Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztuczki diabła we współczesnym świecie - czy w to wierzycie
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #166
 
omyk napisał(a):jeśli diabeł skłoni człowieka, żeby myślał tak, jak on tego chce, to już go ma w garści.

I nie odpuści, aż nie odciągnie go od Boga, aż nie zrealizuje celu wprowadzając człowieka w grzech a im cięższy tym lepiej - oczywiście dla złego a nie dla człowieka. I każdy sposób dla złego jest dobry aby usidlić człowieka. I co gorsze - tak często zły wygrywa. Może należałoby troche przerwać tą dobrą passę złego i utrudnić mu wygrywanie a nawet go pokonać, tak aby wiedział, że nie będzie panował nad nami ? :roll: :mrgreen:
Powalczmy trchę ze złym, nastąpmy mu na ten diabelski ogon, zatkajmy mu tą diabelską paszczę prawdą, która go zaboli, prawdą o miłości Boga, o życiu wiecznym, modląc sie także jedni za drugich, aby Bóg chronił nas od złego, aby wyrwał z sideł tych, którzy siedzą w ciemności, w grzechu. :mowie_do_ciebie:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
06-10-2010 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #167
 
Diabła nie ma, jest tylko Bóg.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-10-2010 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #168
 
Skąd wiesz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-10-2010 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #169
 
Od katolików. Gdyby diabeł był to większość z Was nie odstępowałaby Boga na krok.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-10-2010 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #170
 
Och, równie dobrze, a nawet lepiej możesz wyciągnąć analogiczny wniosek co do istnienia Boga.

Nowotwory płuc i inne nie istnieją. Wiem to od lekarzy. Gdyby istniały, żaden lekarz nigdy nie zapaliłby papierosa.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-10-2010 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #171
 
heysel napisał(a):Od katolików. Gdyby diabeł był to większość z Was nie odstępowałaby Boga na krok.

Masz wątpliwości co do istnienia diabła?

Cytat:Do wrogów proboszcza zaliczał się także nowy spowiednik klasztorny, kanonik Mignon. Słuchając w konfesjonale sensacyjnych wyznań mniszek, pojął, że nadarza mu się sposobność zniszczenia proboszcza. Wytłumaczył im więc, iż zostały opętane przez diabła, nasłanego na nie przez Grandiera. Wezwał egzorcystów, by podsycić jeszcze szał siostrzyczek i wijące się, bluźniące i obnażające się wystawić na widok publiczny. W 1635 roku przybywali na to "widowisko" ciekawscy nawet z Anglii! Grandiera aresztowano, poddano torturom, uznano za winnego i spalono żywcem na oczach żądnych takich emocji sześciu tysięcy gapiów, stłoczonych na placu Świętego Krzyża (Place Sainte-Croix) w Loudun. Na tym sprawa powinna się zakończyć - ale opętanie, które nabrało własnego rozpędu, trwało nadal po śmierci Grandiera. Wkrótce szatan nie tylko przejął w pełni kontrolę nad Joanną i innymi mniszkami, ale dopadł również egzorcystów. Najpierw przytłoczeni, a potem zniszczeni przez złe moce, ojcowie Laktancjusz i Trankwillus wyzionęli ducha wśród wrzasków i wymiotów. Tylko jezuita Jean-Joseph Surin, obdarzony niezwykłym wyczuciem dobra i zła, wytrwał w tym piekle rozhuśtanych emocji. Jednak i on nie wyszedł bez szwanku: od 1639 do 1657 roku nie był w stanie czytać ani pisać, często tracił mowę i zdolność poruszania się, a po nieudanym zamachu samobójczym (wyskoczył z okna na piętrze) znajdował się pod ścisłym nadzorem przez całe lata. Dopiero tuż przed śmiercią odzyskał zmysły.

Ojciec Pio :

We wrześniu 1915 roku, w tym samym tygodniu, w którym przed siedmioma wiekami św. Franciszek został naznaczony stygmatami, Pio odwiedził swych rodziców w Pietrelcinie. 20 września modlił się w ogrodowej szopie i nagle wybiegł stamtąd wymachując rękami, jakby opędzał się od roju pszczół. Szpileczki bólu w jego rękach zniknęły, ale w ciągu następnych miesięcy Pio większość czasu spędzał samotnie w pobliskiej wieży. Sąsiedzi słyszeli dobiegające stamtąd stuki, łomoty i krzyki. Ojciec Pio wyznał później, że walczył wówczas z demonami, które "rzucały się na mnie, przewracały na ziemię, zadawały gwałtowne ciosy, ciskały poduszkami, księgami i stołkami - i przeklinały mnie w najohydniejszy sposób".

źródło: http://niniwa2.cba.pl/stygmaty.htm

Polecam także stronę :

http://chomikuj.pl/reniadeja/ALFA+I+OMEGA+JEZUS

Katalog CZYTAJŁO

Tam masz trochę świadectw ludzi opętanych. Szczególnie polecam przeczytanie świadectwa opętania piętnastoletniej dziewczyny - więźniarki.

Nie wiem czy ciebie to przekona, ale zapewniam ciebie, że szatan jest i działa, nawet sobie nie wyobrażasz z jaką mocą może to robić.

Życzę owocnego czytania.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-10-2010 10:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #172
 
Tomasz- Największym sukcesem demona jest wmówienie światu, że go nie ma. Drugim - infantylizacja tzn; różki, ogonek, kopytko, jego poczciwość, tępota, niezaradność etc.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-10-2010 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #173
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Masz wątpliwości co do istnienia diabła?
Skąd taki wniosek ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-10-2010 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #174
 
heysel napisał(a):Skąd taki wniosek ?

Ano stąd:

heysel napisał(a):Gdyby diabeł był to większość z Was nie odstępowałaby Boga na krok.

To jest stwierdzenie, które świadczy o tym, że watpisz w jego istnienie. A on naprawdę istnieje.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-10-2010 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #175
 
Niestety źle je odczytujesz, tam nie ma żadnej wątpliwości.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-10-2010 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #176
 
heysel, sugerujesz, że jesteś pewien? ale nie możesz mieć niestety pewności. a jak nie wiesz czemu to zapytaj kolegów Oczko

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-10-2010 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #177
 
Ja też jestem pewien Uśmiech

"Gdzie dwóch zbierze się w Imię moje, tam ja jestem pośród nich Uśmiech"
07-10-2010 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #178
 
Co ma ten cytat do Twojej rzekomej pewności? Oczko Zbierasz się gdzieś? Robisz to w Imię Jezusa? Co ma to potwierdzać albo czemu zaprzeczać?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-10-2010 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #179
 
zbierają się we trzech z pafnim i razenem na skypie i odmawiają różaniec Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-10-2010 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #180
 
spioh, skąd wiedziałaś?! Kurcze chłopaki, rozpracowała nas...

PS: To, że nie piszesz swojego nicku wielką literą nie oznacza, że my też tego nie chcemy (w sensie "ja chcę").

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
08-10-2010 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów