Ankieta: Czy umiesz gotowac ?
tak, ugotuje wszysttko oco mnie poprosza
tak tylko jajecznice
nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
A teraz przepis na sos czosnkowy np, do kurczaka Duży uśmiech

Naturalny jogurt do niego wcisnac pare zabków czosnaka i wymieszać Duży uśmiech

Pychaaaaaaaaaa :mrgreen:
28-08-2005 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Mmmmmmmm :!: Uwielbiam sosy czosnkowe :mrgreen:

Ja może podam przepis na samczną sałatkę. To sałatka serowa :krzywy:
Składniki:
- ser edamski
- kukurydza
- ananas w puszce
- orzechy włoskie
- czosnek
- majonez

i chyba to wszystko, jak coś trzeba jeszcze to dopiszę :roll2: A sałatka jest równie prosta do zrobienia, jak moja poprzednia z tuńczyka. Ser kroimy w drobne kostki, wsypujemy kukurydzę, ananasa też kroimy w kostkę, ale w niezbyt drobną, bo nie wszystko "rozmemła". Orzechy włoskie można kupić w torebce - juz obrane ze skorupki. Orzechy kroimy na drobne kawałki. Na koniec czosnek. Może wam się wydawać dziwne połączenie - ser, ananas, czosnek... Ale czosnek jest tutaj tylko dla dodania specyficznego smaku. Ząbek czosnku lub półtora ząbka (chociaż zwykle jeden większy ząbek wystarczy całkowicie) wyciskamy do sałatki specjalną maszynką do wyciskania czosnku. Chyba każdy posiada ten przyrząd w domowej kuchni Uśmiech No a potem wszystko dobrze wymieszać z niewielką ilością majonezu, żeby za bardzo się z czosnkiem nie gryzło i żeby nie było zbyt mdłe... Myślę, że starczy duża łyżka stołowa i troszeczkę. Naprawdę dobra sałatka wychodzi :mrgreen: Polecam!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-08-2005 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ja uwielbiam jeść Duży uśmiech

Czy zna ktos jakis przepis na krem orzechowy :?:

"Kopernik te? by?a kobiet?"
29-08-2005 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Offca napisał(a):Ja uwielbiam jeść
co widać na złączonym obrazku Duży uśmiech

chodzi Ci o krem do tortu, czy taki do zjedzenia sobie?

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
29-08-2005 15:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:Offca napisał/a:
Ja uwielbiam jeść

co widać na złączonym obrazku Bardzo szczęśliwy

chodzi Ci o krem do tortu, czy taki do zjedzenia sobie?


O przepraszam, a jak to się stało, że wyszło na to, że to ja lubię jeść jak widać na załączonym obrazku? ;P
Niemniej lubię jeść, czego nie widać na moim obrazku Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-08-2005 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ja tam może wirtuozem patelnii nie jestem, ale mam swoją ulubioną sałatkę. Przepis bardzo prosty, szybki, a sałatka pyszna.

Składniki:
- 1 puszka słodkiej kukurydzy
- 1 puszka zielonego groszku
- ok 1/2 słoika (1 litrowego) kiszonych okórków (pociąć w drobną kostkę)
- kilka łyżek majonezu

No i to wszystko. Należy jeszcze to wymieszać i mamy pyszną sałatkę.
To jest wersja podstawowa, która mi smakuje najbardziej, a przy której jest najmniej roboty (dla mnie argument nie do odrzucenia Szczęśliwy ).

Można ją jeszcze rozbudować, dodając np. kilka jajek ugotowanych na twardo, zwiększając ilość słodkiej kukurydzy, aby uzyskać bardziej słodkawy smak, czy dodając kilka jabłek pokrojonych w kostkę.

Ale tym co nie jedli proponuję wersję podstawową do wypróbowania.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
30-08-2005 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
no to moja propozycja sałatkowa jest nieco bardziej skomplikowana (więc sądząc po tym co Ravi napisał, nie wypróbuje jej Język )

Produkty układamy warstwami:
-puszka czerwojej fasolki
-warstwa ketchupu
-5 ugotowanych na twardo jajek pokrojonych w kostke
-warstwa majonezu
-czerwona surowa papryka pokrojona w kostke

NIE MIESZAC!
pomieszana dopiero na talerzu jest najlepsza, efekty estetyczne różne, ale smak....



Na szczególne okazje (czytaj: jak mam nastrój na siedzenie w kuchni) zdarza mi się wyprodukować pyszne ciacha

ciacha ryżowo-kokosowe

-1 paczka kleiku ryżowego
-kostka margaryny
-1szkl. cukru
-cuker wanilinowy
-2 jajka (nie gotowane/to dla niezorientownych Język)
-1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
-4 łyżki wiórków kokosowych

powyższe produkty ugniatamy razem, aż powstanie niemal jednolita masa (lepi się jak plastelina/to też dla niezorientowanych Język) jesli nadal masa jest za rzadka, dodajemy jeszcze wórków. Następnie formujemy z masy kulki, na środku nobimy małe wgłębenie, w które nakładamy troszkę gęstego dżemu (ja praktykowałam zamiast dżemu plasterek babana). Uformowane ciacha odstawiamy na chwilę. Pieczemy w gorącym piekarniku, az do zarumienienia (zarumienione->nie oznacza spalone na czarno/to oczywiście dal niezorientowanych Język)
Najlepsze są kilka dni po upeczeniu, bo robią sie wilgotniejsze, ale zazwyczaj nie doczekują takiego dnia. Szczęśliwy

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
30-08-2005 07:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Uwiebiam jeść naleśniki. Macie może jakiś ciekawy przepisik?
Naleśniki na słodko oczywiście. Powiem wam, że kapitalne są, jak się je przyrządza z twarogiem(słodkim oczywiście) i cynamonem(MNIAM! UWIELBIAM CYNAMON!).

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
31-08-2005 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
A mi bardzo smakują naleśniki które są z kawałkami ciastek (najlepiej herbatników) i roztopiona czekoladą mleczną Uśmiech Pychota a słodkie jak nie wiem co Uśmiech
A dobre są jeszcze z dżemem truskawkowym (chyba że ktoś woli inny dżem)

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
31-08-2005 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Swiderek napisał(a):A mi bardzo smakują naleśniki które są z kawałkami ciastek (najlepiej herbatników) i roztopiona czekoladą mleczną

o Matko!! ależ to musi być sycące :shock: ja pewnie po jednym już bym wymiękł... a propos naleśników- meksykańskei buritos- pychota, tyle, ze meksykańskie to one są tylko z nazwy.
w środku mięso mielone, kukurydza, papryka, warzywa, ser żółty... robi się taka zapiekaneczka... pycha!!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
31-08-2005 20:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Mieliście podawać przepisy, a nie kto co lubi tylko z nazwy :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-08-2005 20:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
Przepis :?: A coś takiego może być :?:

To mój przysmak letni:

- kubeczek jogurtu naturalnego
- kakao rozpuszczalne
- ewentualnie cukier do smaku
- ulubione owocki w kostke

Wymieszać i skonsumować Duży uśmiech

Zimą dobre też, ale są zazwyczaj tylko cytrusy Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2005 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
Kilka przepisów kuchni studenckiej:
Bardzo szybko
Bierze się gorący kubek barszcz/żurek i 2-3 jajka (na twardo)/parówki. Jajka/parówki kroi się i układa na talerzu (głębokim :wink: ) i zalewa się gorącym qbkiem.

Szybko

Jakiekolwiek mięso kroi się w paski tapla w sosie sojowym i dodaje cebulę (drobniutko posiekaną), pieprz, sól.
Potem bierze się paprykę/pompidory kroi w paski (parykę) pompidory jak wypadnie i dodaje się do mięcha . Smaży się to na oliwie/oleju dopóki warzywa nie puszczą sosu. Opcjonalnie można dodać pieczarki, inne warzywa czy nawet płetwy rekina.

Podawać z : ryżem , makaronem, chlebem , ziemniakami. kluskami. nawet z niczym
01-09-2005 16:59
Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Będę tu zagładać - moze się czegoś nauczę. Sam założyłem u siebie kącik lkulinarny w Serwisie i na Forum z tą myślą - aby sie czegoś nauczyć. Dużo eksperymentuję w kuchni i coraz wiecej umiem. Wielu jednak rzeczy jeszcze nie.

Także uwielkbiam naleśniki. Baaaardzo. Z serem np. Miesza sie biały twaróg, cukier, cynamo i jajko. Świetny farsz wychodzi. Musze dużo go robić, bo sporo zjem nim trafia do naleśników. Nauczyłem siętakże podrzyucać je w powietrzu. Tajemnica leży w zmieszaniu oleju do pieczenia z ciastem. Inaczej sie poparzymy. A jak zmieszamy, nie mamy sięczego obawiać., Nie przypalą się, a my się nie poparzymy. Pozostaje tylko ćwiczyć podrzucanie i slata naleśnikami. Uwaga na sufit i podłogę Szczęśliwy

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
05-09-2005 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
A teraz prosty, tani przepis na studencki warunki Szczęśliwy

Parówki w sosiku chrzanowym Uśmiech ( uwielbiam :!: )

1 cebulkę zeszklić w garnku na łyżeczce margaryny lyb oleju, zalać bulionem z kostki, dodać chrzan ze słoiczka ( 1-2 łyżki, jak kto lubi, można jeszcze ostrzej),a jak się pogotuje trochę to doprawić solą, pieprzem i ewentualnie cukrem, dodać kawałki parówki ( albo podobnej, łagodnej niewędzonej kiełbasy) i po zagrzaniu kiełbasek zaprawić słodką śmietanką ( niewiele). Voila :!: Podaje się najlepiej z ryżem, ale można i z ziemniaczkami Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-09-2005 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów