Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patriotyzm, a wiara
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat:jeżeli tak, to Twoje mogą krzywdzić patriotów...
A jaka to krzywda ma ich spotkac z mojej strony?
Talibowie, amerykanie,itp.itd. sami patrioci to właśnie takich patriotów trzeba sie obawiać, bo tak jak religia przechodzi w dewiacje i fanatyzm, tak patriotyzm w nazizm, faszyzm itd. Dlatego strzez mnie Panie przed takimi ludźmi.
Może uogólniam, ale jest to zagrożenie, skąd tacy wszechpolacy?

Pytasz czy warto mieć poglądy... buddyjskie,chrześcijańskie..protestanckie, lewackie,"prawackie".. co znaczy warto?Że ma sie to opłacac na tym świecie lub domniemanym tamtym świecie? Dla opłacania?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
05-11-2009 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
pafni napisał(a):Talibowie, amerykanie,itp.itd. sami patrioci to właśnie takich patriotów trzeba sie obawiać, bo tak jak religia przechodzi w dewiacje i fanatyzm, tak patriotyzm w nazizm, faszyzm itd. Dlatego strzez mnie Panie przed takimi ludźmi. Może uogólniam, ale jest to zagrożenie, skąd tacy wszechpolacy?
nie rozróżnianie między nacjonalizmem a patriotyzmem, to pewien problem, który można roboczo nazwać skrzywioną optyką; oczywiście mam nadzieję, pafni, że Ty rozróżniasz i że Ciebie ten problem nie dotyczy Oczko

pafni napisał(a):Pytasz czy warto mieć poglądy... buddyjskie,chrześcijańskie..protestanckie, lewackie,"prawackie"..
błąd; to Ty pytasz, a ja ironizuję - już po zadaniu tego pytania przez Ciebie, pafni

pafni napisał(a):co znaczy warto?Że ma sie to opłacac na tym świecie lub domniemanym tamtym świecie? Dla opłacania?
prawdę mówiąc nie sądzę, byś rzeczywiście był zainteresowany, co rozumiem przez termin "wartość"

jedyne, czym jesteś zainteresowany (jak obawiam się z obecnego stanu wymiany zdań), to argumenty potwierdzające Twoje kontrowersyjne tezy

niestety nie prawda...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-11-2009 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
M. Ink. * napisał(a):nie rozróżnianie między nacjonalizmem a patriotyzmem, to pewien problem, który można roboczo nazwać skrzywioną optyką; oczywiście mam nadzieję, pafni, że Ty rozróżniasz i że Ciebie ten problem nie dotyczy

Mnie ten problem nie dotyczy.
M. Ink. * napisał(a):błąd; to Ty pytasz, a ja ironizuję - już po zadaniu tego pytania przez Ciebie, pafni
Tylko na to cię stać.
M. Ink. * napisał(a):prawdę mówiąc nie sądzę, byś rzeczywiście był zainteresowany, co rozumiem przez termin "wartość"

jedyne, czym jesteś zainteresowany (jak obawiam się z obecnego stanu wymiany zdań), to argumenty potwierdzające Twoje kontrowersyjne tezy

niestety nie prawda...

Nie zajmuje sie tezami, zajmuje się dochodzeniem prawdy i samą prawdą,
Moje argumenty potwierdza historia tej obłudnej planety.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-11-2009 07:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Z patriotyzmem jest jak z religią, bardzo łatwo stracić kontrolę i popaść w fanatyzm.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
06-11-2009 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
 
Bremes napisał(a):Z patriotyzmem jest jak z religią, bardzo łatwo stracić kontrolę i popaść w fanatyzm.
To zależy, czy jest sie człowiekiem religii, czy wiary.
A swoją drogą ciekawe, z czego ci wychodzi taka teza? Jakieś badania przeprowadzałeś? Czy może to doświadczenie życiowe?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-11-2009 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Bremes napisał(a):Z patriotyzmem jest jak z religią, bardzo łatwo stracić kontrolę i popaść w fanatyzm.

I właśnie tego dotyczą moje posty.

Sant zwróć uwagę na przeszłość świata, powody konfliktów i wojen.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-11-2009 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
pafni napisał(a):Sant zwróć uwagę na przeszłość świata, powody konfliktów i wojen.
Proszę bardzo: ekspansja gospodarcza, przestrzeń życiowa i władza. Nic ponadto. A reszta to tylko slogany próbujące tłumaczyć owe dążenia. Szukanie ideologii do swoich poczynań.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-11-2009 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
pafni napisał(a):Tylko na to cię stać.
ad personam

pafni napisał(a):zajmuje się dochodzeniem prawdy i samą prawdą
zacierając granicę między nacjonalizmem a patriotyzmem raczej nie potwierdzasz tej deklaracji

pafni napisał(a):Moje argumenty potwierdza historia tej obłudnej planety
Oskarżasz za jednym zamachem wszystkich mieszkańców tej planety, ale powiedz mi, czy jako jako jeden z kilku miliardów ich przedstawicieli podzielasz wymienioną przez Ciebie "obłudę planety", czy raczej kreujesz się na bezobłudnego świętoszka? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-11-2009 12:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
M. Ink. * napisał(a):zacierając granicę między nacjonalizmem a patriotyzmem raczej nie potwierdzasz tej deklaracji
Granica jest dla wielu niewidoczna.
M. Ink. * napisał(a):Oskarżasz za jednym zamachem wszystkich mieszkańców tej planety, ale powiedz mi, czy jako jako jeden z kilku miliardów ich przedstawicieli podzielasz wymienioną przez Ciebie "obłudę planety", czy raczej kreujesz się na bezobłudnego świętoszka?
Nie kreuje się, nie łykam manipulacji, nie oskarżam za jednym zamachem mieszkańców planety, dlatego,że wynika to z ich natury, więc jedynie dostrzegam to.
Nie zamykam się w skorupie własnego światopoglądu, jestem na zewnątrz.
Jeśli nie możesz odpowiadać z jakiegoś powodu na postawione pytania to sam ich też nie zadawaj.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-11-2009 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
pafni napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):zacierając granicę między nacjonalizmem a patriotyzmem raczej nie potwierdzasz tej deklaracji
Granica jest dla wielu niewidoczna.
niewidoczność granicy nie jest tożsama z jej nieistnieniem, a jej zacieranie jest zacieraniem prawdy

Cytat:Nie kreuje się, nie łykam manipulacji, nie oskarżam za jednym zamachem mieszkańców planety, dlatego,że wynika to z ich natury, więc jedynie dostrzegam to.
czy dostrzegasz to tylko w innych, czy także w sobie?

Cytat:Nie zamykam się w skorupie własnego światopoglądu, jestem na zewnątrz.
owszem, uparcie zacierając granicę między nacjonalizmem a patriotyzmem, zamykasz się w poglądzie jej fałszywego zatarcia

Cytat:Jeśli nie możesz odpowiadać z jakiegoś powodu na postawione pytania to sam ich też nie zadawaj.
ależ mogę Uśmiech dlatego wciąż nie przestałem Ci odpowiadać, czego niniejsza moja odpowiedź jest dowodem Uśmiech

EDIT:

Bremes napisał(a):Z patriotyzmem jest jak z religią, bardzo łatwo stracić kontrolę i popaść w fanatyzm.
bardzo kontrowersyjna hipoteza...

prawdziwy patriota, tak jak i człowiek głęboko religijny, ma do fanatyzmu o wiele dalej niż antypatriota czy antyreligijny; fanatyzm często wynika z powierzchowności i naiwności, a ta, z samej swej natury, jest obca tym, którzy głęboko zanurzają się w analizę swej tożsamości narodowej czy tożsamości religijnej: dogłębne poznanie historii swego państwa czy historii swojej religii, uczy także pokory i mądrości życiowej; osoba tak dalece zanurzona w świat wartości nie jest skłonna do podejmowania pochopnych, właściwych fanatyzmowi, działań...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-11-2009 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
M. Ink. * napisał(a):Cytat:
Nie kreuje się, nie łykam manipulacji, nie oskarżam za jednym zamachem mieszkańców planety, dlatego,że wynika to z ich natury, więc jedynie dostrzegam to.


czy dostrzegasz to tylko w innych, czy także w sobie?
Dostrzegam w swej naturze i w innych.
W twojej również, kwestią jest czy człowiek jest świadom tego.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-11-2009 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
pafni napisał(a):Dostrzegam w swej naturze [...] kwestią jest czy człowiek jest świadom tego.
szacun - wracasz mi wiarę w to, że jesteś świadom swych słabości Pomysł

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-11-2009 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
M. Ink. * napisał(a):szacun - wracasz mi wiarę w to, że jesteś świadom swych słabości
jak mogłoby byc inaczej, szkoda tylko, że taka świadomośc niczego nie zmieni, że zawsze gatunek ludzki juz taki będzie z możliwością jedynie mówienia o tym.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-11-2009 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:Granice wymyślił Bóg czy szatan?
Właśnie państwo jest wspólnotą ludzi. Taka wspólnota nie dzieli tylko łączy.

Cytat:Miłość i granice.."kocham cię ale wiesz...siedź tam sobie za miedzą bo jak mnie wkurzysz to otworze ogień"
Jeśli ktoś chce cię zaatakować, zabić cię, twoją rodzinę, i odebrać ci wszystko co masz. I nie można go powstrzymać w żaden sposób... Możesz się bronić.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
07-11-2009 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Scott napisał(a):Właśnie państwo jest wspólnotą ludzi. Taka wspólnota nie dzieli tylko łączy.
Łączy w granicach.
Cytat:Jeśli ktoś chce cię zaatakować, zabić cię, twoją rodzinę, i odebrać ci wszystko co masz. I nie można go powstrzymać w żaden sposób... Możesz się bronić.
...Mogę zabijać....cudnie

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
07-11-2009 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów