taką aborcję, to nie ma sensu w ogóle dawać prawa do takiej aborcji. Wystarczy to, że matka może oddać zaraz po urodzeniu dziecko do adopcji i przestać się w ogóle nim przejmować.
Jak nie udało sie raz zabić, to trzeba podjąc próbe jeszcze raz? :|
Był kiedyś taki dowcip :
A - Słyszałeś, że skini uratowali człowiekowi życie ?
B - Naprawdę ?!!! W jaki sposób ?
A - Przestali go kopać ...

Rozumiesz już o co mi chodzi ?

[ Dodano: Sro 09 Wrz, 2009 20:37 ]
M. Ink. * napisał(a):powtarzam zatem: mord to mord - aborcja jest mordem
Jaki jest cel powtarzania tego sloganu ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-09-2009 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów