Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żyje. Choć aborcjoniści zrobili wszystko, by ją zabić
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #76
 
heysel napisał(a):w ostateczności uzurpujecie sobie takie prawo.
Nie, bo prawo do życia jest jak najbardziej naturalne. I to niezależnie czy ma się 10 dni czy 100 lat. To właśnie zabójca przypisuje sobie prerogatywy Boga.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-09-2009 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
heysel napisał(a):Żaden offtopic
tiaa...

byle tylko jeszcze 'dołożyć swoją wisienkę' na górze #-o

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-09-2009 04:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
M. Ink. * napisał(a):byle tylko jeszcze 'dołożyć swoją wisienkę' na górze #-o
Przyganiał kocioł garnkowi ... Smutny

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-09-2009 07:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Duży uśmiech no właśnie - znam się na tym, bo mam doświadczenie

to był off topic Uśmiech

sant napisał(a):
heysel napisał(a):w ostateczności uzurpujecie sobie takie prawo.
Nie, bo prawo do życia jest jak najbardziej naturalne. I to niezależnie czy ma się 10 dni czy 100 lat. To właśnie zabójca przypisuje sobie prerogatywy Boga.
fakt =D>

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-09-2009 13:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #80
 
heysel i M. Ink. * przestańcie sobie dokuczać , i zaśmiecać temat , od tego jest PW
a teraz kończymy OFF TOP i wracamy do tematu xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
20-09-2009 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
aleksab napisał(a):heysel i M. Ink. * przestańcie sobie dokuczać
ale to dlatego, że lubię heysela Uśmiech choć czuję, że on mnie nie za bardzo :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-09-2009 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #82
 
M. Ink. * Koniec OFF TOPA !! :offtopic: xD
teraz już bardzo proszę bez wycieczek personalnych oraz na temat

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
20-09-2009 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
sant napisał(a):Nie, bo prawo do życia jest jak najbardziej naturalne. I to niezależnie czy ma się 10 dni czy 100 lat. To właśnie zabójca przypisuje sobie prerogatywy Boga.
Bardzo ładnie. Tylko kobieta ma wolny wybór czy donosić ciąży, która nie z jej własnej woli czy nieodpowiedzialności się rozpoczęła. Tak samo jak Ty masz wolny wybór czy komuś pomożesz czy nie.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
23-09-2009 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
słowa Gianny Jessen są tu znów bardzo na miejscu: "zabijano mnie w imię praw kobiet"

praw Gianny Jessen nikt nie chciał wziąć pod uwagę, mordowała ją własna matka, bo córka była dla niej niewygodna

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-09-2009 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #85
 
heysel napisał(a):Tylko kobieta ma wolny wybór czy donosić ciąży, która nie z jej własnej woli czy nieodpowiedzialności się rozpoczęła. Tak samo jak Ty masz wolny wybór czy komuś pomożesz czy nie.
Prawo do życia ma większy ciężar gatunkowy niż niewygody związane z ciążą i porodem.
A z drugiej strony; skoro Pan Bóg dopuścił przestępstwo wynikiem którego jest ciąża, to może miało to jakiś sens? Nie wiem, ale może to "usunięte" dziecko, miało zgodnie z planem Stwórcy zostać naukowcem, który wynajdzie lekarstwo na raka?
Tylko Bóg jest dawcą życia i tylko On ma prawo je odebrać. Bo wie kiedy i dlaczego. Bo ma plan wobec każdego człowieka. Nawet jeśli tego nie rozumiemy, nawet jeśli wydaje nam się to absurdem. On jest nieskończenie mądrzejszy od nas. I jeśli tego nie akceptujemy, to krzyżujemy Jego plan względem naszego życia i być może ludzkości. Być może to jest chrześcijański punkt widzenia, ale jako chrześcijanin jak mam mieć inny? Mam zaprzeć się samego siebie? Jeśli mam dyskutować na ten temat, to musielibyśmy otworzyć nowy: Czy Bóg istnieje? (oczywiście Bóg wszechmocny i wszechwiedzący) - Bo jeśli istnieje, to ta dyskusja jest bez sensu. Bo przyjmując inny punkt widzenia dopuszczajacy ingerencję człowieka w życie, dopuszczający możliwość zabijania niewiniątek, czy bezsilnych starców, w imię mojego interesu (bo żyłoby mi sie wygodniej), automatycznie ograniczałbym Jego możliwości i potencjał, negowałbym Jego wiedzę i prowadzenie. Czynami bym potwierdzał że ja wiem lepiej, a więc że On jest głupszy niż ja. A wtedy On nie byłby Bogiem (przynajmniej takim jakiego znam). A jeśli On nie byłby Bogiem - to kim by był? I pojawiałoby sie pytanie- skoro on jest ograniczony, to może Go wcale nie ma? Może jest tylko ułudą i wynikiem jakiejś niedojrzałej alienacji, aberracji umysłowej czy ewazji od życia? Ucieczką przed odpowiedzialnością? Ograniczanie Boga jest przejawem ogromnej pychy, chęcią dorównania mu, zanegowaniem Boga wsączonego człowiekowi przez jego przeciwnika i kłamcę, który chce człowieka unieszczęśliwić. Jest grzechem pierworodnym. To jest po prostu oznaką tego właśnie grzechu.
Dlatego, jeśli serio traktujemy chrześcijaństwo, to wątpliwości w tym wątku przejawiane są dla mnie niezrozumiałe.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
24-09-2009 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
M. Ink. * napisał(a):są tu znów bardzo na miejscu
To nie są tożsame sytuacje. Tamta to była "oops wpadka", której mamusia chciała się pozbyć.
sant napisał(a):Prawo do życia ma większy ciężar gatunkowy niż niewygody związane z ciążą i porodem.
Ma, tylko ja nie mówię o niewygodach.

[ Dodano: Czw 24 Wrz, 2009 12:18 ]
Jeżeli chcesz traktować swojego boga jako "wytrych otwierający każde drzwi", proszę bardzo. Ale to nie moje drogi są.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-09-2009 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #87
 
heysel napisał(a):To nie są tożsame sytuacje
Raczej są: aborcja to aborcja. Mord to mord.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-09-2009 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #88
 
heysel napisał(a):sant napisał/a:
Prawo do życia ma większy ciężar gatunkowy niż niewygody związane z ciążą i porodem.

Ma, tylko ja nie mówię o niewygodach.
Przepraszam, a o czym? - Z jakiego powodu popełnia się aborcję?

heysel napisał(a):Jeżeli chcesz traktować swojego boga jako "wytrych otwierający każde drzwi", proszę bardzo. Ale to nie moje drogi są.
Tego nie rozumiem. O jakim moim bogu piszesz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
24-09-2009 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
sant napisał(a):a o czym?
7 post od dołu licząc od tego

[ Dodano: Czw 24 Wrz, 2009 13:26 ]
M. Ink. * napisał(a):Raczej są: aborcja to aborcja. Mord to mord.
Skoro ciągle stać Cię tylko na jeden i ten sam slogan, to po co to ciągniesz ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-09-2009 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
heysel napisał(a):po co to ciągniesz ?
1. mam w tym swój cel

2. sądzę, że słuszniej powtórzyć kilka razy własne przekonanie niż używać "pięciu tysięcy" słów, które sprowadzają się do tego samego - "prawa kobiet"...

powtórzę zatem jeszcze raz słowa Gianny Jessen "zabijano mnie w imię praw kobiet"

słów Terlikowskiego nie będę już cytował, nie trzeba Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-09-2009 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów