Ankieta: Czy umiesz gotowac ?
tak, ugotuje wszysttko oco mnie poprosza
tak tylko jajecznice
nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #46
 
Wow, to zaproszenie Duży uśmiech :?: Niestety póki jest rok szkolny to nie ma szans Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2005 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
semper_malus napisał(a):Jeszcze powiesz, że lubisz kminek(to już będzie masakra

no to mozesz isc walić głową w ścianę. przykro bardzo, ale lubię kminek Oczko nie uwielbiam, ale lubię. placek z kminkiem wszak to jedna z ulubionych potraw Bilbo Baginnsa z czasów 'hobbita' Uśmiech [a propos: czemu milczysz we 'wladcy...'? czyżby brak pomysłów?]

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
28-09-2005 21:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #48
 
Ja nie cierpię kminku, ale uwielbiam gałkę muszkatołową Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2005 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Mnie kminek nie przeszkadza w niektórych potrawach :krzywy:

semper_malus napisał(a):Jeszcze powiesz, że lubisz kminek(to już będzie masakra

Czy sugerujesz, że każdy ma mieć takie same gusta smakowe jak Ty?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2005 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #50
 
jaja sobie robie , a co? obrażam religię? :krzywy:
28-09-2005 22:09
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Nie, ale tu głupie stwierdzenie, że jeśli Ci powiemy że lubimy kminek, to to będzie już masakra. Nie każdy nie nielubi kminka, ale to niekoniecznie masakra 8)

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2005 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
dobry kminek nie jest zły, natomiast za dużo złego kminku szkodzi na wątrobę, a za dużo dobrego kminku też szkodzi, ale jeszcze nie wiem na co, a więc nad tematem kminku proponuję przejśc do porządku dziennego, bo na ów dźwięk owego słowa kminkowego soki trawienne wydzielają się mi nader obficie, a naonczas obiekcję wysnuwając nad zmianą sposobu postrzegania tematu gastronomicznego jako tematu bez mała zbliżającego, a nie dzielącego, jako że inne tematy służą zgryźliwym polemikom na tym forum, a uznawszy, że o gustum nil disputantum est, estymeę wieliką czując do współtowarzyszy rozmowy zacnej, winszuję sobie i wam dobrego humoru i braku ochoty na kłotnie wszelakiej maści.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
28-09-2005 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #53
 
Tak ogólnie rzecz ujmując to kuchnia jest w pewnym stopniu wyznacznikiem wspólnot ludzkich trochę tylko słabszym niż język. Ja np, bywając zagranicą to pierwsze za czym zaczynać tęsknić to właśnie swojskie żarcie. Symbolem swojskości i polskości,niepowtarzalności, nioemal niepodległości jedzenia jest dla mnie najlepsza zupa pod słoncem na świecie i we wrzechświecie- żurek. Polski żurek to masło maślane bo nie ma nigdzie żurku, co skazuje ten kraj na moją obecności, gdyż bez żurku żyć niepodobna.

Co ciekawe ale pasujące do naszego zindywidualizowanego narodu nie sposób wejść do tej samej rzeki dwa razy, i nie sposób zjeść dwa razy tego samego żurku ( chyba dotyczy to również bigosu)- żurków jest tyle co przyrządzających go osób.

Niestey z biegiem czasu dostosowujemy się do unii i mamy coraz częściej śmierdzące chemikaliami, napompowane wodą i cholera wie czym wędliny. Z tym, że trzeba przyznać smakowo jestem w stanie odróżnić no salceson od szynki- u naszych zachodnich sąsiadów nie zawsze ta sztuka mi wychodziła :? .

Mam pytanie. Czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego pomidorowa ze świeżych pomidorów działa jak relanium?dziś zjadłem i nagle straciłem przytomnośc :mrgreen:
28-09-2005 23:45
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
semper_malus napisał(a):Czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego pomidorowa ze świeżych pomidorów działa jak relanium?dziś zjadłem i nagle straciłem przytomnośc

Pewnie kara boska za nieumycie pomidorów :mrgreen: A tak poza tym, to możesz mieć uczulenie na jakiś składnik zawarty w pomidorach.

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego w UE marchewka jest owocem??? :coo:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2005 23:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #55
 
Offca napisał(a):Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego w UE marchewka jest owocem???


Otóż bodajże Portugalczycy mają zwyczaj rano na sniadanko wcinać dżem. Dżem jest jak wiadomo robiony z owoców, ale Portugalczycy (dziwny naród nie wiem czy wiesz , że składa się z tych Europejczyków, którzy chceli dać dyla z Europy, wybrali się na zachód tak daleko jak sie dało) z dziada pradziada robią dżem z marchwi. A w UE nie ma czegoś takiego jak dżem z warzywa, ergo marchewa stała się owocem.



Offca napisał(a):Pewnie kara boska za nieumycie pomidorów Pan Zielony A tak poza tym, to możesz mieć uczulenie na jakiś składnik zawarty w pomidorach.

Kara boska po nieumytych pompidorach objawiałami sie dotychczas pod inną postacią (bardziej uciążliwą dla mnie i otoczenia).Tracenie przytomności- Dziwne ale przyjemne uczucie, tyle, że niespodziewane...
29-09-2005 00:03
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
A fe! Dżem z marchwi :x Bez sensu. To, że Portugalczycy żrą ją jako dżem to nie znaczy, że wszyscy w Europie mają ją zaraz uważac za owoc...
Marchefkę wolę w postaci "Kubusia" :mrgreen: ewentualnie surową Uśmiech


Cytat:Tracenie przytomności- Dziwne ale przyjemne uczucie, tyle, że niespodziewane...

Totalne rozluźnienie ciała prawda? Może brakuje Ci witamin, albo masz niedotleniony mózg. Za dużo przed kompem siedzisz.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-09-2005 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #57
 
Zdaje się, że z tą marchwią chodziło o cło albo jakieś inne opłaty, owoce mają mniejsze opłaty więc wykorzystano "zboczenie" kulinarne Portugalczyków żeby mniej za marchew płacić Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-09-2005 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
semper_malus napisał(a):Mam pytanie. Czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego pomidorowa ze świeżych pomidorów działa jak relanium?dziś zjadłem i nagle straciłem przytomnośc

brak magnezu zapewne. może pogoda. nie wiązałbym tego od razu z pomidorami.

semper, normalnie mamy już dwa punkty wspólne- uwielbiamy żurek!
ja najbardziej lubię taki prawdziwy, na własnoręcznie ukiszonym zakwasie.. mmm....pycha!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
29-09-2005 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #59
 
a jak się robi zakwas ?????
29-09-2005 16:27
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
ha, to jest podstawa! nie możesz powiedzieć, że jadłeś prawdziwy żurek, jeśli nie jadłeś go na bazie własnego zakwasu.
tutaj zaś szkół jest wiele. ja podam taką, która jest wypróbowana przez wiele osób:

Do 1 l letniej wody w kamionkowym najlepiej, wyparzonym garncu wrzuć 2 niewielkie skórki czerstwego żytniego chlebai2 skórki chleba razowego. dodaj ok. 200 g mąki żytniej, ząbek czy dwa czy trzy czosnku. odstaw na 4-5 dni w miarę ciepłe miejsce, i na tej bazie zrób później żurek.
nie polecam natoiast pseudożurków z paczki, czytaj: proszku.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
29-09-2005 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów