Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawo i władza jako narzędzia umoralniania społeczństwa
Autor Wiadomość
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Nie mogę, jako katolik, pogodzić sie z tym, że pan Nowak sprzeciwia sie mojemu biskupowi miejsca, księdzu Życińskiemu (obecnie wprawdzie mieszkam w Warszawie, ale Lublin jest moim miastem ojczystym).

Publiczne ataki na mojego biskupa przekreślają wiarygodność pana Nowaka w moich oczach.

Jestem w 100% pewien, że pan Nowak na własne życzenie wyłączył się z grona katolików, ściągając na siebie odpowiednie kary kanoniczne. Nie powinienem wchodzić na strony nie prowadzone przez katolików.

Bo Biskup mojego Kościoła lokalnego ma dar rozeznawania. Pisze "czarne", jest czarne. Kropka.
21-07-2005 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
YAB napisał(a):Nie mogę, jako katolik, pogodzić sie z tym, że pan Nowak sprzeciwia sie mojemu biskupowi miejsca, księdzu Życińskiemu (obecnie wprawdzie mieszkam w Warszawie, ale Lublin jest moim miastem ojczystym).


Zacytuj proszę jak historyk prof. Jerzy Robert Nowak sprzeciwia się Ks. Biskupowi z Lublina. To ciekawe, kto wszedł na kogo podwórko, ze te dwie osoby się spotkały!!!!!


[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 10:06 ]
DIAGNOZA: Problem z zaangażowaniem w politykę ma jeden podstawowy korzeń - brak miłości ojczyzny -brak patriotyzmu. Jedna z osób wypowiadających się powiedziała, że ona kocha ojczyznę, ale nie będzie się angażować w politykę. Otóż miłość to bodaj jedyne uczucie, które musi się manifestować się poprzez czyny, a sama deklaracja bez czynów może być potraktowana jako coś śmiesznego. Jeśli kogoś kochamy, mamy dla niego czas. Nie można powiedzieć: ,,Asiu, kocham Cię, ale kurde w tym roku nie mam dla Ciebie czasu", a tak ogromna większość dojrzałych Polaków i Polek tłumaczy się z braku aktywności politycznej.

POWÓD TAKIEGO STANU RZCZEY: W czasach PRL- u nie uczono partiotyzmu i została przerwana ciagłość pokoleniowa jego przekazywania, no bo jak mówić o nim, skoro w kraju stacjonowała Armia Czerwona gotowa wyjść z baz, jeśli ludziom przestanie się podobać przeyjaźń ze Związkiem Radzieckim - a czerwone władze mówiły o tym jaki to ZSRR jest wspaniały i mułujący pokój, a same wybory powojenne w wyniku których komuniści przejęli władzę były kpiną z demokracji, bo w uczciwych i wolnych wyborach nikt komunistów nie poparłby. I dlatego ani pokolenie waszych rodziców, ani Wasze ,,nie czuje partiotyzmu",jest z niego okradzione.

ŚRODKI ZARADCZE: mnie patriotyzmu nauczyło prawie 10-letnie słuchanie Radia Maryja i dla Was jest to też jedyny ratunek (nie ma drugiego tak patriotycznego Radia i TV) i dlatego chcę działać, bo kocham prawdziwie Polskę, a nie tylko o tym gadam, gdy mnie ktoś zapyta. W Radio Tym są bardzo często nadawane pieśni patriotyczne i wzywa się słuchaczy do zaangażowania w życie poityczne i organizowania się. Często są również audycję patriotyczno-historyczne, podajace prawdziwą historię Polski. Nie wiem, być może jakaś prasa patriotyczna mogłaby zastąpić Radio Maryja, ale np. pieśni i zywego głosu wykładowców (księzy, historyków, polityków, gości z zagranicy) i rozmów z nimi i posłami nic raczej nie zastąpi (a jeszcze prasa codzienna coś kosztuje jeśli kroś się uprze na stałą formację tą drogą).

WNISKI Z DYSKUSJI: Bez słuchania Radia Maryja nie staniecie się patryjotycznymi Polakami i Polkami i wciąż nie będziecie mieli czasu dla swej Ojczyzny i nie bedzieci na codzień interesowali się jej sprawami (jeśli kochasz, np. Monikę, to interesujesz się jej sparwami, a jeśli jest ci ona obojętna - to jest ci obojętne, co u niej słychać i tu taka sama relacja miłości zachodzi). I w takim stanie umrzecie, jeśli nie zaczniecie RM słuchać lub nie podejmiecie formacji patriotycznej w inny, równie intrensywn,y sposób. I dlatego powstało hasło powtarzane przez wielu: RADIO MARYJA NADZIEJĄ DLA POLSKI. Dla was też. Nie macie motywcaji, bo nie kochacie, a nie kochacie, bo zostaliście tak wychowani.

I to by było na tyle w Tym temacie.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
21-07-2005 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Zdecydowanie pan, panie Judaszu, przesadza. Oskarża mnie pan o brak wychowania?? A raczej moich rodziców. Wypraszam sobie!
Zarzuca mi pan brak miłości do ojczyzny? To także sobie wypraszam. CZy to, że kocham mój kraj oznacza, że mam ogolić głowę i bić Murzynów, Żydów i gejów prawą ręka, a lewą wręczać im ulotki Młodzieży Wszechpolskiej?
"Polska dla Polaków" - czy to jest miłość ojczyzny??
Czy ojczyznę kocha zespół Radia Maryja stwierdzając, że cała Polska jest wplątana w spisek???
Ktoś tutaj rzeczywiście zakrawa na fanatyzm.
A burzył się pan, jak był temat o podobieństwach RM do sekty.
Biorąc pod uwagę pańską wypowiedź przytoczę argument takiego podobieństwa:
Judasz napisał(a):I w takim stanie umrzecie, jeśli nie zaczniecie RM słuchać lub nie podejmiecie formacji patriotycznej w inny, równie intrensywn,y sposób
Podobnie uważają sekty: nie dołączysz do nas - nie zostaniesz zbawiony.

Koniec mojej wypowiedzi, bo nie chcę więcej nerwów tracić.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
22-07-2005 13:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Futrzak napisał(a):Zdecydowanie pan, panie Judaszu, przesadza. Oskarża mnie pan o brak wychowania?? A raczej moich rodziców. Wypraszam sobie!
Sugerujesz się odnoszę się do kultury osobistej - jesteś więc kłamcą, bo o nią nie chodziło

Futrzak napisał(a):Zarzuca mi pan brak miłości do ojczyzny? To także sobie wypraszam.
Miłość wyraża się w czynach.

Futrzak napisał(a):CZy to, że kocham mój kraj oznacza, że mam ogolić głowę i bić Murzynów, Żydów i gejów prawą ręka, a lewą wręczać im ulotki Młodzieży Wszechpolskiej?
"Polska dla Polaków" - czy to jest miłość ojczyzny??
A to się nazywa ,,demagogia" - zobacz w encyklopedii, co to znaczy. Jesteś kłamcą, znowu przypisujesz mi rzeczy, do których nie wzywałem.

Futrzak napisał(a):Czy ojczyznę kocha zespół Radia Maryja stwierdzając, że cała Polska jest wplątana w spisek???
A czy Ty znasz historię Polski ? Nie ma w historii Europy takiego precedensu jak rozbiory Polski (moze podasz?) - był to wielki międzynarodowy spisek potęznych mocarstw, a dodatkowo zrobiony rękami Polaków. Kilka narodów się porozumiało, podzileiło sobie Polskę, a żeby było śmieszniej -kazało polskim posłom, żeby sami zrobili to w głosowaniu- bo rozbiory uchwalono w polskim sejmie! Jakbyś słuchał Radia Maryja wiedziałbyś to.



Futrzak napisał(a):
Judasz napisał(a):I w takim stanie umrzecie, jeśli nie zaczniecie RM słuchać lub nie podejmiecie formacji patriotycznej w inny, równie intrensywn,y sposób
Podobnie uważają sekty: nie dołączysz do nas - nie zostaniesz zbawiony.
Kolejne kłmstwo - sekty mają grdzieś patriotyzm, a ja mówiłem o śmierci bez zdobycia tej pięknej cechy i czy zakończy się ona Piekłem, czy Niebiem - nie interesowało mnie tu.



PROSZĘ O UDZIELENIE TEMU PANU OSTRZEŻENIA - CIĄGLE ROBI MI KŁAMLIWE INSYNUACJE.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Judasz napisał(a):PROSZĘ O UDZIELENIE TEMU PANU OSTRZEŻENIA - CIĄGLE ROBI MI KŁAMLIWE INSYNUACJE.

Judaszu, sprawdź najpierw w regulaminie za co na tym forum stawia się ostrzeżenia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Z tego, co wiem rozbiory były w XVIIIw. a zabory skończyły się w 1918r, kiedy to Polska uzyskała niepodległość. Nie biorę pod uwagę okupacji niemieckiej podczas II WŚ. Ale co rozbiory mają do tematu??

Radio Maryja za spisek uważa obrady Okrągłego Stołu, nie bójmy się tego powiedzieć!
Dodam, że obradom tym przyglądał się także episkopat (poprzez udział w nich jednego z biskupów), więc czy episkopat także włączył się w spisek, hę?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
22-07-2005 15:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Zabory to świeża histria - trzykrotnie powtórzona (to nie średniowiecze !!!!) a zaraz po nich kolejny pakt dwóch mocarstw: Pakt Ribentrop - Mołtow.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Szkoda, że RM nie funkcjonowało w XVIIIw. Na pewno dzięki takim ludziom jak Judasz uniknęlibyśmy rozbiorów :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Zatem sobie przypomniałeś, przy tych, co nie wiedzą :-({|=
Jestem wirtuozem dyskisji :diabelek: :diabelek: :diabelek:

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Judasz napisał(a):Jestem wirtuozem dyskisji

Wirtuozem dysleksji?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
22-07-2005 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
to oznaka geniuszu..

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Futrzak napisał(a):Judasz napisał/a:
Jestem wirtuozem dyskisji


Wirtuozem dysleksji?

Cytat:to oznaka geniuszu..

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Dwa przedostatnie posty są niezłe...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-07-2005 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Judasz napisał(a):WNISKI Z DYSKUSJI: Bez słuchania Radia Maryja nie staniecie się patryjotycznymi Polakami i Polkami i wciąż nie będziecie mieli czasu dla swej Ojczyzny i nie bedzieci na codzień interesowali się jej sprawami (jeśli kochasz, np. Monikę, to interesujesz się jej sparwami, a jeśli jest ci ona obojętna - to jest ci obojętne, co u niej słychać i tu taka sama relacja miłości zachodzi). I w takim stanie umrzecie, jeśli nie zaczniecie RM słuchać lub nie podejmiecie formacji patriotycznej w inny, równie intrensywn,y sposób. I dlatego powstało hasło powtarzane przez wielu: RADIO MARYJA NADZIEJĄ DLA POLSKI. Dla was też. Nie macie motywcaji, bo nie kochacie, a nie kochacie, bo zostaliście tak wychowani.

Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości co do niekatolickiej postawu Judasza - to niech dokładnie to co powyżej przeczyta. Takie oczernianie i najzwyklejsze w świecie "ględzenie" tylko dyskredytuje Cię bracie jako Katolika.

Ciekawe tylko kiedy dostaniesz za to bana?. =D> :hm:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
24-07-2005 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Wojtek37 napisał(a):Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości co do niekatolickiej postawu Judasza - to niech dokładnie to co powyżej przeczyta. Takie oczernianie i najzwyklejsze w świecie "ględzenie" tylko dyskredytuje Cię bracie jako Katolika.
Ciekawe tylko kiedy dostaniesz za to bana?. =D> :hm:

Tyle pisania, a żadnego argumentu, a jeszcze podjudzanie. Wstyd.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
24-07-2005 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Judasz napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości co do niekatolickiej postawu Judasza - to niech dokładnie to co powyżej przeczyta. Takie oczernianie i najzwyklejsze w świecie "ględzenie" tylko dyskredytuje Cię bracie jako Katolika.
Ciekawe tylko kiedy dostaniesz za to bana?. =D> :hm:

Tyle pisania, a żadnego argumentu, a jeszcze podjudzanie. Wstyd.

Wystarczy za komentaż - to co sam napisałeś.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-07-2005 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów